تاثیر ویدیو بر سئو وب سایت ها

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. مقالات
  4. chevron_right
  5. تاثیر ویدیو بر سئو وب سایت ها

استفاده کردن از ویدیو و فیلم در محتوای یک وب سایت حتما مطالب را جذاب تر می نماید و حتی باعث می گردند بیشتر اهمیت اشتراک گذاری پیدا کنند و از نظر سئو و بهینه سازی هم بسیار مفید می باشد. با ما همراه باشید با ادامه مقاله تاثیر ویدیو بر سئو

بر اساس نظرسنجی انجام گرفته توسط Hubspot در سال ۴۵ % از شرکت کنندگان در نظرسنجی ، حداقل 1 ساعت در هفته از وقتشان را صرف تماشای محتوای ویدیویی در شبکه های اجتماعی می نمایند . بینندگان تنها محدود به ویدئو نیستند و بعضی افراد زمانشان را به خواندن متن ها و تماشا کردن تصاویر اختصاص می دهند . ولی اکثر افراد زمان بیشتری را صرف دریافت و تماشای پیام های ویدئویی می نمایند .

تاثیر ویدیو بر سئو

روش های استفاده از ویدیو برای بهبود سئو :

۱ – صفحات نتایج موتور جستجو یا به اختصار SERB

موتور جستجوی گوگل و سایر موتورهای جستجو اغلب در جستجوی محتوای خوب ، از کلمات کلیدی برای رتبه بندی خود استفاده می نمایند . اما تنها کپی نمودن هر ویدیو روی صفحه شما به این موضوع کمک نمی کند. مثل هر محتوای دیگری ، ویدیو می بایست اطلاعاتی خوب و مفید داشته باشد.

نکاتی برای تاثیر ویدیو بر سئو :

ویدیو ها را تا حد امکان زمانشان را کوتاه کنید

بخش هایی غنی از ویدیو ایجاد کنید

متن مکالمات موجود در ویدیو را زیرنویس کنید

۲- به نرخ کلیک و بازدید توجه نمایید

نرخ کلیک یا CTR نسبت کاربرانی است به تعداد کل کاربران یک صفحه که بر روی لینک خاصی کلیک نموده . ویدیو ها باعث افزایش و بهبود نرخ کلیک صفحات شما می گردند . چونکه آنها جلب توجه می نمایند و بیشتر از یک دسته متون و عکس تاثیرگذار خواهند بود.

۳- نرخ خروج (bounch rate)و زمان تعامل (time on site)

نرخ خروج با عدم سازگاری نتایج جستجو با کلمات کلیدی جستجو شده توسط کاربر اندازه گیری می گردد ، در حالی که زمان تعامل ، سطح تعامل با محتوای مناسب را اندازه گیری می نماید. زمان تعامل طولانی (حدود ۱-۲ دقیقه) نشانه ای از نتایج جستجوی خوب می باشد. زمانیکه که نرخ خروج شما کاهش می یابد و زمان اتمام جستجوتان افزایش می یابد ، گوگل سایت شما را برای جستجوهایی که حاوی کلمات کلیدی شما می باشند ، برمی گزیند .

تاثیر ویدیو بر سئو

۴- ایجاد پیوندها و به اشتراک گذاری آنها

با استفاده از ویدیو ها و فیلم ها در مقابل متن بیش از 3 برابر تعداد پیوند ها افزایش می یابد. از آنجا که مردم دیدن ویدیو ها را به خواندن متن ها ترجیح می دهند ، قطعا تمایل بیشتری به اشتراک گذاری آنها نیز در مقایسه با متن ها خواهند داشت.

استراتژی سئو و بازاریابی شما می بایست قطعا شامل ویدیو و فیلم باشد.

شما نمی توانید تاثیر ویدیو و فیلم را در استراتژی آنلاین خود نادیده بگیرید. آمار ثابت نموده اند که ویدیوها باعث افزایش مشارکت کاربران می گردد که باعث ایجاد لینک های بیشتر و ترافیک بیشتر و ذخیره سازی بیشتر … در نتایج جستجوی گوگل می گردد.

با ما همراه باشید با مقاله های دیگری در مورد تاثیر ویدیو بر سئو

مقالات پیشنهادی کاربران
انواع مختلف روش چاپ ( print )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست