بیماری پیسی یا برص (ویتلیگو) و درمان طبیعی آن

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. سلامت خانواده
  4. chevron_right
  5. بیماری پیسی یا برص (ویتلیگو) و درمان طبیعی آن

 

پیسی یا برص یا ویتیلیگو، یک بیماری پوستی است که در آن لک های سفید رنگ به دلیل از دست رفتن رنگدانه پوست بوجود می آیند، این ضایعات در هر جایی از بدن ممکن است دیده شوند.

معمولاً در هر دو طرف بدن بطور قرینه لک های متعدد سفید و شیری رنگ دیده می شود. شایع ترین مناطق درگیری پوستی عبارتند از: صورت، لب ها،  دست ها، بازوها، پاها و نواحی تناسلی.

از نظر آماری از هر صد نفر، 1 الی 2 نفر به این بیماری مبتلا می شوند.

حدود نیمی از افرادی که به این بیماری دچار می شوند، قبل از بیست سالگی علایم آن را در خود خواهند یافت.

حدود یک پنجم از مبتلایان نیز یکی از افراد خانواده شان به این بیماری مبتلا بوده اند. بیشتر کسانی که پیسی دارند، از نظر سلامتی عمومی در وضعیت خوبی بسر می برند.

می دانید که ملانین، رنگدانه ای است که عامل تعیین کننده رنگ پوست، مو و چشم های ما می باشد و توسط سلول هایی به نام ملانوسیت (سلول های رنگدانه ساز) تولید می شوند. اگر این سلول ها از بین بروند و یا نتوانند رنگدانه ملانین را تولید کنند، رنگ پوست روشن تر شده و یا بطور کلی سفید می شود.

دلیل پیدایش پیسی، نتیجه از بین رفتن سلول های رنگدانه ساز پوست است که دلیل آن را ناشناخته اعلام می کنند، ولی تجربیات بالینی ما نشان می دهد که با اصلاح تغذیه و اصلاح  کار کرد گوارش و تأمین کمبودهای بدن، این بیماری نیز مثل سایر بیماریهایی که در پزشکی مرسوم مداوا نمی گردند، با درمانهای طبیعی این بیماری نیز مداوا می گردد.

بیماری ویتلیگو

راهکار درمان برص:

در درمان ویتلیگو، اگر سوزن یا شی نوک تیز به لکه های سفید زده شد و از لکه ها خون جاری شد، این نوع معمولا به راحتی مداوا می گردد، در حدود یک سال الی یک سال و نیم ؛ ولی اگر خون جاری نشد، این نوع برص معمولا بیش از دوسال طول می کشد؛ زیرا این قسمت از  رنگدانه ها تا چهار لایه پوست مشکل پیدا کردند .

مقالات پیشنهادی کاربران
تنفس شکمی یا دیافراگمی و فواید آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست