7 تا از معروف ترین برنامه های نوشته شده با کاتلین

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. مقالات آموزشی
  4. chevron_right
  5. 7 تا از معروف ترین برنامه های نوشته شده با کاتلین

اپلیکیشن های نوشته شده با کاتلین

  • برنامه های نوشته شده با کاتلین کدام است؟
  • مزایای استفاده از کاتلین چیست؟
  • چه برنامه هایی از جاوا به کاتلین مهاجرت کرده اند؟
  • آیا کاتلین گزینه ی مناسبی برای توسعه ی اپلیکیشن هاست؟ چرا؟

از زمان پیدایش علم برنامه نویسی، زبان های مختلفی روی کار آمده اند، برخی هنوز کارایی داشته و آپدیت می شوند و برخی دیگر منسوخ شده اند؛ بدیهی است که با پیشرفت تکنولوژی و کشف موارد جدید، زبان های برنامه نویسی نیز دستخوش تغییرات شدند. زبان های برنامه نویسی که به ویژه در چندین سال اخیر مورد توجه قرار گرفته، ماحصل آخرین تغییرات و مطابق با به روزترین اطلاعات روز دنیاست و با کمی تحقیق می توان پی برد که در میان زبان های برنامه نویسی کدام بیشتر ارزش یادگیری و صرف انرژی و فعالیت دارد. زبان برنامه نویسی کاتلین یکی از شاخه های اصلی و کاربردی زبان پایتون است که به ویژه در زمینه ی توسعه و طراحی و اپلیکیشن ها از آن بهره می برند و می توان گفت در حال حاضر بازار کار خوبی نسبت به سایر زبان های برنامه نویسی دارد و افراد با شرکت در دوره های آموزش کاتلین در اصفهان، تهران و سایر شهرها در پی ایجاد مهارت و آمادگی برای فعالیت در این زمینه می باشد.

مشاغل حوزه ی تکنولوژی، از آن دسته مشاغلی است که نیاز به همسو شدن با آخرین تغییرات در سطح دنیا را دارد، به طور مثال، اگر شما یک اپلیکیشن طراحی کنید، نیاز دارد تا هرچند وقت یک بار آن را بررسی کرده و به نوعی، قابلیت های آن را توسعه ببخشید. اپلیکیشن هایی مانند اینستاگرام، تلگرام، واتس اپ و … نیز همین روند را در پیش گرفته اند و با هر بار به روز رسانی برنامه، شاهد تغییراتی در ساختار برنامه می شوید؛ این کار هم به بهبود اپلیکیشن کمک می کند و هم تاثیر زیادی در جذب کاربران خواهد داشت.

زبان برنامه نویسی کاتلین نیز از آن دسته زبان هایی است که به دلیل کوتاه بودن کدهای دستوری و قابلیت های زیادی که در اختیار برنامه نویسان می گذارد، یکی از بهترین زبان ها جهت توسعه اپلیکیشن هاست و حتی اپلیکیشن هایی که به زبان جاوا نوشته شده اند نیز در زمان به روزرسانی، به عبارتی به زبان کاتلین مهاجرت کرده اند و از این زبان جهت توسعه بهره برده اند؛ پس می توان گفت در حال حاضر کاتلین، یک زبان مناسب جهت طراحی اپلیکیشن در اصفهان می باشد و تمامی آنچه که یک توسعه دهنده و طراح اپلیکیشن بدان نیاز دارد، می تواند برآورده سازد. ما در این مقاله، تعدادی از برنامه های نوشته شده با کاتلین را معرفی می کنیم و به بررسی اجمالی هریک خواهیم پرداخت.

1) پینترست | Pinterest

اپلیکیشن پینترست که قطعا با آن آشنایی دارید و جزء 10 اپلیکیشن برتر دنیاست. این اپلیکیشن بر مبنای رسانه های تصویری بوده و در حال حاضر، بیش از 200 میلیون کاربر فعال دارد. پینترست، اولین برنامه ای است که از کاتلین جهت توسعه ی خود بهره گرفت و به عبارتی دیگر، جزء برنامه های ساخته شده با کاتلین نیست بلکه تنها در توسعه ی برنامه ی خود از این زبان کاربردی بهره برده است.

2) دولینگو | Doulingo

دولینگو با دارا بودن بیش از 500 میلیون کاربر فعال در سطح جهان، درواقع بهترین اپلیکیشن برای یادگیری زبان در دنیا به حساب می آید. این اپلیکیشن معروف نیز از جمله برنامه هایی است که ابتدا به زبان جاوا نوشته شده است اما با توجه به مزایایی که زبان کاتلین دارد، از آن به عنوان زبان انتخابی جهت توسعه ی اپلیکیشن استفاده کرده است.

3) ترلو | Trello

یکی دیگر از برنامه های نوشته شده با کاتلین، ترلو است. ترلو در واقع یک اپلیکیشن مدیریت پروژه به حساب می آید و به خصوص برای کارهای گروهی و پروژه های دورکار، گزینه ی مناسبی است. این اپلیکیشن در حال حاضر، بهترین برنامه ی مدیریت پروژه از سوی کاربران انتخاب شده است و با دارا بودن بیش از 10 میلیون کاربر، در زمره ی اپلیکیشن های پرطرفدار به شمار می آید.

این برنامه به طور کامل از زبان برنامه نویسی کاتلین استفاده نکرده است و تنها برای توسعه ی نسخه ی اندروید اپلیکیشن و افزودن آپشن های جدید به آن، از این زبان بهره برده است. درحال حاضر، طراحی و ساخت اپلیکیشن های اندروید یکی از حرفه های پرطرفدار و پردرآمد است و افراد زیادی تمایل به فعالیت در آن دارند؛ پیشنهاد ما به شما این است که با شرکت در دوره های آموزش اندروید در اصفهان، به صورت تضمینی مهارت و تخصص لازم را جهت فعالیت در این حوزه کسب کرده و شروع به فعالیت کنید.

4) اوبر | Uber

اوبر یکی از اپلیکیشن های مسیریابی قدرتمند و دقیق در سطح دنیاست؛ اپلیکیشن های زیادی در زمینه ی مسیریابی طراحی و عرضه شده اند اما هیچ کدام نتوانسته اند به اندازه ی اوبر از دقت بالا در تشخیص مسیر درست در سطح دنیا برخوردار باشد. این اپلیکیشن نیز یکی از برنامه های نوشته شده با کاتلین است و استفاده از زبان کاتلین، نقش بسیار موثری در کارایی بی نقص آن داشته است.

5) اسکوئر | Square

اسکوئر یکی از کمپانی های معروف و بزرگ خدماتی در آمریکا بوده که در زمینه های مالی و تکنولوژی از جمله توسعه و طراحی اپلیکیشن، به صورت تخصصی و گسترده فعالیت دارد. شرکت اسکوئر، جهت طراحی و ساخت اپلیکیشن های اندرویدی خود، به طور کامل از کاتلین استفاده می کند و آن را به عنوان زبان اصلی اپلیکیشن های خود انتخاب کرده است.

پیشنهاد مطالعه:
8 تا از معروف ترین اپلیکیشن های ساخته شده با پایتون

اپلیکیشن های ساخته شده با پایتون کدام اند؟ مزیت ساخت اپلیکیشن با پایتون چیست؟ کدام کمپانی ها برای ساخت اپلیکیشن مطاله متن کامل

برنامه نویسی اندروید بهتره یا طراحی سایت ؟ بررسی بازارکار، درآمد و …

برنامه نویسی اندروید بهتره یا طراحی سایت ؟ درحال حاضر بازار کار کدام بهتر است؟ برنامه نویسی یا طراحی سایت؟ مطاله متن کامل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.