طراحی اپلیکیشن موبایل

طراحی اپلیکیشن موبایل

فن آوری امروز هوشمندتر شده است و بیشتر شرکت ها تمایل به سرعتی سریع از طریق موبایل دارند . توسعه دهندگان تلفن همراه روز به روز مسئولیت های مهمتری را به دست می آورند . برای شروع طراحی اپلیکیشن ، طراحان UI / UX باید به خوبی پیش بروند . هردو باید آخرین روند هر دو برنامه Android و IOS را دنبال کنند . آنها باید با هم کار کنند و برنامه ها را با توجه به محتوای برنامه با همه گزینه های بهترین زیرساخت ها و مؤلفه ها ترتیب دهند . معماری برنامه ها باید مورد تأکید قرار گیرد . به طوری که طراحان مجبورند همکاری نزدیکی با توسعه دهندگان داشته باشند . صفحه های طراحی شده و اجزای سفارشی باید پاسخگو باشند و با کل برنامه سازگار باشد .

 

طراحی اپلیکیشن موبایل باید با عملکرد و مدیریت حافظه برنامه ها مطابقت داشته باشد . مؤلفه های سفارشی ، به ویژه که برای اقدامات لازم به اطلاعات دارند و انیمیشن ها باید توسط UI / UX پشتیبانی شوند . جلوه های بصری (به ویژه انیمیشن ها) با فرآیندهای چند مرحله ای باعث شکایت می شوند . اگر طراحی UI / UX از برنامه سازگار و پاسخگو نباشد ، توسعه دهندگان تلفن همراه باید بیشتر از آنچه فکر می کنند صرف کنند و معماری رمزگذاری برنامه تلفن همراه ممکن است مانند زباله باشد .

نمونه کارها

طراحی اپلیکیشن نمونه کارها
پخش ویدیو
۰
بیش از ۲۰۰
اپلیکیشن طراحی شده
۰
بیش از ۱۰ سال
سابقه فعالیت
۰%
بیش از ۹۰%
رضایت مشتری

برای اطلاع از انواع طرح های مختلف در زمینه طراحی اپلیکیشن و هم چنین قیمت آنها و مشاوره رایگان می توانید با شرکت ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما بیشتر شما را راهنمایی کنید .

هم چنین می توانید به صورت حضوری به دفتر شرکت مراجعه کنید و از راهنمایی کارشناسان ما در این زمینه بهره مند گردید .

شماره تماس :

                      ۰۳۱۳۴۴۲۸۱۰۵

                     ۰۹۱۳۰۲۴۳۲۲۴

طرح ها و قیمت ها

اپلیکیشن فروشگاهی

شروع از ۴٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان
پشتیبانی یکساله رایگان
اپلیکیشن اندروید و ios
پنل مدیریتی حرفه ای
آموزش حضوری جهت مدیریت پنل

اپلیکیشن مشابه دیوار

شروع از ۹٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان
پشتیبانی یکساله رایگان
اپلیکیشن اندروید و ios
ایجاد دسته بندی نامحدود
مشاوره در زمینه مارکتینگ

اپلیکیشن خدماتی

شروع از ۶٫۳۰۰٫۰۰۰ تومان
پشتیبانی یکساله رایگان
اپلیکیشن اندروید و ios
طراحی رابط کاربری دلخواه
مشاوره در زمینه مارکتینگ

اپلیکیشن درخواستی

تماس بگیرید
پشتیبانی یکساله رایگان
اپلیکیشن اندروید و ios
طراحی رابط کاربری دلخواه
مشاوره در زمینه مارکتینگ
مشاوره رایگان

نـــمـونــــه کارها

هنگام معرفی عناصر جدید (مانند مؤلفه های جدید یا ویژگی های برنامه) ، طراحی اپلیکیشن باید مختصر باشد تا توسعه دهندگان بتوانند کد نویسی را کاملاً ویژگی واقعی و یا عنصر جدید برنامه کامل کنند . تأثیرات و تعاریف مجازی باید هدف واقعی را ارائه دهند . نتیجه باعث خوشحالی کاربران و توسعه دهندگان خواهد شد . بنابراین باید این عبارات و لایه ها برای کاربران و رمزگذارها به خوبی تعریف شود . به عنوان مثال در برنامه ، اگر یک صفحه شامل انیمیشن است ، قبل و بعد از موارد باید روشن باشد . توسعه دهندگان باید زمانی را برای بهتر کردن کد با عملکرد عالی و دیداری کامل داشته باشند .

توسعه دهندگان و طراحان موبایل باید از فناوری ها و روندهای جدید برای کدگذاری برنامه های عالی هیجان زده شوند . آنها باید طراحان را برای چالش ها ، تشویق و آگاه کنند .

طراحی اپلیکیشن اندروید

برای ایجاد برنامه های با ارزش باید روندهای زیر را دنبال کنید :

طراحی اپلیکیشن ios

طراحی ساده سازی

انیمیشن های ساده ، مؤلفه ها ، مینیمالیسم ، طرح های رنگی ساده و اقدامات مرحله به مرحله . عناصر UI باید تعاملی باشند . علاوه بر این ، فونت ها ، رنگ ها ، نمادها ، انیمیشن ها و سایر عناصر دیگر باید به سادگی ارائه شوند . برهم کنش های طبیعی روی آن متمرکز شده است ، برای جلب توجه کوتاه ، تطبیق یک فیلم یا تصویر ممکن است مفید باشد .

طراحی خطی

برای انیمیشن ها و پردازش ها باید نقطه شروع ، میانی و پایانی وجود داشته باشد تا به کاربران اطلاع دهد که چقدر زمان صرف می کنند و زمان باقی مانده برای تکمیل اقدامات مرحله به مرحله . سوالات زیر باید توسط انیمیشن ها و حرکات پاسخ داده شود :

بعد از عمل چه خواهد شد؟

چه مدت فرایندها طول می کشد ، چقدر تکمیل می شود؟

آیا عمل به پایان رسیده است ، اگر نه آنچه در جریان است؟

طراحی اپ موبایل
طراحی اپلیکیشن android

طراحی محور محتوا

پیام اصلی محتوا باید متمرکز باشد و انیمیشن ها باید پیام اصلی را به سمت ایجاد ارتباط مناسب با کاربران نهایی سوق دهند .

انیمیشن ژست

اگر یک جزء دارای عملکرد ژست باشد ، باید با انیمیشن های ژست مشخص شود . انیمیشن های ژست ممکن است شامل رنگ های متمرکز باشند ، اما نباید قوانین طراحی برنامه کلی را نقض کنند . هر محتوا یا مؤلفه مشابه باید با عملکردهای مشابه انیمیشن مشابه داشته باشد . در برنامه ، باید آن را به خوبی تعریف کنید وقتی یک عنصر بزرگنمایی ، چرخش ، ضربه خورده و پین شده را برای برقراری ارتباط با کاربران تنظیم می کند .

طراحي مواد

طراحي مواد بايد براي هر طراحي اپلیکیشن اجرا شود و نبايد نقاط گمشده را در اختيار داشت . این شامل قوانینی برای برنامه های Android و IOS مانند نوار برنامه ، زمینه های متن مشخص ، اعتبار سنجی و انیمیشن ها و سایر مواد است .

طراحی اپلیکیشن ورزشی
طراحی اپلیکیشن آماری

طراحی شخصی سازی

طبق قانون طراحی شخصی سازی ، داشبورد شخصی باید هنگام تازه بودن برنامه از کاربران استقبال کند . این شامل اقدامات مربوط به افراد است که توسط برنامه تکمیل می شود . شخص باید تشویق به استفاده بیشتر از برنامه شود ، داشبورد باید با اقدامات کاربر بهبود یابد . این ممکن است اقدامات بهبود یافته ای را ارائه دهد ، اعلان ها را فشار داده و به کاربر اجازه دهد برنامه را شخصی تر کند . 

تعامل کاربر مهم است و وقتی برنامه اجازه می دهد تا کاربران با تمایل شخصی خود و نیازهای خود آن را شخصی تر کنند ، بیشتر خواهد شد . به عنوان مثال وقتی کاربران قادر به تنظیم محدودیت های اطلاع رسانی هستند ، محتوا ، زمان دریافت آن تعاملی تر و مناسب تر خواهد بود . علاوه بر این ، وقتی کاربران قادر به تنظیم داشبورد با توجه به نیازها و علاقه های خود باشند ، تعاملی تر و جذاب تر خواهد بود . در مورد آن فکر کنید ، اگر من می توانم طراحی برنامه را با رنگ ها و مضامین مورد علاقه خود تغییر دهم . کاربران می توانند داشبورد را بررسی کرده و هدف برنامه را مطابق میل خود تغییر دهند تا نیازی به حذف برنامه یا جستجوی برنامه کاربردی دیگری نباشد . این مورد ، بسیار فانتزی خواهد بود!

در نتیجه ، سرانجام ، طراحان باید مبتکرانه و ذهن آفرین باشند تا بتوانند با توسعه دهندگان موبایل برنامه های عالی ایجاد کنند . پیشرفت تکنولوژی و روندهای باورنکردنی به سرعت اتخاذ شده بویژه برای برنامه های موبایل قابل باور نیست . طراحان و توسعه دهندگان موبایل باید برای زنده ماندن و غلبه بر این فناوری که به سرعت در حال تغییر است روند را دنبال کنند .

استراتژی طراحی اپلیکیشن موبایل

طراحی اپلیکیشن با یک استراتژی شروع می شود . این استراتژی آینده و مسیر رسیدن به مقصد خود را مشخص می کند .

مسئله اما با ایجاد استراتژی طراحی اپلیکیشن موبایل است . شما به سادگی نمی توانید یک برنامه ایجاد کنید زیرا ممکن است رقیب شما یک هدف تجاری متفاوت و استراتژی تلفن همراه داشته باشد که کاملاً متفاوت از شما باشد .

توسعه استراتژی تلفن همراه به استراتژی شرکت باز می گردد و چهار مرحله دارد :

۱- استراتژی تجارت را درک کنید

۲- استراتژی برنامه تلفن همراه کسب و کار

۳- استراتژی برنامه

۴- استراتژی مدیریت محصول

طراحی اپلیکیشن شخصی

۱- استراتژی تجارت خود را بشناسید

دانستن استراتژی کلی تجارت باید پایه و اساس طراحی اپلیکیشن تلفن همراه شما باشد . سوء استفاده بین استراتژی شرکت و استراتژی طراحی اپلیکیشن موبایل ممکن است خودکشی باشد .

ایجاد و اجرای یک استراتژی تلفن همراه از مزایای مختلفی برخوردار است که از استراتژی کلی شرکت ناشی می شود .

چگونه می توانید استراتژی طراحی اپلیکیشن موبایل را برای تجارت خود تعریف کنید؟

این باید از نظر فنی و منطقی از درک استراتژی شرکت ، شرایط بازار ، رقبا ، تهدیدات و ضعف ها شروع شود و جایی که سهامداران می خواهند شرکت را در آینده ببینند .

برای درک کامل اهداف شرکت ، وضعیت فعلی ، رقبا و چرایی و چگونگی جاذبه استراتژی شرکت ، این مراحل را دنبال کنید .

بیانیه ماموریت کسب و کار شما ، مزایای رقابتی ، اهداف و مکان هایی که می خواهید آن را در ۵ تا ۱۰ سال آینده ببینید .

استراتژی موفقیت آمیز طراحی اپلیکیشن موبایل نتایج فراتر از انتظار را نشان می دهد .

۲- استراتژی برنامه تلفن همراه کسب و کار

استراتژی برنامه تلفن همراه شما مسیر مطمئنی برای دستیابی به موفقیت با طراحی برنامه تلفن همراه و به طور کلی بازاریابی است . موفقیت یا عدم موفقیت برنامه به استراتژی بستگی دارد ، زیرا همه چیز با استراتژی مرتبط خواهد بود . اگر به این دو سؤال پاسخ دهید ، ایجاد آن آسان خواهد بود :

هدف از برنامه چیست؟

فایده ای که کاربر نهایی از استفاده از برنامه می کشد چیست؟

ساده ترین روش برای ترسیم استراتژی برنامه شما کسی نیست جز :

“ما این کار را می کنیم تا مشتریان ما بتوانند این کار را انجام دهند.”

طراحی اپ موبایل در ایران

این استراتژی باید خاص ، قابل اندازه گیری ، قابل دستیابی ، مرتبط و به موقع باشد . هر چیزی که بسیار مبهم است یا به نظر غیرقابل باور به نظر می رسد ، آن را خاموش کنید . به عنوان مثال ، داشتن بارگیری بیشتر از واتساپ یک هدف عملی قابل دستیابی نیست .

شکستن کل ایده برنامه به مؤلفه های مشخصی که در صفحات زمانی مختلف اجرا می شود گامی در جهت ایجاد یک استراتژی محکم طراحی اپلیکیشن اندروید است ، به عنوان نقشه راه شناخته می شود . ابزارهای مفید مانند این زندگی شما را بسیار آسان تر می کند .

کل استراتژی طراحی اپلیکیشن به کارهای کوچک توزیع می شود که بصری نشان داده می شوند . چه کسی وظیفه را تکمیل می کند ، چقدر زمان لازم خواهد داشت و چگونه این کارها بهم پیوسته همه در نقشه راه بیان شده اند .

نقشه راه ، تیم شما را پیگیری می کند و به ذینفعان کمک می کند تا استراتژی برنامه را پیگیری کنند .

چقدر شغل شما مایل به هزینه کردن برای طراحی اپلیکیشن اندروید و آی او اس  است ، تعیین می کند چه سرعت می توان آن را طراحی و راه اندازی کرد . تخصیص بودجه شامل سرمایه ، هزینه عملیاتی ، منابع انسانی و تخصیص منابع دیگر است .

اختصاص منابع به طراحی اپلیکیشن ios و ایجاد یک برنامه با بودجه و وضعیت فعلی شرکت شما مرتبط است . بودجه ، با نقشه راه ارتباط مستقیم دارد .

بنابراین اگر قصد دارید سریع برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل را تکمیل کنید ، بودجه برنامه را افزایش داده و آن را با منابع بیشتر اتصاص دهید ، این کار فقط در صورت داشتن شغل و منابع کافی در دسترس است .

اگر فکر می کنید یک ایده برنامه کاربردی ، نقشه راه و تخصیص بودجه همه چیزهایی است که برای استراتژی لازم دارید ، دوباره فکر کنید .

چندین مورد غیر کاربردی دیگر وجود دارد که مورد نیاز خواهد بود . آنها شامل موارد زیر هستند :

نقاط دسترسی

در دسترس بودن شبکه

هزینه های نگهداری

پشتیبانی معماری

فرایند پرداخت

راه حل های امنیتی

دسترسی به ابزارها

CDN

SLA ها

این الزامات بیشتر برای تیم IT مفید است . تیم IT شما این الزامات را در قالب یک طرح بصری که به عنوان فناوری پشته نیز معروف است ، با شما به اشتراک خواهد گذاشت .

ایده اصلی این است که همه چیز را مستند کنید و اطمینان حاصل کنید که این برنامه به همان اندازه که در قسمت جلوی آن انجام می شود ، در باطن هموار است . فناوری روشن و مختصر همان چیزی است که شما نیاز دارید .

طراحی اپلیکیشن در ایران

۳- تعریف استراتژی برنامه

اکنون زمان تعیین موارد استفاده روشن بر اساس نیاز مشتری است . این خواستار تعریف مشخص استراتژی برنامه است .

مورد استفاده در مرکز تعیین استراتژی برنامه است . این به عنوان لیستی از اقدامات تعریف شده تعامل بین یک نقش و سیستم تعریف شده است .

Ashish Toshniwal ، مدیر عامل YMedia Lab ، می گوید :

“راز شماره یک تمرکز روی یک یا دو مورد استفاده اصلی است . بیایید کاربر را تحت الشعاع قرار ندهیم ، اما واقعاً روی یک یا دو مورد استفاده متمرکز شویم و آنها را واقعاً خوب انجام دهیم . “

بهترین استراتژی طراحی اپلیکیشن برنامه ای است که بیش از دو مورد استفاده از آن استفاده نمی کند . به اینستاگرام فکر کنید ، مردم وقتی مجبور هستند عکسی را به اشتراک بگذارند از آن استفاده می کنند . این یک نمونه کامل از یک مورد یکبار مصرف است . تعریف مورد استفاده فقط اولین مرحله تعریف استراتژی برنامه است .

مخاطب هدف

چه کسی از برنامه شما استفاده خواهد کرد؟

شما ممکن است به مشتریان خود بگویید . خوب ، اما به ویژه کدام نوع مشتری. نیازهای آنها ، جنسیت ، سن ، جمعیت و غیره چیست؟

واقعیت این است که شما نمی توانید برای کل مشتری خود برنامه ایجاد کنید . قانون ساده این است که برای ۸۰٪ از کاربران برنامه طراحی کنید .

شاخص های کلیدی عملکرد (KPI) را تعریف کنید

این که برنامه برای تجارت چه ارزشی دارد ، سوالی است که ذینفعان زیادی از آن می پرسند .

تعیین KPI برای برنامه به نظارت بر عملکرد کمک خواهد کرد و در عین حال ، به تعیین اهداف واقع بینانه برای برنامه کمک خواهد کرد .

تنظیم KPI برای برنامه کافی نیست . پیوند دادن و تراز کردن معیارهای عملکرد برنامه با KPI های تجاری ضروری است .

اگر معیارهای کسب و کار شما درآمد ، کاهش هزینه و سهم بازار باشد ، KPI های برنامه باید به یکی از KPI های کسب و کار منتهی شوند ، در غیر اینصورت برنامه هیچ ارزش قابل توجهی را اضافه نمی کند .

اگر برنامه نتواند اجرا شود ، کسب و کار متضرر خواهد شد و اگر این کار را انجام دهد ، تجارت رشد خواهد کرد .

مهمترین میزان عملکرد برنامه تعداد کاربران جدید است . سایر معیارها رتبه بندی برنامه ها ، افزایش در استفاده و جلسات ، نگهداری مشتری ، تکرار مشتریان ، طول جلسه ، ارزش طول عمر مشتری ، کاربران فعال و بارگیری ها است .

۴- استراتژی اجرای مدیریت محصول خود را تعریف کنید

هنگامی که استراتژی طراحی برنامه تلفن همراه تعریف و مستند شد ، زمان اجرای آن است .

استراتژی اجرا با تعریف حداقل محصول قابل دوام شروع می شود . MVP به عنوان محصولی با حداقل امکانات برای اعتبارسنجی و یادگیری تعریف می شود . به جای پرتاب همه ویژگی های یکباره ، باید ویژگی ها را در اولویت قرار دهید و از حداقل ویژگی های قابل قبول شروع کنید . همه بهترین برنامه ها و محصولات این مرحله را پشت سر می گذارند .

فکر می کنید توییتر از همان روز اول همان ویژگی ها را ارائه می دهد؟ اولین صفحه اصلی توییتر با آنچه امروز می بینید کاملاً متفاوت بود . در مورد فیس بوک هم همینطور است .

طراحی اپلیکیشن گوشی

با ذکر تمام ویژگی های ممکن برای برنامه خود ، حداقل محصول قابل استفاده را تعیین کنید ، آن ویژگی ها را در اولویت قرار دهید ، آنها را بر اساس اولویت ها مرتب کنید و ویژگی های مورد نیاز اول را در نسخه اول اضافه کنید . ویژگی های باقیمانده باید در طی چند سال اضافه شود .

قبل از شروع برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل باید استراتژی آزمون تعریف شود . در اینجا چند مورد درباره ی استراتژی آزمون وجود دارد :

دامنه برنامه چیست؟

چه چیزی در محدوده نیست؟

ویژگی ها

موارد فردی

نتیجه

نسخه های برنامه و ادغام

فرآیند اولیه طراحی اپلیکیشن موبایل

قبل از اینکه به یک طراح برنامه نزدیک شوید ، باید موارد زیر را آماده کنید :

درک بازار هدف و کاربر نهایی

لیست مواردی که ممکن است کاربر بخواهد با برنامه انجام دهد

فریم های اولیه

بودجه

این موارد کمابیش همان چیزی است که ما در بخش قبلی به آن پرداختیم . داشتن یک استراتژی طراحی برنامه تلفن همراه ، طراحی اپلیکیشن را بسیار آسان خواهد کرد .

استراتژی طراحی اپلیکیشن یک فرایند داخلی است ، در حالی که فرایند طراحی برنامه می تواند برون سپاری یا انجام شود .

مراحل اصلی طراحی اپلیکیشن اندروید و ios شامل مراحل زیر است :

هزینه طراحی اپلیکیشن

۱٫ تنظیم دامنه

دامنه به آنچه باید انجام شود ، آنچه را که می خواهید از برنامه به دست بیاورید و بزرگ یا کوچک بودن آن اشاره دارد . دامنه ممکن است شامل موارد زیر باشد :

ماهیت برنامه مخاطب هدف مهمترین کارکردها و ویژگی های برنامه ویژگی های بصری فن آوری های بالقوه مورد استفاده قرار می گیرد سازگاری با استراتژی تجارت ترجیحات خاص

به منظور ثبت دامنه طراحی اپلیکیشن موبایل ، شناسایی همه موارد زیر بسیار مهم است :

اهداف و اهداف برنامه مراحل و زیرشاخه ها وظایف و منابع بودجه برنامه

۲٫ تحقیقات کاربر و بازار

این مرحله ای است که طراحان UX و UI بر اساس دامنه برنامه و استراتژی برنامه به کار خود ادامه می دهند . این مرحله طراحی اپلیکیشن شامل تحقیقات بازار و تحقیقات کاربر است . وظیفه طراحان این است که بهترین طراحی UX را ارائه دهید که به برنامه شما کمک می کند تا از بین جمع شود . با انجام یک تحقیقات عمیق در بازار شروع کرده و برنامه های موجود در صنعت خود را تجزیه و تحلیل کنید . اگر می خواهید یک برنامه اشتراک گذاری تصویر ایجاد کنید ، باید به برنامه های موجود برای به اشتراک گذاری تصویر ، طرح های رنگی آن ها ، الگوها ، جریان و غیره توجه کنید . تحقیقات کاربر رنگ ها و مضامین را نشان می دهد که به شما در ایجاد ارتباط عاطفی با مخاطب هدف کمک می کند . کاربران نهایی چه نوع رنگ و سبکی را ترجیح می دهند؟ می توانید از روش های مختلفی برای جمع آوری داده ها از کاربران بالقوه مانند نظرسنجی ها ، گروه های تمرکز ، کارگاه های طراحی و غیره استفاده کنید .

شرکت طراحی اپلیکیشن
طراحی اپلیکیشن تبلیغات اصفهان

۳٫ طراحی قاب UX

نمایش تصویری رابط کاربری به عنوان طراحی قاب UX معروف است . شما باید ساختاری از رابط کاربری ، انتقال و تعامل ایجاد کنید . این باید براساس تحقیقات بازار ، تحقیقات کاربر ، رقابت و استراتژی باشد . می توانید از نرم افزار طراحی قاب استفاده کنید یا می توانید یک طرح کلی ساده روی کاغذ ایجاد کنید . در حالی که می خواهید در برنامه واقعی ظاهر شود ، جریان کاربر را به درستی بکشید . مطمئناً کافی است که رابط کاربری روی کاغذ را قاب بندی کنید . بدون نیاز به انجام کارهای اضافی و هرچه ساده تر به نظر برسد ، بهتر خواهد شد . هدف از طراحی قاب UX تعریف جریان برنامه مانند تعداد ویندوز ، دکمه است که در آن هر دکمه کاربر ، فرایند ثبت نام ، صفحه ورود به سیستم و همه چیز مربوط به قسمت جلویی برنامه شما را هدایت می کند .

۴٫ یک نمونه اولیه ایجاد کنید

نمونه اولیه طراحی اپلیکیشن موبایل به شما امکان می دهد برنامه را ببینید و احساس کنید . باید هر چه سریعتر ایجاد شود و هنگامی که شما دارای Wireframe UX هستید ، ایجاد یک نمونه اولیه با وفاداری بسیار آسان است . نمونه اولیه با وفاداری کم نمونه ای از طراحی است که می تواند بلافاصله با آماده شدن قاب سیم ایجاد شود . نیازی به هدر دادن پول روی نمونه های گران قیمت نیست . نه تنها یک نمونه اولیه با وفاداری بالا منابع را مصرف می کند بلکه به زمان نیاز دارد . یک نمونه اولیه فیزیکی ساده به شما نشان می دهد که این برنامه چگونه به نظر می رسد . هدف از نمونه اولیه ، به هر معنی ، آزمایش یا بهبود کارایی نیست . بسیاری از متخصصان استفاده از نمونه های اولیه طراحی اپلیکیشن با اطمینان پایین را برای صرفه جویی در هزینه و زمان توصیه می کنند . به جای هدر دادن پول برای ایجاد نمونه های اولیه گران ، پول خود را صرف کارکرد برنامه ، ویژگی ها و برنامه نویسی اندروید و ios کنید .

طراحی اپلیکیشن آموزش
طراحی اپلیکیشن فروشگاهی

۵٫ طراحی UI

طراحی اپلیکیشن و نمونه سازی اولیه UX را با طراحی رابط کاربری (UI) اشتباه نگیرید . تحقیقات UX ، طراحی قاب و نمونه سازی اولیه در مورد چگونگی عملکرد برنامه در حالی که طراحی UI در مورد نحوه ظاهر برنامه است . پس از آزمایش UX ، tweaked و چندین نمونه اولیه آزمایش و نهایی شده است ، شما باید به مرحله طراحی UI بروید . در این مرحله ، شما باید با نمایش بصری مفاهیم ، نقشه های رنگی ، فونت ها ، شکل ها ، دکمه ها ، اندازه قلم ، تصاویر ، فرم ها ، تصاویر ، انیمیشن و غیره سر و کار داشته باشید . شما باید چندین طرح طراحی اپ موبایل را آزمایش کنید تا ببینید چه چیزی برای کاربرانتان بهتر است . طرح های رنگی ، پوسته ها ، مضامین و تمام عناصر بصری برای پیدا کردن چه چیزی می توانند چندین بار بهم ریخته شوند . درست مانند نمونه سازی ، طرح های UI طراحی اپلیکیشن را می توان روی کاغذ ترسیم کرد یا می توانید از یک برنامه ساده برای آن استفاده کنید که به آن با عنوان Paper App معروف است . می توانید نسخه های مختلف برنامه خود را ترسیم کنید و ببینید کدام یک بهتر به نظر می رسد یا می توانید از یک راه حل UI استفاده کنید .

۶٫ انیمیشن رابط

انیمیشن باید با فاز طراحی UI اعمال شود و آزمایش شود ، تا سبک های مختلف انیمیشن را در زمان واقعی آزمایش کنید . انیمیشن به انیمیشن رابط کاربر مانند نحوه نمایش صفحه جدید و چگونگی تعریف حرکات و موارد دیگر اشاره دارد . انیمیشن رابط قدرت جلب توجه کاربران را دارد ، همانطور که در اصول طراحی مواد Google اشاره شده است :

“طراحی حرکت می تواند به طور موثری توجه کاربر را به روش هایی که هم از آن اطلاع می دهد و هم لذت می برد ، راهنمایی کند . از حرکتی برای انتقال هموار کاربران بین زمینه های پیمایش ، توضیح تغییرات در ترتیب عناصر روی صفحه و تقویت سلسله مراتب عناصر استفاده کنید . “

انیمیشن باید به جای یک عنصر طراحی اپلیکیشن ساده ، کاربردی باشد .

آموزش طراحی اپلیکیشن
انواع طراحی اپلیکیشن

۷٫ برنامه ریزی معماری نرم افزار

این شاید مهمترین بخش کل مراحل طراحی اپلیکیشن موبایل باشد . هدف اصلی برنامه ریزی معماری نرم افزار مقیاس بندی برنامه ، بهتر کردن آن از نظر عملکرد و طراحی است .

این به عنوان مرحله موازی طراحی انجام می شود .

این شامل کل تیم از جمله طراحان ، برنامه نویسان و مدیران است . هدف این است که با استفاده از ساختار معماری نرم افزار ، مراحل اولیه و باطن نرم افزار بهبود یابد . خواستار بحث و گفتگو سازنده منظم در سیستم عامل ها ، چارچوب ها ، لایه های انتزاعی ، سکوهای طراحی ، فناوری ، مؤلفه ها و غیره است . هدف از برنامه ریزی معماری تعریف یک راه حل ساختاری است که کلیه نیازهای فنی ، عملیاتی ، تجاری ، کاربری ، کاربر و سیستم را برآورده کند .

۸٫ توسعه برنامه

این مرحله است که برنامه نویسی شروع می شود و توسعه دهندگان شروع به ایجاد برنامه می کنند . این کاری است که توسعه دهندگان طراحی اپلیکیشن باید انجام دهند ، بنابراین مطمئن شوید که با بهترین برنامه نویسان سروکار دارید . بسته به انتخاب شما ، برنامه برای اندروید یا iOS قابل توسعه است . به جای ایجاد برنامه برای چندین سیستم عامل به طور همزمان ، روش بهتر ایجاد اول برنامه برای یک پلتفرم است .

با پایان این مرحله ، برنامه تلفن همراه شما آماده خواهد شد (یعنی مقیاس پذیر ، منطبق با استراتژی ، دارای همه قدرت ها ، طراحی خوبی است و هموار کار می کند) .

برنامه نویسی اندروید
برنامه نویسی ios

۹٫ تست کردن

وقتی میانگین شکست در تست برنامه برای اندروید ۱۶٫۴٪ است ، نمی توانید برنامه خود را بدون آزمایش تحویل دهید . هدف از آزمایش این نرم افزار اطمینان از عدم وجود اشکالات است و برنامه آنطور که انتظار می رود کار می کند . مراحل مختلفی از مراحل تست برنامه وجود دارد . این نوع از روند دقیق آزمایش ، اطمینان حاصل می کند که برنامه شما بدون نقص کار می کند . انواع مختلفی از آزمایش وجود دارد و یک رویکرد مناسب برای تست انواع مختلف است .

آزمایش عملکردی – تست حافظه – آزمون عملکرد – تست امنیتی – آزمایش وقفه – تست قابلیت استفاده

این برنامه را می توان در خانه به صورت برون سپاری تست کرد یا اینکه توسعه دهندگان طراحی اپلیکیشن موبایل می توانند آزمایش مقدماتی را انجام دهند . آزمایش کنندگان برنامه موبایل نباید از برنامه نویسان یا شرکای توسعه دهندگان شما باشند .

۱۰٫ انتشار

سرانجام ، زمان آن رسیده که برنامه خود را پس از گذراندن آزمایشات ، منتشر کنید .

برنامه باید به فروشگاه برنامه مناسب مانند گوگل پلی ، بازار و اپ استور ارسال شود . زمان زیادی طول خواهد کشید زیرا بیشتر برنامه ها قبل از انتشار بررسی می شوند . تا یک هفته طول می کشد تا برنامه تأیید کند ، بنابراین نسخه خود را مطابق با آن برنامه ریزی کنید .

بسیاری از توسعه دهندگان بر این باورند که برای راه اندازی برنامه موبایل باید از یک استراتژی انتشار مناسب استفاده شود .

ساخت اپلیکیشن موبایل

مزایای طراحی اپلیکیشن موبایل

توسعه اپلیکیشن موبایل

برنامه های تلفن همراه سفارشی در حال افزایش است و طبق گزارش ها ، به طور متوسط ​​، حدود ۷٫۵ ساعت هر کارمند در هفته با استفاده از برنامه های تلفن همراه سفارشی ذخیره می شود و ۸۲٪ از دارندگان مشاغل معتقدند که این امر به آن ها کمک کرده تا درآمد اضافی کسب و کار ، کسب کنند!

برنامه های تلفن همراه سفارشی می توانند تا حدی یا کاملاً شخصی سازی شوند تا متناسب با نیازهای تجاری شما باشد . این برنامه ها به جای ارائه راه حلی که برای گروه بزرگی با نیازهای مختلف ارائه می شود ، تغییر می کنند . این دلیل اصلی توسعه برنامه های تلفن همراه سفارشی در حال افزایش است و اثبات می شود گزینه ای جذاب برای مشاغل است .

توسعه اپلیکیشن موبایل
طراحی اپلیکیشن خاص

 

بهره وری را بهبود می بخشد

از آنجا که برنامه های تجاری به صورت سفارشی ساخته شده اند و نیازهای شغلی شما را در خاطر دارند ، مانند یک برنامه جامع با عملکردهای متنوع عمل می کند و نیاز به چندین برنامه را نادیده می گیرد . همچنین ، از آنجا که این برنامه ها متناسب با سبک کاری شما مناسب هستند ، باعث افزایش بهره وری کارمندان و به نوبه خود ROI تجارت می شوند .

 

طراحی اپلیکیشن مقیاس پذیری بالا ارائه می دهد

برنامه های منظم ساخته شده اند تا بتوانند تعداد محدودی از منابع و فرایندها را کنترل کنند . در صورت رشد شغل شما ، ممکن است این برنامه ها نتوانند بار را تحمل کنند . از طرف دیگر برنامه های سفارشی ساخته شده با در نظر گرفتن تمام این پارامترها ساخته می شوند و در صورت نیاز می توان به راحتی آن را تنظیم کرد .

ساخت برنامه موبایل
طراحی اپلیکیشن

اطلاعات برنامه شما را ایمن می کند

برنامه های شغلی عمومی ممکن است ویژگی های امنیتی ویژه ای را داشته باشند یا نداشته باشند ، که ممکن است داده های کسب و کار شما را به خطر اندازد . داشتن یک برنامه سفارشی که فقط برای تجارت شما ساخته شده است می تواند سیستم امنیتی داده شما را تقویت کند ، زیرا اقدامات امنیتی مربوطه در حین توسعه برنامه براساس نیازهای تجاری شما انجام خواهد شد .

 

با نرم افزار موجود ادغام می شود

برنامه های شغلی عمومی ممکن است بتوانند با نرم افزار موجود شما هموار عمل کنند . برنامه های ساخته شده سفارشی با در نظر گرفتن نرم افزار فعلی کسب و کار شما ساخته شده اند و از این رو تضمین می شوند که بدون هیچ گونه خطایی یکپارچه سازی خوبی و عملکردی را انجام می دهند .

طراحی اپلیکیشن موبایل
طراحی انواع اپلیکیشن موبایل

نگهداری ساده

با استفاده از برنامه های منظم برای کارهای روزانه خود ، خود را در رأس یک توسعه دهنده برنامه ناشناخته موبایل قرار می دهید . اگر برنامه نویس بنا به دلایلی تصمیم به قطع برنامه گرفت ، پس از یافتن یک برنامه جدید و متوقف کردن عملیات فعلی خود باقی مانده اید . با ساختن برنامه شغلی شخصی خود ، کنترل کامل آن را به دست می آورید و لازم نیست برای هر کاری به دیگران وابسته باشید .

 

طراحی اپلیکیشن موبایل روابط مشتری را بهبود می بخشد

برنامه های تجاری سفارشی به شما امکان می دهد به روز رسانی های شخصی شده مربوط به محصولات و خدمات خود را به مشتریان موجود در زمان واقعی ارسال کنید . علاوه بر این ، این امکان را به شما می دهد تا به جزئیات مشتری دسترسی داشته باشید و از آن بازخورد دریافت کنید ، که می تواند برای بهبود روابط مشتری در دراز مدت مورد استفاده قرار گیرد .

طراحی اپلیکیشن موبایل
برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل

بازیابی اطلاعات جدید مشتری را تسهیل می کند

افزودن فرم ها و نظرسنجی های ساده در برنامه تلفن همراه سفارشی می تواند به شما در دریافت اطلاعات مورد نیاز مشتری کمک کند . گذشته از اینکه یک روش احتیاط برای جمع آوری اطلاعات است ، باعث صرفه جویی در وقت مشتریان و کارمندان نیز می شود ، زیرا آنها نیازی به ارائه مدارک فیزیکی ندارند .

 

دسترسی به پروژه در زمان واقعی را فراهم می کند

در هنگام مسافرت ، دسترسی آسان به کلیه اسناد کار خود را اثبات می کند که بسیار مفید است . با داشتن یک برنامه شخصی سازی شده برای مشاغل خود ، می توانید تلفن خود را با دسکتاپ خود به راحتی همگام سازی کرده و به کلیه اسناد کار ، وظایف ، تقویم ها و غیره دسترسی پیدا کنید . همچنین بروشورها و قراردادهای بازیابی که می توانید با مشتریان خود به اشتراک بگذارید با تجارت سفارشی آسان می شود .

کدنویسی اپلیکیشن موبایل
طراحی اپ

 

سهولت در مدیریت پروژه

برنامه های سفارشی را می توان نصب کرد تا یک بررسی زمان واقعی در پیشرفت پروژه و مهلت پروژه خود داشته باشید . به روزرسانی ها پس از اتمام هر مرحله از پروژه ارسال می شوند و چرخه صورتحساب را برای هر مرحله از پروژه حفظ می کنند .

 

پرونده های دیجیتال را برای پاسخگویی ضبط کنید

برای ایده ها و افکار مربوط به مشتری خود ، می توانید به راحتی آنها را برای دیکته ضبط کنید . این ضبط ها می توانند بطور مستقیم در مکان های امن ذخیره شوند و فقط توسط کارمندان مجاز قابل دسترسی هستند . این می تواند به بهبود پاسخگویی کمک کند و همچنین به مشتریان بهتر خدمت کند .

طراحی اپلیکیشن ایران

سوالات متداول

آیا امکان طراحی اپلیکیشن اختصاصی مطابق درخواست مشتری وجود دارد ؟

بله ، مشتری می توانید طرح موردنظرش را به وسیله ی نرم افزار های گرافیکی مثل فتوشاپ ترسیم کند . همچنین این امکان موجود است که برو روی کاغذ آن را بکشد و آن را برای تیم طراحی ما ارسال کند .

پشتیبانی اپلیکیشن های طراحی شده به چه صورت است ؟

همه یخدمات طراحی اپلیکیشن ما ، شامل یک سال پشتیبانی کامل و حرفه ای می باشد . پشتیبانی ها عمدتا بصورت آنلاین و غیرحضوری می باشند .

هزینه پشتیبانی اپلیکیشن های طراحی شده به چه صورت می باشد ؟

تمامی پشتیبانی ها تا یکسال پس از طراحی اپلیکیشن مورد نظر کاملا رایگان می باشد .

۷۹ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست