طراحی اپلیکیشن سفارش غذا

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. مقالات آموزشی
 4. chevron_right
 5. طراحی اپلیکیشن سفارش غذا

در طول قرن گذشته عادات غذایی افراد بسیار تغییر کرده است. فناوری همچنین به تغییر در اولویت مصرف کننده کمک کرده است زیرا وابستگی آن ها به فناوری آن ها را بر آن داشته است تا همه کارهای آنلاین از جمله تحویل وعده های غذایی پخته شده را به آستان خانه خود انجام دهند. احتمالاً این یکی از دلایلی است که امروزه طراحی اپلیکیشن سفارش غذا بسیار محبوب هستند و به منبع ایده خوبی برای طراحان UI / UX تبدیل می شوند. شما میتوانید برای طراحی اپلیکیشن در اصفهان و سایر شهرهای ایران در حوزه غذا، به مجموعه تبلیغات اصفهان اعتماد نمایید و با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت، اپلیکیشن خود را راه اندازی نمایید.

طراحی اپلیکیشن سفارش غذا

روند طراحی اپلیکیشن سفارش غذا :

 1. چالش

من دریافتم که عوامل موثر در محبوبیت سفارش آنلاین غذا عبارتند از: کمبود وقت برای تهیه غذا، در دسترس بودن تنوع، جوایز و بازپرداخت پول. این باعث شد من به فکر برنامه راحت و جذاب تری برای کاربران باشم تا بتوانم انتظارات آنها را هنگام سفارش غذا بصورت آنلاین برآورده کنم.

 1. وظیفه

طراحی UI / UX از Mob App را برای سفارش آنلاین غذا ایجاد کنید.

 1. تعریف مسئله

جمع کننده موبایل برنامه ای است که برای افزایش سطح فروش آن ها و اطمینان از راحتی انتخاب ظروف و نوشیدنی توسط کاربران، سیستم عامل های مختلف موضوعی را با هم ترکیب می کند. ویژگی بارز این برنامه یک رابط کاربرپسند با طراحی واحد است.

من تصمیم گرفتم برنامه رقابتی ایجاد کنم که در آن یک سفارش باید به اندازه چند کلیک بر روی دستگاه تلفن همراه باشد. و درک و اطلاع رسانی در مورد گزینه ها و انتخاب های کاربران باید آسان باشد.

 1. روند

من این روند را با تحقیقات رقابتی آغاز کرده ام و سه رقیب برتر را شناسایی کرده ام. تجزیه و تحلیل و مقایسه محتوای برنامه های آن ها به من کمک کرد تا جهت توسعه و طراحی اپلیکیشن سفارش غذا را تعیین کنم.

علاوه بر این برای ایجاد همدلی با کاربران، من با مجموعه ای از مصاحبه های گاه به گاه کار خود را شروع کردم. این امر منجر به ایجاد یک مجموعه مقدماتی از نیازها و ایجاد شخصیت های کاربر شد.

مصاحبه ها به من کمک کرد تا لیستی از درخواست های اصلی کاربران در طراحی اپلیکیشن سفارش غذا را کشف کنم:

 • کیفیت خدمات
 • انتخاب مناسب رستوران های ذکر شده
 • گزینه تحویل
 • معیار خصوصی
 • نظرات سایر کاربران
 1. قاب های بی سیم

در اوایل روند توسعه برای ایجاد ساختار اساسی برنامه قبل از افزودن طراحی بصری و محتوای آن استفاده می شود. در مرحله ایده پردازی من سیم های فریمی ایجاد کردم که معماری اطلاعاتی را برای طرح آینده ارائه می دهد.

 1. طراحی UI

انتخاب رنگ برای طرح به طور کلی آسان نیست. پس چرا ما نمی توانیم فقط بر اساس احساسات ما نسبت به آن ها یا بر اساس روندها برای پروژه هایمان رنگ انتخاب کنیم؟ من بیشتر آگاه شده ام که دانستن تئوری رنگ، ترجیحات و زمینه مشتری، فرهنگ کاربران و درک مخاطبان و رقبا بهترین روش برای انتخاب رنگ مناسب برای پروژه شما است.

تحقیق درباره رقابت بهترین راه برای جلوگیری از دزدی ادبی غیرعمد است. این به شما ایده ای از موضوعات رنگی رایج در شرکت های دیگر (خواه از رنگ های صحیح استفاده می کنند یا نه) می دهد و به شما نشان می دهد که از چه نوع جهتی جلوگیری کنید تا اطمینان حاصل کنید که چیزی مشابه ایجاد نمی کنید.

 1. برنامه های رقبا

من تجزیه و تحلیل رنگ ها ، درک و تأثیر آنها را انجام دادم. اگر می خواهید فضای گرمی و دوستی ایجاد کنید می توانید با خیال راحت نارنجی را انتخاب کنید. علاوه بر این نارنجی می تواند احساس اعتماد به نفس و نشاط را ایجاد کند و همچنین اشتها را تحریک می کند. نارنجی باید برای محصولات و خدماتی که برای مخاطبان گسترده ای طراحی شده اند استفاده شود زیرا باعث ایجاد احساس در قیمت پایین می شود. اینگونه بود که من به صفحه خلق و خوی رسیدم.

 1. هیئت مدیره

سرانجام پس از انجام تمام تحقیقات و تجزیه و تحلیل ها من بر روی طراحی تمام صفحه هایی که کاربر از طریق آن حرکت می کند متمرکز شدم و عناصر بصری و ویژگی های تعاملی آن ها را ایجاد می کنم که این حرکت را تسهیل می کنند. من از مواردی مانند الگوها، فاصله و رنگ برای راهنمایی کاربر استفاده کردم و عناصر بصری و تعاملی را طراحی کردم که به گونه ای پاسخ می دهند که برای کاربر طبیعی باشد.

 1. بازتاب

کار بر روی این پروژه به من کمک کرد تا یاد بگیرم که تحقیقات کاربر برای کل فرآیند کاربرد طراحی بسیار مهم است. پاسخگویی نکته مهم دیگری در طراحی UI / UX است. هنگامی که برنامه پیامدهای فوری عملکرد کاربر را نشان می دهد ارتباط شخصی تری وجود دارد.

افراد زیادی هستند که از این ایده حمایت می کنند که محصولات دیجیتالی امروز باید حداقل و کاملاً کاربردی باشند. با این حال تجربه و تمرین من نشان می دهد که مردم می خواهند هم با حل برنامه ها مشکلات را حل کنند و هم احساس رضایت زیبایی کنند.

برای طراحی اپلیکیشن سفارش غذا می توانید به وب سایت شرکت Advertising Isfahan مراجعه نمایید.

پیشنهاد مطالعه:
طراحی اپلیکیشن پزشکی
طراحی اپلیکیشن پزشکی

چالش ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و پزشکی این است که یک برنامه بهداشتی و پژشکی همراه را طراحی و مطاله متن کامل

طراحی اپلیکیشن با پایتون
طراحی اپلیکیشن با پایتون

پایتون پرطرفدارترین زبان برنامه نویسی است که برای برنامه نویسی شی گرا مورد استفاده قرار گرفته است. با استفاده از مطاله متن کامل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.