بیشترین و کمترین درآمد برنامه نویس php در ایران چه قدر است؟

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. مقالات آموزشی
 4. chevron_right
 5. بیشترین و کمترین درآمد برنامه نویس php در ایران چه قدر است؟

درامد و حقوق برنامه نویسان php در ایران

 • درآمد برنامه نویس php در ایران  چقدر است؟
 • بازار کار برنامه نویسی php در حال حاضر چگونه است؟
 • آیا یادگیری php و فعالیت در آن به صرفه است؟
 • حداقل و حداکثر درآمد یک برنامه نویس php در ایران چقدر است؟
 • آیا یادگیری php برای مهاجرت نیز سودمند است؟

برنامه نویسی، حرفه ای است که در عین سختی هایی که دارد، بسیار جذاب و متنوع است و با روند روبه پیشرفتی که دارد، وضعیت بازار کار و درآمد حاصل از آن مطلوب است؛ همین امر سبب گشته تا بسیاری از افراد به برنامه نویسی به عنوان شغل و منبع درآمدی خود بنگرند. برنامه نویسی، برخلاف سایر مشاغل که سیری راکد و خسته کننده دارد، همواره در حال پیشرفت است و هر پروژه، در نوع خود تجربه ی جدیدی به حساب می آید و برنامه نویس را با چالش های جدید روبه رو می کند. افراد ماجراجو و علاقه مند به یادگیری و پیشرفت، روحیه ی سازگاری با برنامه نویسی دارند چرا که یک برنامه نویس ماهر، همواره در پی ارتقاء سطح مهارت های خود برآمده و از این کار خسته نمی شود. احتمالا شنیده اید که برنامه نویسی یکی از مشاغل پردرآمد در ایران و حتی در جهان به حساب می آید؛ درآمد حاصل یک از حرفه، نقش بسیار موثری در جذب افراد به آن شغل دارد و بدیهی است که افراد با دانستن این موضوع، علاقه مند به فعالیت در حوزه ی برنامه نویسی باشند. البته لازم به ذکر است که میزان درآمد یک برنامه نویس به عوامل زیادی وابسته است، به طور مثال سطح مهارت و تجربه ی فرد برنامه نویس، یکی از مهم ترین پارامتر ها در سطح درآمد وی خواهد بود، اما یکی دیگر از عوامل موثر، حوزه ی فعالیت و زبان موردنظر برای برنامه نویسی است.

برنامه نویسی، محدود به یک یا دو زبان نبوده و همانطور که می دانید، زبان های برنامه نویسی زیادی در حال حاضر وجود دارد که افراد در آن فعالیت می کنند. همچنین هر زبان برنامه نویسی، با توجه به ویژگی هایی که دارد، طیف کاربردی متفاوتی از سایر زبان ها دارد و قطعا کی از چالش هایی که یک فرد مبتدی با آن مواجه است این است که کدام زبان را جهت فعالیت برگزیند. هر زبان برنامه نویسی، در کنار مزایایی که دارد، معایبی نیز دارد و فرد باید باتوجه به شرایط خود، زمینه ی علاقه و استعداد خود و همچنین با در نظر گرفتن کاربرد های زبان های برنامه نویسی، زبان مورد نظر خود را انتخاب کند و در آن شروع به فعالیت نماید.

میانگین درآمد برنامه نویسی php

زبان برنامه نویسی php، یکی از زبان های پرکاربرد و محبوب در سطح دنیا به شمار می آید و به دلیل کاربرد های گسترده ای که دارد، افراد زیادی علاقه مند به فعالیت در آن هستند؛ اما سوالی که مطرح است این است که درآمد برنامه نویس php در ایران چقدر است؟ همانطور که در ابتدای بحث نیز اشاره کردیم، عوامل زیادی در تعیین میزان درآمد یک برنامه نویس تاثیر دارد، درست است که کاربردهای php زیاد است و به نوعی بازار کار خوبی دارد، اما اگر فرد از مهارت کافی برخوردار نباشد، طبیعتا نمی تواند در این حرفه موفق شود. یکی عوامل موفقیت در هر شغلی، نه صرفا برنامه نویسی، داشتن دانش و مهارت کافی و مورد نیاز برای آن شغل است، به طور مثال، شما برای قعالیت در زمینه ی برنامه نویسی php ابتدا باید قواعد این زبان را به طور کامل و اصولی فراگیرید و پس از کسب تجربه های مختلف در حین انجام کار، به یک برنامه نویس php حرفه ای تبدیل شوید. شرکت تبلیغات اصفهان، برگزار کننده ی دوره های آموزش php در اصفهان می باشد. این دوره ها، زیر نظر اساتید مجرب این حوزه و به صورت پروژه محور صورت می پذیرد و شما می توانید با شرکت در این دوره ها،از مبتدی تا پیشرفته، به صورت تضمینی، مهارت های لازم را جهت برنامه نویسی به زبان  php  را بیاموزید.

 

عوامل موثر در درآمد برنامه نویسی php

زمانی که حرف از درآمد برنامه نویس php در ایران به میان می آید، باید تمامی عوامل تاثیرگذار را نیز در نظر گرفت تا بتوان میانگین درآمد یک برنامه نویس را مشخص نمود.

1) مهارت و تجربه برنامه نویس

مهم ترین و اصلی ترین فاکتوری که تعیین کننده میزان درآمد یک برنامه نویس php  در ایران و حتی جهان است، مهارت و تجربه و سابقه ی کاری وی است. هرچه سطح مهارت فرد برنامه نویس بالاتر باشد، توانایی انجام پروژه های بزرگ را خواهد داشت و به همان میزان، درآمد حاصل برای او بالاتر خواهد بود.

2) موقعیت مکانی

در نظر گرفتن این فاکتور شاید بی معنا باشد چرا که در حال حاضر برنامه نویسی به صورت دورکاری نیز قابل انجام است، اما در درآمد برنامه نویس php در ایران تاثیر دارد؛ به طور مثال، میزان درآمد یک برنامه نویس  php  در آمریکا، به میران قابل توجهی از یک برنامه نویس  php در ایران بیشتر است. این مورد در خود ایران نیز وجود دارد، به طور مثال، برنامه نویس  php در تهران، درآمد بالاتری نسبت به شهر های کوچک تر دارد. این عامل بیشتر در کارهایی که به صورت حضوری است خود را نشان می دهد و برای برنامه نویسی به صورت فریلنسر چندان صدق نمی کند.

3) حوزه ی فعالیت

کاربردهای php زیاد است و تقریبا تمامی زمینه های آن پرکار است و می توان به عنوان حوزه ی فعالیت آن را انتخاب نمود، به طور مثال از php در طراحی سایت در اصفهان، تهران و سایر شهرها استفاده می شود و سایت های قدری همچون دیجی کالا، از php جهت طراحی و توسعه ی وب سرور خود بهره گرفته اند و می توان گفت، طراحی سایت، بهترین زمینه برای فعالیت در حوزه ی برنامه نویسی  php است. البته  از php در طراحی اپلیکیشن موبایل و طراحی و ساخت سیستم های مدیریت محتوا همچون وردپرس نیز استفاده می شود و یک زبان پرکاربرد به حساب می آید.

4) نحوه ی فعالیت

نحوه ی فعالیت در زمینه ی برنامه نویسی، خود یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در تعیین درآمد برنامه نویس php در ایران است. برنامه نویسی به طرق مختلف امکان پذیر است مانند:

 • کار کردن زیر نظر شرکت ها و موسسات مختلف
 • کار به صورت فریلنسر
 • آموزش برنامه نویسی
 • و …

هر یک از روش های نام برده شده، مزایا و معایب خود را داشته اما اگر بخواهیم  به لحاظ میزان درآمد آن ها را با یکدیگر مقایسه کنیم، برنامه نویسی فریلنسر درآمد بالاتری نسبت به سایر روش ها دارد، چرا که تمام دستمزد مربوط به پروژه، به خود برنامه نویس تعلق می گیرد.

حداقل و حداکثر درآمد برنامه نویس php در ایران

با در نظر گرفتن اینکه عوامل متعددی در درآمد یک برنامه نویس php موثر است، حداقل درآمد برنامه نویس php در ایران حدود 6 میلیون تومان در ماه و حداکثر تا 25 میلیون تومان در ماه می رسد. ارقام گفته شده، میانگین درآمد یک برنامه نویس php است و بسته به شرایط مختلف، می تواند بیشتر و یا کمتر باشد و نمی توان به طور قطع میزان آن را تعیین کرد، اما به طور کلی و با توجه به کاربردهای  php، درآمد حاصل از برنامه نویسی php برای یک برنامه نویس ماهر، می تواند در سطح بالایی قرار گیرد و وضعیت قابل قبولی داشته باشد. میزان درآمد برنامه نویس php در سایر کشور های جهان از جمله آمریکا، به مراتب بالاتر است و افرادی که قصد مهاجرت دارند، می توانند بر روی فراگیری و فعالیت در زمینه ی برنامه نویسی php حساب باز کنند چرا که طبق آخرین آمار، یک برنامه نویس حرفه ای به درآمدی در حدود 120 هزار دلار در سال می تواند دست یابد که در یک کلام شگفت انگیز است.

پیشنهاد مطالعه:
ماجرای محبوبیت PHP بین طراحان حرفه ای وب سایت ها
ماجرای محبوبیت PHP بین طراحان حرفه ای وب سایت ها

علت محبوبیت PHP معرفی PHP PHP یکی از محبوب ‎ترین و پرکاربرد ترین زبان‎های برنامه ‎نویسی منبع‎باز است که برای طراحی وب توسعه یافته ‌است. پی‌ مطاله متن کامل

تفاوت های PHP و پایتون | کدام زبان در بازار تسلط دارد؟
تفاوت های PHP و پایتون

آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که سعی کنید به چیزی برسید اما نتیجه نهایی کاملاً پیش مطاله متن کامل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.