شکاف های امنیتی در اینترنت LTE

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. علمی
  4. chevron_right
  5. شکاف های امنیتی در اینترنت LTE

گروه تبلیغات اصفهان در این نوشته به بررسی شکاف های امنیتی در اینترنت LTE می پردازد.

استاندارد اینترنتیی LTE چیست؟

شبکه LTE مخفف Long Term Evolution یا تکامل بلند مدت بوده که یک راه حل ارتباطی شبکه بی سیم محسوب می شود. تکامل بلند مدت یا  Long Term Evolution یک فناوری پهنای باند بی سیم 4G محسوب شده که توسط Third Generation Partnership Project ایجاد شده است و با استقبال بسیاری نیز رو به رو شد

در سال 2010 توسط دو اپراتور تلفن همراه Verizon Wireless و AT&T Wireless برای نخستین بار راه اندازی شد. شبکه ای که بعدها در دیگر نقاط جهان به جز ایالات متحده به کار گرفته شد. دو اپراتور  T-Mobileو Alltel اعلام کردند که قصد دارند از قابلیت های 4G براساس شبکه LTE استفاده کنند. این شبکه را باید با WiMAX که پهنای باند گسترده ای به مشتریان سازمانی و مختلفی ارائه می دهد و عملکرد سریعی دارد، رقیب دانست. در خارج از منطقه ایالات متحده GSM یکی از استانداردهای غالب و کاربردی بوده که بیش از 80 درصد کاربران تلفن همراه جهان از آن بهره می گیرند. بنابراین می توان چنین استانداردی را متداول تر از LTE در سطح جهان دانست. در نتیجه باید HSDPA و سپس LTE را یکی از رایج ترین ارتباط بی سیم کاربران سطح جهان دانست که می توانند عملکرد سریعی داشته و ارتباط قابل توجهی برقرار کنند.

Nortel  و دیگر شرکت های فعال در زمینه توسعه و تحقیق زیربنایی ایستگاه های پایه LTE نیاز تقاضاهای موردنیاز را فراهم کردند تا مشکلات برطرف شود. هنگامی که این روند انجام گرفت، شبکه LTE قادر است محاسبات فراگیری داشته و خدمات بزرگی را به مخاطب جهانی خود ارائه دهد که نسبت به تجربه سیمی بسیار عملکرد سریعتری دارد. بنابراین باید شبکه LTE یا همان  Long Term Evolution را بهترین راه حل ارتباطی شبکه های موبایلی دانست.

مقالات پیشنهادی کاربران
ناسا یک حقیقیت شگفت انگیز

۳۶ شکاف های امنیتی در اینترنت LTE

 

شکاف های امنیتی در اینترنت LTE

در کره ی جنوبی محققان 36 شکاف امنیتی جدید در استاندارد اینترنتی «ال تی ای » کشف کرده اند. یکی از این شکاف ها به هکرها اجازه می دهد اتصال کاربر به شبکه اینترنت را قطع کنند.

به نقل از دیلی میل، با وجود آنکه مدت زیادی از ارائه استاندارد اینترنتی LTE می‌گذرد، کارشناسان امنیت سایبری همچنان شکاف‌های امنیتی در آن کشف می‌کنند. در همین راستا محقان امنیت سایبری کره جنوبی ۳۶ شکاف امنیتی در استاندارد اینترنتیLTE کشف کرده‌اند که هکرها با سو استفاده از آنها می‌توانند به دستگاه کاربر دسترسی یابند.

محققان انستیتو علوم و فناوری پیشرفته کره جنوبی برای کشف این اختلالات از روش «fuzzing »استفاده کرده‌اند. در این روش با بررسی مقادیر انبوهی از اطلاعات یا fuzz شکاف‌های امنیتی رصد می‌شود. به طور دقیق‌تر محققان از یک ابزار به نام LTEfuzz برای کشف شکاف‌های مربوط به شبکه‌های LTE استفاده کردند.

این ابزار به طور موفقیت‌آمیز ۳۶ شکاف امنیتی جدید را در طراحی و اجرای LTE در حامل‌های مخابراتی رصد کرد. این شکاف‌ها به هکرها اجازه می‌دهد اتصال کاربر به شبکه اینترنت را قطع کنند، یا شکاف دیگری پیامک‌های جعلی ارسال می‌کند. شکاف سوم که شاید نگران کننده ترین مورد امنیتی باشد، به هکرها اجازه می‌دهد تا مکالمات کاربر را استراق سمع کنند.

طبق این پژوهش این اختلالات امنیتی بر اساس فاکتورهای مختلفی شکل می‌گیرد. به عنوان مثال ممکن است قطعات سخت افزاری حامل‌های مخابراتی دچار شکاف‌های امنیتی مختلفی باشند.

به هرحال نتایج تحقیقات آنها در یک گزارش ۱۶ صفحه‌ای منتشر شده است. قرار است گزارش کامل از این شکاف‌های امنیتی در سمپوزیومIEEEدرباره امنیت و حریم شخصی ارائه شود. این سمپوزیوم در اواخر ماه می برگزار می‌شود.

این گزارش در حالی منتشر می‌شود که بسیاری از شرکت‌های حامل مخابراتی قصد دارند از نسل آتی استاندارد اینترنت (۵G) استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست