تحقیقات جدید در خصوص اخلاق و مذهب در کودکان

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. سلامت خانواده
  4. chevron_right
  5. تحقیقات جدید در خصوص اخلاق و مذهب در کودکان

تحقیقاتی تازه در خصوص اخلاق و مذهب در کودکان در هفت دانشگاه جهان نشان می دهد ، کودکانی که در خانواده های مذهبی بزرگ می شوند «نامهربان تر» از کودکانی اند که در خانواده های بدون مذهب رشد می کنند. آنها همچنین «علاقه بیشتری به تنیبه و مجازات بقیه» دارند.

اخلاق و مذهب در کودکان

به گزارش گاردین، این نتیجه تحقیق تازه ای در خصوص اخلاق و مذهب است که توسط هفت دانشگاه معتبر در سراسر جهان بر کودکانی که در خانواده های مسیحی، مسلمان و بدون مذهب متولد و رشد می کنند، انجام شده است.

محققان دریافته اند که مذهب اثر منفی بر «نوع دوستی» کودکان دارد.

تحقیقات جدید در خصوص اخلاق و مذهب بر کودکان متولد شده در خانواده های مسیحی، مسلمان و بدون مذهب

نویسنده نتایج این تحقیق که در مجله Current Biology منتشر شده است می گوید: «به طور کلی نتایج تحقیق ما خلاف باور عمومی، که کودکان خانواده های مذهبی در مقایسه با دیگران نوع دوست تر و مهربان تر هستند، را نشان می دهد.»

این تحقیق بر ۱۲۰۰ کودک در سنین پنج تا دوازده سال، در کشورهای آمریکا، کانادا، چین، اردن، ترکیه و آفریقای جنوبی انجام شده است.

۲۴ درصد این کودکان در خانواده های مسیحی، ۴۳ درصد در خانواده های مسلمان، و نزدیک به ۲۸ درصد در خانواده های بدون مذهب ، بزرگ ، متولد و رشد می کنند.

در این تحقیق کودکانی از خانواده های یهودی، بودایی و هندو هم بودند که به علت تعداد کمشان در نتایج تحقیق در نظر گرفته نشدند.

در بخشی از این تحقیق، به کودکان برچسب های کارتونی داده و سپس به آنها گفته شد که به اندازه همه بچه ها برچسب وجود ندارد. محققان می خواستند ببیند آیا این کودکان برچسب های خود را با بقیه قسمت می کنند یا نه.

محققان همینطور فیلمی از کودکانی که در حال هول دادن و دعوا کردن با هم هستند را به این کودکان نشان دادند تا عکس العمل آنها را ثبت کنند.

نتایج این بود: «کودکانی که در خانواده های مسیحی یا مسلمان بزرگ شده بودند، کمتر از بقیه حاضر به تقسیم اموالشان با بقیه هستند. هر چه سن این بچه ها بیشتر می بود (یعنی مدت بیشتری در خانواده های مذهبی زندگی کرده بودند) میزان نوع دوستی آنها کمتر می شد.»

این تحقیق همچنین نشان داد که کودکان خانواده های مذهبی علاقه بیشتری به تنبیه بقیه کودکان دارند و دیگران را بیشتر قضاوت می کنند.
کودکان مسلمان، بیشتر از کودکان مسیحی و هر دوی آنان بیش از کودکان بی مذهب، به خودشان اجازه قضاوت در خصوص رفتار بقیه و تنبیه آنان را می دادند.

این در حالی است که والدین کودکان مذهبی، بچه هایشان را «همدل تر و حساس تر به بقیه افراد» به حساب می آورند.

منبع

مقالات پیشنهادی کاربران
از فوائد کرسی چه می دانید؟ عدم مشکلات استخوانی و آرتروز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست