تاثیر ویدیو بر سئو وب سایت ها

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. مقالات
  4. chevron_right
  5. تاثیر ویدیو بر سئو وب سایت ها

استفاده کردن از ویدیو و فیلم در محتوای یک وب سایت حتما مطالب را جذاب تر می نماید و حتی باعث می گردند بیشتر اهمیت اشتراک گذاری پیدا کنند و از نظر سئو و بهینه سازی هم بسیار مفید می باشد. با ما همراه باشید با ادامه مقاله تاثیر ویدیو بر سئو

بر اساس نظرسنجی انجام گرفته توسط Hubspot در سال ۴۵ % از شرکت کنندگان در نظرسنجی ، حداقل ۱ ساعت در هفته از وقتشان را صرف تماشای محتوای ویدیویی در شبکه های اجتماعی می نمایند . بینندگان تنها محدود به ویدئو نیستند و بعضی افراد زمانشان را به خواندن متن ها و تماشا کردن تصاویر اختصاص می دهند . ولی اکثر افراد زمان بیشتری را صرف دریافت و تماشای پیام های ویدئویی می نمایند .

تاثیر ویدیو بر سئو

روش های استفاده از ویدیو برای بهبود سئو :

۱ – صفحات نتایج موتور جستجو یا به اختصار SERB

موتور جستجوی گوگل و سایر موتورهای جستجو اغلب در جستجوی محتوای خوب ، از کلمات کلیدی برای رتبه بندی خود استفاده می نمایند . اما تنها کپی نمودن هر ویدیو روی صفحه شما به این موضوع کمک نمی کند. مثل هر محتوای دیگری ، ویدیو می بایست اطلاعاتی خوب و مفید داشته باشد.

نکاتی برای تاثیر ویدیو بر سئو :

ویدیو ها را تا حد امکان زمانشان را کوتاه کنید

بخش هایی غنی از ویدیو ایجاد کنید

متن مکالمات موجود در ویدیو را زیرنویس کنید

۲- به نرخ کلیک و بازدید توجه نمایید

نرخ کلیک یا CTR نسبت کاربرانی است به تعداد کل کاربران یک صفحه که بر روی لینک خاصی کلیک نموده . ویدیو ها باعث افزایش و بهبود نرخ کلیک صفحات شما می گردند . چونکه آنها جلب توجه می نمایند و بیشتر از یک دسته متون و عکس تاثیرگذار خواهند بود.

۳- نرخ خروج (bounch rate)و زمان تعامل (time on site)

نرخ خروج با عدم سازگاری نتایج جستجو با کلمات کلیدی جستجو شده توسط کاربر اندازه گیری می گردد ، در حالی که زمان تعامل ، سطح تعامل با محتوای مناسب را اندازه گیری می نماید. زمان تعامل طولانی (حدود ۱-۲ دقیقه) نشانه ای از نتایج جستجوی خوب می باشد. زمانیکه که نرخ خروج شما کاهش می یابد و زمان اتمام جستجوتان افزایش می یابد ، گوگل سایت شما را برای جستجوهایی که حاوی کلمات کلیدی شما می باشند ، برمی گزیند .

تاثیر ویدیو بر سئو

۴- ایجاد پیوندها و به اشتراک گذاری آنها

با استفاده از ویدیو ها و فیلم ها در مقابل متن بیش از ۳ برابر تعداد پیوند ها افزایش می یابد. از آنجا که مردم دیدن ویدیو ها را به خواندن متن ها ترجیح می دهند ، قطعا تمایل بیشتری به اشتراک گذاری آنها نیز در مقایسه با متن ها خواهند داشت.

استراتژی سئو و بازاریابی شما می بایست قطعا شامل ویدیو و فیلم باشد.

شما نمی توانید تاثیر ویدیو و فیلم را در استراتژی آنلاین خود نادیده بگیرید. آمار ثابت نموده اند که ویدیوها باعث افزایش مشارکت کاربران می گردد که باعث ایجاد لینک های بیشتر و ترافیک بیشتر و ذخیره سازی بیشتر … در نتایج جستجوی گوگل می گردد.

با ما همراه باشید با مقاله های دیگری در مورد تاثیر ویدیو بر سئو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

4 × چهار =

فهرست