هویز دامنه چیست؟

هویز دامنه یک پایگاه داده در دسترس عموم است که به شما امکان می دهد دریابید چه کسی یک دامنه را مالک یا مدیریت می کند ، از جمله اطلاعات تماس مانند نام ، شماره تلفن و آدرس و غیره .

هویز دامنه چیست

هوییز دامنه

در دسترس بودن نام دامنه را بررسی کنید

اگر می خواهید از موجودیت نام دامنه مطلع شوید ، کافی است نام را در قسمت جستجوی هویز دامنه تایپ کنید تا در صورت موجود بودن دامنه به شما اطلاع دهیم .

صاحب دامنه پیدا کنید

چه بخواهید دامنه ای بخرید و چه بدانید چه کسی مالک آن است ، از قسمت جستجوی WHOIS ما استفاده کنید . نام دامنه را وارد کنید و اطلاعات کلیدی ، از جمله در دسترس بودن ، مالکیت ، ایجاد و انقضا را دریافت خواهید کرد .

whois domain
هویز دامنه

یاد بگیرید چه زمانی دامنه منقضی می شود

اگر می خواهید دامنه ای بخرید ، دانستن زمان انقضا آن مفید است . با نزدیک شدن تاریخ ممکن است مالک بخواهد بفروشد یا بهتر از آن ، بگذارید منقضی شود و شما در آنجا هستید تا آن را جمع کنید .

جستجوی WHOIS با هدف قرار دادن اطلاعات در مورد ثبت دامنه و در دسترس بودن ، با جستجو و کاوش در پایگاه داده هویز دامنه به شما کمک می کند . همچنین اطلاعات مالک ، سرپرست و تماس و سایر اطلاعات مهم را در اختیار شما قرار می دهد .

سوالات متداول

چه کسی صاحب نام دامنه است؟

یک دامنه می تواند توسط هر شخص ، نهاد یا سازمانی که به عنوان ثبت کننده دامنه نیز شناخته می شود ، متعلق به آن باشد .

پایگاه داده هویز دامنه چیست؟

پایگاه داده دامنه WHOIS لیستی از تمام دامنه های ثبت شده است و به طور منظم برای اهداف مختلف قانونی مورد استفاده قرار می گیرد . سرپرستان شبکه از WHOIS برای شناسایی و رفع مشکلات استفاده می کنند . به عنوان مثال ، از اطلاعات WHOIS می توان برای بررسی در دسترس بودن نام دامنه ، شناسایی نقض علامت تجاری و مسئول نگه داشتن ثبت نام نام دامنه استفاده کرد .

تأیید WHOIS حتی می تواند برای مقابله با هرزنامه یا کلاهبرداری مورد استفاده قرار گیرد ، زیرا مدیران می توانند ثبت نام کنندگانی را که محتوای غیرقانونی ارسال می کنند یا در کلاهبرداری های فیشینگ شرکت می کنند ردیابی کنند . علاوه بر این ، موافقت نامه های شرکت بین المللی برای اسامی و شماره های اختصاص داده شده (ICANN) از ثبت نام دامنه ها با منع استفاده از لیست های WHOIS برای بازاریابی یا هرزنامه ها ، از جمله پرس و جوهای خودکار با حجم بالا ، در برابر یک سیستم ثبت یا ثبت خاص خاص ، محافظت می کند (مگر اینکه پرس و جوها با هدف مدیریت نام دامنه انجام می شود).

چگونه می توانم از ابزار هویز دامنه استفاده کنم؟

استفاده از ابزار جستجوی WHOIS بسیار آسان است . به سادگی می توانید نام دامنه ای را که می خواهید اطلاعات آن را مشاهده کنید در قسمت جستجو در صفحه اصلی WHOIS وارد کنید . از این طریق می توانید داده های کلیدی مربوط به دامنه را از جمله در دسترس بودن ، مالک دامنه و جزئیات ایجاد و انقضا را دریافت کنید .

همچنین برای ثبت دامنه می توانید از خدمات تبلیغات اصفهان کمک بگیرید.

داده های WHOIS چقدر دقیق است؟

از آنجا که داده های تماس ثبت نام کنندگان می توانند تغییر کنند ، ثبت کنندگان باید سالانه فرصت هایی را برای دارندگان دامنه برای بررسی و ویرایش داده های دامنه WHOIS خود فراهم کنن د. طبق قوانین ، امتناع از به روزرسانی این اطلاعات یا ارائه داده های نادرست می تواند منجر به تعلیق یا لغو دامنه ها شود .

علاوه بر این ، به کاربران اینترنت این امکان داده شده است تا در صورت کشف نادرست یا ناقص بودن جستجوی نام دامنه WHOIS ، شکایت کنند . در چنین مواردی ، ثبت کنندگان باید داده ها را به موقع تصحیح و تأیید کنند .

چرا داشتن پایگاه داده WHOIS ضروری است؟

توانایی یافتن سریع و دقیق اطلاعات دامنه به چند دلیل اصلی مهم است:

1- چک WHOIS برای افرادی که در کار خرید و فروش دامنه هستند ضروری است . این افراد برای معاملات خود به روشی ارتباطی نیاز دارند . با جستجوی WHOIS یک یا چند روش برای دستیابی به صاحب فعلی آدرس وب فراهم می شود .

2- پایگاه داده WHOIS راهی برای حفظ پاسخگویی برای افرادی است که به صورت آنلاین فعالیت می کنند . به عنوان مثال ، اگر احساس می کنید شخصی از علائم تجاری شما در وب سایت خود استفاده می کند ، پایگاه داده WHOIS روش های مختلفی را برای حل این اختلاف ارائه می دهد .

فهرست