بهترین مشاغل کامپیوتر برای آینده

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. مقالات آموزشی
  4. chevron_right
  5. بهترین مشاغل کامپیوتر برای آینده

بهترین مشاغل کامپیوتر برای آینده

 

 آیا می خواهید بدانید که کدام شغل کامپیوتری بیشترین تقاضا را دارد، پس از پایان تحصیل، کدام شغل بالاترین حقوق و بهترین فرصت ها را برای پیشرفت دارد؟ این 15 شغل کامپیوتری سریع ترین رشد را تجربه خواهند کرد، حقوق و دستمزد را که بالاتر از میانگین ملی است، بالا می برد و میزان اشتغال را بالا می برد و طیف وسیعی از فرصت های ارتقاء را ارائه می دهد. اگر از کامپیوتر اطلاعات زیادی ندارید نگران نباشید، با شرکت در دوره آموزشی ICDL در اصفهان که توسط مجموعه فنی حرفه ای تبلیغات اصفهان برگزار میشود، میتوانید وارد مسیر یادگیری شوید.

روش شناسی که برای کشف بهترین شغل های کامپیوتری این دهه مورد استفاده قرار گرفت، در اطراف تجزیه و تحلیل وزن چهار ضلعی از پیش بینی های رشد اشتغال از مرکز آمار ایالات متحده دفتر آمار کارشناسی، دستمزد IT نسبت لیست های شغلی به متقاضیان واجد شرایط در رهبری تابلوهای کار فناوری و بالقوه برای تحرک رو به بالا بر اساس مصاحبه با متخصصین فناوری و اشتغال، و همچنین روند اخذ استخدام IT اخیر.

بهترین مشاغل کامپیوتر برای آینده

توسعه دهنده برنامه های موبایل

عوامل رشد کلیدی توسعه نرم افزار موبایل یکی از سریع ترین مشاغل رو به رشد در جهان است. همانطور که گوشی های هوشمند و قرص ها همچنان تغییر روشی را که ما ارتباط برقرار می کنیم، انجام کسب و کار و دسترسی به اخبار و سرگرمی ها، تقاضا برای برنامه های جدید و نوآورانه تلفن همراه با سرعت باور نکردنی رو به رشد است. شما میتوانید با شرکت در دوره و کلاس آموزش اندروید در اصفهان در مجموعه تبلیغات اصفهان به یادگیری طراحی اپ های اندروید بپردازید.

این تقاضای افزایش یافته، یکی از بزرگترین شکاف های فناوری اطلاعات که تا به حال شناخته شده است. به سادگی برنامه های کاربردی توسعه برنامه های کاربردی تلفن همراه از توسعه دهندگان ماهر برای پر کردن آنها وجود دارد. سیستم عامل (Google Android و Apple iOS )(iPhone و iPad) همچنان به ارائه فرصت های شغلی برای توسعه دهندگان تلفن همراه ادامه می دهد.

مهندس نرم افزار

فاکتورهای رشد کلیدی نیروی کار تقاضا برای مهندسان نرم افزار همراه با پیشرفت تکنولوژیکی و در حال رشد همه جا نرم افزار افزایش خواهد یافت. به عنوان مثال، پذیرش سریع فن آوری های ابر، تقاضا برای برنامه های کاربردی مهندسان که می توانند برنامه های امن و مقیاس پذیر ابر را ایجاد کنند، رانندگی می کنند. به همین ترتیب، با گسترش سیستم های کامپیوتری و گسترش نرم افزار به صنایع جدید و دستگاه های هوشمند، نیاز به توسعه سیستم های کامپیوتری که این ابتکارات را قدرتمند می کنند، مشاغل را برای مهندسان نرم افزار سیستم ایجاد می کند.

طراح بازی ویدیویی

عوامل رشد کلیدی در طول دهه گذشته، صنعت بازی 100 تا میلیارد دلاری بیش از سه برابر شده است. فراتر از بازار پر رونق برای بازی های رایانه ای و کنسول، افزایش محبوبیت، پردازش قدرت و قابلیت های گرافیکی دستگاه های تلفن همراه دنیایی جدید از فرصت های شغلی را برای طراحان بازی های ویدیویی، هنرمندان و برنامه نویسان باز کرده است. طراحان بازی با تخصص توسعه تلفن همراه به ویژه پس از آن خواهد شد که تلفن های هوشمند و قرص ها همچنان تغییر نحوه بازی های ویدئویی را ادامه دهند. اشتغال طراح بازی همچنین از فن آوری های در حال ظهور و افزایش تقاضا برای واقعیت تقویت شده (AR) و واقعیت مجازی (VR) سود خواهد برد.

متخصص امنیت فناوری اطلاعات

امنیت، نگرانی اصلی مدیران IT و استخدام مدیران باقی می ماند، زیرا فرکانس، دامنه و پیچیدگی حملات سایبری همچنان به شدت افزایش می یابد. سالها بعد مدیران فناوری اطلاعات به طور حرفه ای به دنبال حرفه ای شدن با مهارت های امنیتی اطلاعات می پردازند، اما برای پیدا کردن استعدادهای خوب دشوار است. این نشان می دهد یک فرصتی باور نکردنی برای حرفه ای های فن آوری برای ارتقاء مهارت های امنیتی سایبری و گواهینامه های خود ایجاد می کند. مهارت های امنیتی کامپیوتر در بیشترین تقاضا عبارتند از امنیت عملیات IT، امنیت دستگاه تلفن همراه، مدیریت ریسک، اطمینان اطلاعات، امنیت شبکه و امنیت ابر / مجازی سازی.

بهترین مشاغل کامپیوتر برای آینده

تحلیلگر سیستم های کامپیوتری

عوامل رشد کلیدی همانطور که سازمان ها همچنان به تکیه بر تکنولوژی خود ادامه می دهند، تحلیلگران سیستم های کامپیوتری برای طراحی سیستم های جدید استخدام می شوند. مراقبت های بهداشتی یک صنعت کلیدی برای رشد شغل های تحلیلگر سیستم ها است، چرا که ماموریت های مهاجم دولتی و طرح های بودجه همچنان به افزایش روندهای پزشکی الکترونیکی (EMR)، خدمات نسخه برداری الکترونیکی و سایر برنامه های نرم افزاری محور که نیازمند سیستم های کامپیوتری سفارشی هستند، ادامه می دهد. وزارت کار ایالات متحده همچنین پیش بینی می کند 43 درصد افزایش در تحلیلگر سیستم های استخدام در شرکت های مشاوره فناوری اطلاعات، که به مقدار زیادی از فرصت های شغلی مستقل و قراردادی در این موقعیت تبدیل می شود.

توسعه دهنده وب

هر سال، تعداد رکوردی از کسب و کار ها، ارائه خود را به اینترنت می دهند. همانطور که تعداد محصولات و خدمات آنلاین همچنان رشد می کند، توسعه دهندگان وب و طراحان از فرصت های شغلی بیشتری برخوردار خواهند شد. گسترش شبکه های اجتماعی باعث افزایش تقاضا برای توسعه دهندگان وب خواهد شد، زیرا کسب و کار ها به دنبال جذب نسل جدید مشتریان هستند و مزیت رقابتی را در این فضای سریع رشد می دهند. مهارت های پاسخگو وب، رابط کاربر (UI) و تجربه کاربر (UX) یک کالای گرم در این موقعیت هستند زیرا صفحه نمایش باید به طور فزاینده ای با اندازه ها و انواع مختلف دستگاه، مانند ساعتهای هوشمند، سازگار باشد. در صورتی که وب سایت ندارید میتوانید از خدمات طراحی وب سایت در اصفهان مجموعه ما استفاده نمایید.

تکنسین اطلاعات بهداشتی

مراقبت های بهداشتی مشاغل جدید کامپیوتری را تا سال 2020 از سایر صنایع تکمیلی تولید خواهد کرد. ماموریت های تهاجمی دولتی و تأمین مالی مشوق های پزشکی برای تصویب پرونده های بهداشتی متمرکز الکترونیکی موجب صرفه جویی بی سابقه از تکنسین های اطلاعات سلامت می شود که در این فن آوری های جدید آموزش دیده و تایید شده است. تکنسین های اطلاعات سلامت ممکن است کمترین حقوق و دستمزد را در این لیست بدست آورند، اما آموزش مورد نیاز سریع ترین (معمولا یک برنامه دوره 2 ساله در IT) است، به علاوه کاندیداهای یادگیری اکنون موقعیت خوبی برای موقعیت های مدیریت سودمند را به عنوان سلامت فناوری اطلاعات بازار کار به بالغ شدن ادامه می دهد.

بهترین مشاغل کامپیوتر برای آینده

مدیر فناوری

رشد کارکنان مدیران فناوری اطلاعات به طور مستقیم با نرخ رشد کارکنان فناوری اطلاعات که آنها نظارت دارند وابسته است. رشد سریع رکورد در انواع کارهای فنی – از جمله شبکه، توسعه تلفن همراه، مهندسی نرم افزار، مدیریت داده ها و محاسبات ابری – تا سال 2025 و فراتر از آن ادامه خواهد یافت و به نوبه خود باعث افزایش تقاضای قوی برای مدیران IT با استعداد می شود. رشد بیشتر به وسیله افزایش تمرکز بر امنیت اطلاعات و استخدام پرسنل امنیتی اضافی سایتی خواهد بود.

مدیر پایگاه داده

کسب و کارها مقدار قابل ملاحظه ای از اطلاعات دیجیتالی را افزایش می دهند و نیاز به DBA های آموزش دیده و گواهی را برای ذخیره، سازماندهی، تحلیل و حفاظت از این داده ها ترسیم می کنند. علاوه بر این، به عنوان پایگاه داده های بیشتر به اینترنت و ابر متصل است، امنیت داده ها به طور فزاینده حیاتی و پیچیده تبدیل خواهد شد. مدیران پایگاه داده و توسعه دهندگان – به ویژه کسانی که با مهارت های امنیتی اطلاعاتی – استخدام می شوند تا از داده های سازمانی از هکرها و دیگر بردارهای تهدید اینترنتی محافظت کنند.

مدیر شبکه

تقاضای مدیران شبکه افزایش خواهد یافت زیرا سازمان ها در سیستم های رایانه ای جدید و فناوری های شبکه به منظور افزایش بهره وری و به دست آوردن مزیت رقابتی سرمایه گذاری می کنند. پذیرش سریع قرص ها و گوشی های هوشمند در فرهنگ سازمانی به این معنی است که سازمان های بیشتری از اینترنت برای انجام تجارت آنلاین استفاده می کنند و به افزایش فرصت های شغلی برای مدیران شبکه و مدیران شبکه کمک می کنند تا بتوانند به راحتی از این تکنولوژی های نو ظهور استفاده کنند. مهارت های ابر محاسباتی برای افزایش چشم انداز فرصت های شغلی دولت نیز حیاتی است.

مهندس سخت افزار

مهندسان سخت افزار، سخت افزار کامپیوتر را طراحی می کنند.

مهندسان سخت افزار در مهندسی کامپیوتر برای توسعه سخت افزار، یا برای استفاده در یک سازمان، و یا به عنوان یک محصول به فروش تجاری. مهندسان سخت افزار در تیم هایی با دیگر متخصصان و دانشمندان فن آوری مشغول به کار هستند تا طراحی، ساخت و عیب یابی سخت افزار کامپیوتر موجود یا سخت افزار کاملا جدید را انجام دهند. مهندسان سخت افزار با اهداف به حداکثر رساندن بهره وری تکنولوژیکی، به حداقل رساندن مسائل و خطاها، و نیازهای تکنولوژیکی فعلی کار می کنند.

الزامات آموزشی: افراد در این زمینه باید حداقل یک مدرک لیسانس در زمینه مهندسی مربوطه، مانند مهندسی کامپیوتر و یا مهندسی برق داشته باشند. بعضی از کارفرمایان ممکن است نیاز به مدرک کارشناسی ارشد داشته باشند.

بهترین مشاغل کامپیوتر برای آینده

معمار اطلاعات

معماران داده نظارت بر طراحی و نگهداری داده ها را در میان انواع سیستم های اطلاعاتی و پایگاه داده ها نظارت می کنند.

هدف اصلی معماران داده ها این است که اطمینان حاصل شود که داده ها در یک سیستم یا پایگاه داده دقیق و قابل دسترسی هستند. معماران داده باید بیش از صرفا مدیریت یک سیستم، مهارت دانش و تحلیلی را برای تعیین اینکه آیا داده ها در بهترین و کار آمدترین راه ممکن انجام می شود یا خیر، و چه روش هایی برای بهبود سیستم های موجود استفاده می شود. معماران داده در کنار دیگر متخصصان فناوری اطلاعات در تیم ها کار می کنند.

الزامات آموزشی: معماران داده باید حداقل دارای مدرک لیسانس در فن آوری اطلاعات، سیستم های اطلاعاتی، علوم رایانه و یا زمینه مرتبط باشند. برخی مواضع ممکن است به مدرک کارشناسی ارشد نیاز داشته باشند.

طراح رابط کاربری

طراحان رابط کاربر برای اطمینان از این که نرم افزار به راحتی و منطقی برای کاربران و مصرف کنندگان کار می کند، کار می کند.

طراحان رابط کاربری در یک تیم توسعه نرم افزاری برای طراحی، ایجاد و رفع نواحی رابط کاربر نرمافزاری کار می کنند. طراحان رابط کاربری بر دانش فنی، آشنایی با انواع زبان های برنامه نویسی، تفکر انتقادی و نبوغ متکی هستند تا اطمینان حاصل شود که تجربه کاربر برای نرم افزار توسط یک رابط کاربری طراحی شده ناکارآمد است.

الزامات آموزشی: طراحان رابط کاربر حداقل باید یک مدرک لیسانس در علوم رایانه، برنامه نویسی نرم افزار، فناوری اطلاعات، یا دیگر زمینه های مرتبط داشته باشند. بعضی از کارفرمایان ممکن است نیاز به مدرک کارشناسی ارشد دارند.

توسعه کسب و کار هوش

توسعه دهندگان اطلاعات کسب و کار بر پایه پایگاه داده ها و سیستم های اطلاعاتی با هدف بهینه سازی ذخیره سازی، پیاده سازی و جریان داده ها در شرکت ها نظارت می کنند.

توسعه دهندگان اطلاعات کسب و کار باید مجموعه ای از مهارت ها و دانش را برای تکمیل انواع وظایف، از جمله برنامه نویسی و طراحی سیستم ها، سیستم های عیب یابی، تجزیه و تحلیل سیستم های داده ها و مدیریت تیم های حرفه ای فناوری اطلاعات، تکمیل کنند. افراد در این زمینه جنبه های فناوری کامپیوتر و فناوری اطلاعات را با مدیریت کسب و کار ترکیب می کنند.

الزامات آموزشی: توسعه دهندگان اطلاعات کسب و کار باید حداقل یک مدرک لیسانس در زمینه فناوری اطلاعات، سیستم های اطلاعاتی یا علم کامپیوتر داشته باشند. مدرک در کسب و کار، مانند مدرک کارشناسی در مدیریت کسب و کار و یا کسب و کار ممکن است مفید باشد.

بهترین مشاغل کامپیوتر برای آینده

دانشمند داده

دانشمندان اطلاعات جمع آوری و استفاده از داده ها را برای انواع سازمان ها، از جمله شرکت ها و سازمان های دولتی، هدایت می کنند.

دانشمندان داده ها به بازیابی، ذخیره سازی و اجرای داده ها و سیستم های داده ها از یک دید گسترده می پردازند. به جای تمرکز بر معماری سیستم های پایگاه داده، مدیریت آنها و یا روش های خاصی که برای ذخیره و انتقال داده ها استفاده می شود، دانشمندان داده ها برای توسعه مدل های گسترده ای از نحوه ارتباط سازمان با داده هایشان کار می کنند. افراد در این زمینه روش های داده کاوی، روش های ذخیره سازی و حمل و نقل، سخت افزار و نرم افزار، روند داده ها و کاربردهای طاقچه داده را در نظر می گیرند.

دانشمندان داده ها در کنار تیم های دیگر متخصصان فناوری اطلاعات کار می کنند، اغلب رویکرد مدیران را می گیرند.

الزامات آموزشی: افراد در این موقعیت باید حداقل یک مدرک لیسانس در علوم رایانه، سیستم های اطلاعاتی، مهندسی کامپیوتر، یا دیگر زمینه های مرتبط داشته باشند. درجه کارشناسی ارشد ممکن است ترجیح داده شود. همچنین، یک درجه در زمینه هایی مانند تجزیه و تحلیل کسب و کار کسب و کار تجزیه و تحلیل ممکن است مفید باشد.

مهندس توسعه (DevOps)

مهندسان DevOps به عنوان “جک تمام معاملات” در رابطه با پایگاه داده ها و سیستم های اطلاعاتی در سازمان ها عمل می کنند.

مهندسان DevOps در زمینه های مختلف فنی در سازمان های خود، با استفاده از مجموعه گسترده ای از دانش و مهارت های کار می کنند. مهندسان DevOps اغلب با تیم های IT برای نظارت بر نگرانی هایی مانند معماری و نگهداری پایگاه داده، توسعه وب و نرم افزار، امنیت اطلاعات، ذخیره سازی ابر و تعمیر و نگهداری فعالیت می کنند. مهندسان DevOps باید دانش گسترده ای از تکنولوژی و روند فعلی، و همچنین مهارت های ارتباطی قوی داشته باشند.

الزامات آموزشی: مهندسان DevOps باید حداقل یک مدرک لیسانس در علوم رایانه، سیستم های اطلاعاتی، فناوری اطلاعات یا یک زمینه مرتبط داشته باشند. مدرک کارشناسی ارشد ممکن است برای پیشرفت حرفه ای مطلوب باشد. مهندسان DevOps همچنین ممکن است طیف گسترده ای از گواهینامه های حرفه ای را انتخاب کنند.

در آخر…

به شما در این مقاله 16 شغل در زمینه کامپیوتر و آی تی به طور کامل معرفی شد و شما با در نظر گرفتن استعداد و تخصص خود می توانید در یکی از این شغل ها مشغول  بکار شوید و پیشرفت کنید.

 

پیشنهاد مطالعه:
5G، نسل پنجم از شبکه تلفن همراه
5G، نسل پنجم از شبکه تلفن همراه

5G، نسل پنجم از شبکه تلفن همراه   نسل پنجم از شبکه تلفن همراه چیست؟ 5G، نسل پنجم از شبکه مطاله متن کامل

حقایقی جالب درباره لوگوی اپل!
لوگوی شرکت اپل

حقایقی جالب درباره لوگوی اپل! چرا اپل لوگوی خود را سیب انتخاب کرده است! نام گذاری اپل بعدها باعث به وجود آمدن مطاله متن کامل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.