استفاده از سیستم عامل Android Automotive توسط گوگل برای خودروها

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. علمی
  4. chevron_right
  5. استفاده از سیستم عامل Android Automotive توسط گوگل برای خودروها

گوگل سیستم عامل Android Automotive را به سمت توسعه دهندگان شخص ثالث باز می کند تا موسیقی و برنامه های سرگرمی دیگر را در سیستم های سرگرمی و تفریحی وسیله نقلیه، از Polestar 2، یک وسیله نقلیه تمام الکتریکی که توسط نام تجاری الکتریکی مستقل Volvo ارائه شده است، باز کند.

تنها تعداد محدودی از تولید کنندگان خودرو از سیستم‌ عامل اندروید برای پشتیبانی از سیستم‌ های سرگرمی در خودروها استفاده می‌‌کنند.

گوگل مشغول توسعه‌ی سیستم‌عامل Android Automotive است که با اندروید اتو متفاوت است.

ممکن است تصور کنید خودروهای بسیاری در‌ حال‌ حاضر از سیستم‌ عامل اندروید پشتیبانی می‌کنند؛ اما باید در نظر داشته باشید آن‌ها مجهز به نسخه‌ی اندروید اتو (Android Auto)‌ هستند که با سیستم‌عامل Android Automotive متفاوت است.

استفاده از سیستم عامل Android Automotive درخودرو پل‌استار ۲

انتظار میرود خودرو تمام‌ الکتریکی برند جدید ولوو ( پل‌استار ۲ ) اولین خودرویی باشد که به سیستم‌عامل Android Automotive مجهز خواهد بود. گوگل تلاش می‌کند توسعه‌ دهندگان را به توسعه‌ی اپلیکیشن‌هایی برای این خودرو تشویق کند.

مقالات پیشنهادی کاربران
معرفی اپلیکشن تاکسی آنلاین S.Ride در ژاپن

سیستم عامل Android Automotive

سیستم‌ عامل جدید قدرتمندتر از اندروید اتو خواهد بود. سیستم‌ عامل اندروید اتو سیستمی در داخل گوشی‌های هوشمند است که روی نمایشگر خودرو ظاهر می‌شود.

اکثر خودروهای جدید مجهز به اندروید اتو هستند که مشابه اپل‌ کارپلی است. درمقابل، Android Automotive در خودرو اجرا می‌شود و به بسیاری از عملکردهای سیستم اطلاعات و سرگرمی دسترسی دارد.

یکی از مزیت‌های اندروید اتو این است که همیشه به‌روزرسانی می‌شود و به تمام داده‌های گوشی هوشمند دسترسی دارد.

البته یکی از اشکالات اندروید اتو همین وابستگی به گوشی هوشمند نیز محسوب می‌شود و کاربران باید حتما گوشی هوشمند خود را به این سیستم متصل نگه دارند.

افزون‌ بر این، به‌نظر میرسد با توجه‌ به آخرین گزارش‌ها، سیستم‌عامل Android Automotive سرعت عملکرد بیشتری دارد و برای پشتیبانی از سیستم‌های سرگرمی در خودرو بسیار مناسب‌تر و راحت‌تر خواهد بود. هرچند انتظار نمی‌رود به‌روزرسانی OTA زیادی وجود داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست