طراحی اپلیکیشن با پایتون

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. مقالات آموزشی
 4. chevron_right
 5. طراحی اپلیکیشن با پایتون

پایتون پرطرفدارترین زبان برنامه نویسی است که برای برنامه نویسی شی گرا مورد استفاده قرار گرفته است. با استفاده از طراحی اپلیکیشن با پایتون می توانید بیانیه ساده را بارها و بارها اجرا کنید بدون اینکه نیازی به جمع آوری یک برنامه کامل باشید که عملکرد خروجی آن عالی است. همچنین میتوانید سفارش طراحی اپلیکیشن در اصفهان و یا سایر شهرها را به مجموعه تبلیغات اصفهان بسپارید و از کیفیت اپلیکیشن خود مطمئن باشید.

البته پایتون یک برنامه نویسی تعاملی است که دارای طیف متنوعی از گزینه ها برای چارچوب GUI (رابط کاربری گرافیکی) است (به توسعه دهندگان کمک می کند تا برنامه های GUI را به روشی آسان و ایمن ایجاد کنند).

چه نوع برنامه هایی را می توانید در پایتون ایجاد کرد؟

 1. برنامه های Blockchain

بلاکچین یکی از داغترین روندهای این دهه در فن آوری بازار آن را فرا گرفته است. از نظر توسعه دهندگان توسعه Blockchain به آسانی پوسته پوسته شدن نخود فرنگی نبود. با این حال پایتون به معنای واقعی کلمه چنین کاری کرده است. از آنجا که پایتون یک زبان کاملاً قابل درک است روند ساخت برنامه های کاربردی بلاکچین بسیار تسهیل می شود.

با استفاده از چارچوب های پایتون مانند Flask توسعه دهندگان می توانند از درخواست های HTTP برای تعامل با بلاکچین خود از طریق اینترنت و ایجاد نقاط پایانی برای عملکردهای مشخص بلاکچین استفاده کنند. توسعه دهندگان همچنین می توانند اسکریپت ها را بر روی چندین ماشین برای توسعه یک شبکه غیرمتمرکز اجرا کنند.

 1. برنامه های خط فرمان

برنامه های خط فرمان و برنامه های کنسول یکسان هستند. این یک برنامه رایانه ای است که برای استفاده از خط فرمان یا پوسته ایجاد شده است و هیچ رابط کاربری گرافیکی ندارد.

پایتون به دلیل ویژگی Read-Eval-Print-Loop (REPL) که برنامه نویسان را قادر می سازد زبان را ارزیابی کرده و امکانات جدید را شناسایی کنند برای چنین برنامه هایی زبان مناسبی تلقی می شود.

از آنجا که این زبان محبوب طراحی اپلیکیشن با پایتون جهانی است، شرکت های برتر تولید برنامه به دریایی از کتابخانه های رایگان پایتون دسترسی دارند که می توانند برای ساخت برنامه های خط فرمان استفاده کنند.

 1. برنامه های صوتی و تصویری

توسعه برنامه پایتون به ایجاد موسیقی و انواع دیگر برنامه های صوتی و تصویری کمک می کند. از آنجا که اینترنت پر از محتوای صوتی و تصویری است می توانید از پایتون برای تجزیه و تحلیل همه آن استفاده کنید. برخی از کتابخانه های پایتون مانند PyDub و OpenCV در تکمیل موفقیت آمیز توسعه برنامه کمک می کنند.

YouTube یکی از این برنامه هاست که با استفاده از پایتون ایجاد می شود. بنابراین اکنون می توانید به راحتی حدس بزنید که این زبان چقدر در ارائه برنامه هایی با کارایی بالا موثر و باورنکردنی است.

 1. توسعه بازی

برای همه علاقه مندان به بازی و طراحی اپلیکیشن با پایتون بسیاری از بازی ها مانند EVE Online و Battlefield 2 با استفاده از Python ایجاد شده اند. بازی Battlefield 2 Python را برای تمام موارد الحاقی و کاربردی به کار می برد و بازی World of Tanks از آن برای اکثر ویژگی های خود استفاده می کند. در حقیقت بازی Disney’s Pirates of the Carribean با کمک موتور بازی Panda 3D نوشته شده است که زبان توسعه بازی آن Python است.

به توسعه دهندگان امکان ایجاد نمونه اولیه بازی سریع داده می شود و می توان از Pygame و Python برای آزمایش آن ها در زمان واقعی استفاده کرد. علاوه بر این از پایتون در ساخت بازی می توان برای ایجاد ابزارهای طراحی بازی استفاده کرد که به بسیاری از کارهای روند توسعه کمک می کند یعنی ایجاد درختان گفتگو و طراحی سطح.

 1. برنامه های مدیریت سیستم

یکی دیگر انواع برنامه هایی که می توان به کمک طراحی اپلیکیشن با پایتون انجام داد برنامه های مدیریت سیستم است. ما می دانیم که با توجه به هزاران وظیفه ای که باید انجام شود و دریایی از داده ها برای مدیریت وجود داشته باشد مدیریت سیستم چقدر خسته کننده است. حداقل برنامه های کاربردی سیستم مدیریت یک ناجی برای مدیریت هستند.

پایتون برای ایجاد برنامه های مدیریت سیستم مناسب به نظر می رسد زیرا به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا به راحتی از طریق ماژول os با سیستم عامل ارتباط برقرار کنند. این برنامه نویسان را قادر می سازد تا با سیستم عاملی که پایتون در حال حاضر بر روی آن اجرا می شود ارتباط برقرار کنند. این زبان کلیه عملیات IO را که شامل خواندن و نوشتن ساده در سیستم فایل است در دسترس قرار می دهد.

 1. برنامه های یادگیری ماشین

یکی دیگر از روندهای الهام بخش فناوری این دهه باید توسعه یادگیری ماشین باشد. یادگیری ماشینی یک فناوری الگوریتمی است که داده ها را به سیستم عامل ها تغذیه می کند و آن ها را قادر به تصمیم گیری هوشمندانه می کند. قبل از ایجاد برنامه های یادگیری ماشین کار دشواری بود اما اکنون ما پایتون را برای برنامه های یادگیری ماشین داریم.

پایتون مملو از کتابخانه هایی مانند Pandas و Scikit برای یادگیری ماشین است که به صورت رایگان در بازار موجود است و تحت لیسانس GNU قابل استفاده است.

NLP (پردازش زبان طبیعی) یکی از شاخه های یادگیری ماشین است که به سیستم امکان می دهد زبان انسانی را برای کار الگوریتم تجزیه و تحلیل ، دستکاری و درک کند.

با دانش اولیه پایتون توسعه دهندگان می توانند با کمک این کتابخانه های بسیار شایسته و موثر ، برنامه های یادگیری ماشین ایجاد کنند.

 1. برنامه های تجاری

پایتون به شدت از چابکی عملی پشتیبانی می کند به این معنی که توانایی توسعه انواع مختلفی از برنامه ها از جمه طراحی اپلیکیشن فروشگاهی را دارد. به همین دلیل پایتون در راه حل های توسعه برنامه ERP و تجارت الکترونیکی نیز کمک می کند.

Odoo یک نرم افزار مدیریت همه در یک زبان در پایتون نوشته شده است و طیف گسترده ای از برنامه های تجاری را تشکیل می دهد که مجموعه ای از برنامه های مدیریت کسب و کار را تشکیل می دهد. یکی دیگر از اپلیکیشن های معروف تجاری ساخته شده با پایتون Tryton است که یک برنامه سه منظوره با کاربردهای عمومی و سطح بالا است. ایجاد چنین برنامه هایی با Python بسیار آسان است به همین دلیل شرکت های توسعه دهنده برنامه آن را انتخاب می کنند.

طراحی اپلیکیشن با پایتون

موارد دیگر استفاده از زبان پایتون

 1. توسعه وب و نرم افزار

از آنجا که پایتون کدی دارد که بسیار ساده و قابل فهم است این امر توسعه وب و نرم افزار را پیچیده تر می کند و روند کار را کارآمدتر می کند. یکی دیگر از ویژگی های جذاب پایتون سازگاری آن با یکپارچه سازی با زبان های دیگر است که باعث می شود گزینه ای انعطاف پذیرتر باشد.

برخی از چارچوب های موثر مانند Django و Pyramid به توسعه دهندگان در توسعه نرم افزار با Python کمک می کنند و آن ها را قادر می سازند از ابتدا برنامه های وب ایجاد کنند. کتابخانه استاندارد پایتون همچنین از پروتکل های اینترنتی متعددی از جمله XML ، JSON و HTML پشتیبانی می کند. اینستاگرام یکی از این برنامه های کاربردی است که با جنگو چارچوب طراحی اپلیکیشن با پایتون ایجاد می شود.

 1. پردازش تصویر و OCR

پایتون از این توانایی شگفت انگیز در تشخیص شی و پردازش تصویر برخوردار است. با کمک طیف گسترده ای از کتابخانه های پایتون مانند PyTesseract برای OCR (تشخیص شخصیت نوری) ، TensorFlow برای تشخیص اشیا Library و کتابخانه تصویربرداری پایتون (PIL) برای پردازش تصویر برای توسعه دهندگان در ایجاد برنامه های خودکار بسیار کارآمد شده است. شامل یادگیری عمیق و قابلیت های Computer Vision بود.

 1. تست خودکار

وقتی نوبت به تست خودکار می رسد زبان انتخابی پایتون است. آزمایش خودکار فرآیند اجرای ویژگی های برنامه ها با استفاده از یک اسکریپت به جای یک انسان است. در این راستا پایتون به همراه سلنیوم (ابزاری اتوماسیون تحت وب) مجموعه ای از کتابخانه ها و ابزارها را برای انجام آزمایش های خودکار فراهم می کند. این ابزارها به عنوان ابزار CI / CD مخفف “ادغام مداوم” و “استقرار مداوم” نیز شناخته می شوند و می توانند آزمون ها را اجرا کنند برنامه ها را بهمراه استفاده از آن ها برای تولید، تدوین و منتشر کنند.

 1. خزنده های وب

خزنده های وب که با نام Spiderbot نیز شناخته می شوند و به طور معمول برای تهیه کپی تکراری از تمام صفحات بازدید شده از شبکه جهانی وب برای تهیه بعدی توسط یک موتور جستجو استفاده می شود. این صفحات بارگیری شده را فهرست می کند تا جستجوهای سریع انجام شود.

در حقیقت خزنده ها برای کارهای تعمیر و نگهداری خودکار در یک وب سایت مفید هستند. به عنوان مثال بررسی پیوندها یا تأیید اعتبار کد HTML. پایتون به دلیل کد ساده و سریع و به دلیل در دسترس بودن کتابخانه های بی عیب و نقص برای ایجاد این عنکبوت ربات ها ایده آل در نظر گرفته شده است.

نتیجه

در مجموع برای طراحی اپلیکیشن با پایتون می توانیم ببینیم که توسعه برنامه پایتون واقعاً سریع و انعطاف پذیر است. به دلیل تطبیق پذیری کد Python’s ، ایجاد انواع مختلفی از برنامه ها بسیار آسان است. انواع مختلفی از کتابخانه ها برای انواع مختلف برنامه ها در دسترس است و دلیل اینکه شرکت های توسعه دهنده برنامه بیش از دریایی از زبان های دیگر Python را انتخاب می کنند. با توجه به پرطرفدار بودن و پرکاربرد بودن این زبان برنامه نویسی، مجموعه تبلیغات اصفهان اقدام به برگزاری کلاس‌های مقدماتی تا پیشرفته آموزش پایتون در اصفهان نموده است و به شما عزیزان علاقه مند به پایتون کمک میکند تا بتوانید با مهارت و تخصص کامل وارد بازار کار این زبان برنامه نویسی پرکاربرد شوید.

سوالات متداول درباره طراحی اپلیکیشن با پایتون

س: آیا می توانید از پایتون برای ساخت برنامه استفاده کنید؟

البته. Python یک زبان برنامه نویسی است که محبوبیت را لمس می کند. به دلیل ویژگی های آن مانند مقیاس پذیری، انعطاف پذیری و غیره و ویژگی های آن، شرکت های توسعه دهنده برنامه های موبایل این زبان را انتخاب می کنند.

س: آیا پایتون برای برنامه های سازمانی خوب است؟

پایتون یک انتخاب عالی برای توسعه برنامه های تجاری است. Tryton و Odoo دو مورد از بسیاری از برنامه های محبوب سازمانی هستند که با Python ساخته شده اند.

س: کاربرد اصلی پایتون چیست؟

Python یک زبان برنامه نویسی منبع باز است که برای ایجاد برنامه های وب و تلفن همراه بسیار مناسب است. برنامه هایی مانند Instagram و Dropbox با استفاده از Python ساخته می شوند.

پیشنهاد مطالعه:
طراحی اپلیکیشن اندروید
طراحی اپلیکیشن اندروید

این یک واقعیت کاملا مشهور است که طراحان برنامه تلفن همراه تمایل دارند طراحی برای iOS را ترجیح دهند. با مطاله متن کامل

مزایای طراحی اپلیکیشن با PHP
طراحی اپلیکیشن با PHP

PHP یکی از آن زبان های برنامه نویسی است که با قابلیت های داخلی توسعه وب توسعه یافته است. برنامه مطاله متن کامل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.