استوری لاین اسپاتیفای،مشابه استوری‌های اینستاگرام

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. علمی
  4. chevron_right
  5. استوری لاین اسپاتیفای،مشابه استوری‌های اینستاگرام

اسپاتیفای قصد دارد قابلیتی شبیه به استوری اینستاگرام را با نام استوری لاین اسپاتیفای برای کاربرانش منتشر کند. هم‌اکنون، این ویژگی در مرحله‌ی آزمایش قرار دارد.

معرفی استوری لاین اسپاتیفای

اسپاتیفای، محبوب‌ترین سرویس استریم موسیقی جهان، از هیچ تلاشی برای حفظ جایگاه خود دریغ نمی‌کند. در‌همین‌‌زمینه، این شرکت اکنون روی ویژگی جدیدی با نام استوری لاین اسپاتیفای کار می‌کند که عملکردی تقریبا مشابه به استوری‌ها در شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام، واتساپ، یوتیوب و فیسبوک دارد. اسپاتیفای با این قابلیت قصد دارد به هنرمندان امکانی دهد تا جزئیاتی از حس‌و‌حال خود به قطعات موسیقی‌ را با طرفداران در میان بگذارند.

ازلحاظ ایده، قابلیت یادشده شباهت بسیاری به ویژگی فعلی Behind the Lyrics دارد؛ اما به‌جای‌ اینکه کارت‌هایی با محتوایی مربوط‌به موسیقی همگام با زمانِ پخش نمایش داده شود، استوری‌لاین به‌ کاربران اجازه می‌دهد مانند استوری‌های اینستاگرام، روی محتوا سوایپ کنند و نگاهی سریع به جزئیاتِ مربوط‌به موسیقی دلخواهشان بیندازند. در قسمت بالای استوری‌لاین نیز، خطوطی افقی قرار گرفته‌اند که تعداد صفحاتِ پیشِ رو را مشخص می‌کنند.

ویژگی Behind the Lyrics‌ را که یکی از شرکای اسپاتیفای، یعنی Genius، توسعه می‌دهد، همیشه محتوای دقیقی ارائه نمی‌کند و بسیاری از افراد به نبودِ دقت کافی در نمایش جزئیات مربوط‌به قطعات موسیقی بارها اشاره کرده‌اند. این موضوع به‌تازگی دست‌مایه‌ی اعتراض خواننده‌ای با نام Hayley Williams شد که شکایتِ خود را ازطریق حساب توییتر به گوش اسپاتیفای رساند.

استوری لاین اسپاتیفای،مشابه استوری‌های اینستاگرام

پس‌ از اینکه توییت این خواننده بازخوردهای فراوانی دریافت کرد، هنرمندان دیگری نظیر ترویس اسکات و ۲۱ پایلوت نیز اعتراض خود را به این ویژگی اعلام کردند.

حال اسپاتیفای برای غلبه بر این مشکل، تصمیم گرفته به‌‌کمک ویژگی استوری‌لاین، به هنرمندان و تیم مدیریتی‌شان اجازه‌ی کنترل بر اطلاعات منتشرشده را بدهد.

هم‌اکنون استوری‌لاین به‌صورت آزمایشی، تنها برای کاربران آمریکایی دردسترس است؛ اما مشخص نیست چه‌ تعداد از کاربران موفق به آزمایش آن شده‌اند.

اگر جزو گروه آزمایش‌کنندگان قرار گرفته باشید، نشانه‌ای در قسمت پایینی صفحه برایتان ظاهر می‌شود که با پیمایش صفحه به‌سمتِ آن، می‌توانید استوری‌لاین مربوط‌به موسیقی درحال‌پخش را مشاهده کنید. استوری‌لاین‌ها می‌توانند شامل متن ترانه یا عکس یا استوری درباره‌ی قطعه موسیقیایی باشد.

فعلا هنرمندان به محتوا دسترسی ندارند؛ اما دوراز‌ذهن نیست که در آینده، بخشی مختص‌به استوری‌لاین در صفحه‌ی داشبورد هنرمندان قرار بگیرد؛ به‌شرط‌ اینکه اسپاتیفای بازخورد خوبی از این ویژگی دریافت کند.

اگر استوری‌لاین به انتشار نهایی برسد، اسپاتیفای را باردیگر در مقام تولیدکننده‌ی محتوای اختصاصی قرار می‌دهد؛ موقعیتی که پیش‌تر این شرکت با تولید ویدئو‌های اختصاصی، نتوانست به موفقیت چندانی در آن دست پیدا کند. با‌این‌حال، علاقه‌ی جوانان به استوری در شبکه‌های اجتماعی شاید بتواند این‌بار ورق را برای این سرویس استریم موسیقی برگرداند.

اسپاتیفای در بیانیه‌اش، با تأیید مرحله‌ی آزمایش استوری‌لاین گفته است:

همواره به‌دنبال آزمایش راه‌های جدیدی هستیم تا تجربه‌ای بهتر برای افراد بیشتری فراهم آوریم.

فرمت در مقایسه با Spotify’s “Behind The Lyrics” است که با استفاده از کارت های پاپ آپ بارگذاری می شود همزمان با موسیقی، به غیر از کاربران ضربه بزنید از طریق صفحه نمایش های مختلف Storyline در سرعت خود و خطوط تقسیم شده در بالای صفحه نمایش برای نشان دادن چگونگی بسیاری از برشهای داستان از پیش آنها جلوتر هستند.

یک سخنگوی Spotify به TechCrunch گفت که Storyline در حال آزمایش در ایالات متحده و دیگر بازارهای در iOS و اندروید است، اما هیچ نشانه ای از آن در دسک تاپ وجود ندارد و جزئیات دیگر در مورد امکان انتشار جهانی در این زمان وجود ندارد.

کاربران شرکت کننده در تست یک نشانگر در پایین رابط کاربری Spotify را نشان می دهد که آنها را به محتوای اضافی هشدار می دهد که می تواند شامل اشعار، متن و تصاویر باشد و کاربران می توانند بر روی صفحه نمایش ضربه بزنند تا داستان را افشا کنند و از طریق آن ضربه بزنند .

مقالات پیشنهادی کاربران
افراد باهوش را چگونه بشناسیم و چگونه جزو افراد باهوش شویم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست