سلامت باتری تلفن همراه

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. علمی
  4. chevron_right
  5. سلامت باتری تلفن همراه

اگر از آن دسته از کاربران اندروید هستید که سلامت باتری تلفن همراه برایتان مهم است، در این مطلب از گروه تبلیغات اصفهان با ما همراه باشید تا مروری بر نحوه بررسی سلامت باتری تلفن همراه داشته باشیم.

افزایش سلامت باتری تلفن همراه

سلامت باتری دستگاه‌های هوشمند برای بسیاری از کاربران اندرویدی بسیار با اهمیت است ولی به جز نگه داشتن شارژ باتری برای استفاده ی روزانه باید مراقب طول عمر کلی باتری دستگاه هوشمندتان نیز باشیم.

باتری‌ها پس از مدت زمانی استفاده فرسوده می‌شوند و این همان چیزی است که در جریان کاهش سرعت آیفون‌های اپل شاهد آن بودیم.

این آیفون‌‌ها دیگر مثل روز اولشان شارژ باتری را نگه نمی دارند و حتی در حالت شارژ کامل نیز کارایی لازم را از خود نشان نمی‌دادند. با این اوصاف شاید بهتر باشد از سلامت باتری تلفن همراه خود اطمینان حاصل کرده و با چند ترفند عمر باتری را افزایش دهید.

خوشبختانه با وجود آن که شاید نتوان این کار را از طریق نرم‌افزارهای پیش‌فرض اندروید انجام داد، ولی اپ‌هایی مخصوص این کار وجود دارد. برای انجام این کار بهتر است اپ Accubattery را دانلود و نصب کنید. شاید این تنها اپ اندرویدی برای زیر نظر گرفتن عملکرد باتری اندروید نباشد ولی مطمئناً یکی از بهترین‌هاست.

زمانی که مراحل نصب این اپلیکیشن تمام شد، این اپلیکیشن به طور خلاصه وظایف و قابلیت‌هایش از جمله اندازه‌گیری میزان عمر باتری را به شما معرفی خواهد کرد. طبق تحقیقات انجام گرفته توسط توسعه‌دهندگان این اپلیکیشن در زمینه طول عمر باتری‌، با شارژ کردن باتری تا میزان بالای 80 درصد (به جای 100 درصد) طول عمر باتری را مقداری افزایش خواهید داد.

سلامت باتری تلفن همراه

در این اپلیکیشن گزینه‌ ای وجود دارد که که می توانید اعلانی را برای باخبر شدن از شارژ باتری تا میزان خاصی تنظیم کنید. این اپ به شما پیشنهاد می‌کند که گزینه مورد نظر را روی 80 درصد تنظیم کنید ولی می‌توانید سطح شارژ دیگری را نیز انتخاب کنید. پس از آن این اپ، خود را با توجه به تنظیمات گوشی هوشمند شما تنظیم کرده و آماده کار می‌شود.
برای آن‌‌که به نتیجه مطلوب دست یابید باید از دستگاه اندرویدی به صورت نرمال استفاده کنید. پس از مدتی اپ Accubattery اطلاعات باتری گوشی هوشمند شما را جمع‌آوری کرده و اطلاعاتی را به شما نشان می‌دهد. این اطلاعات پس از یک یا دو روز استفاده از اپ به دست می‌آید ولی می‌توان اطلاعات بیشتری را پس از چند هفته یا چند ماه نیز جمع‌آوری کرد.
درون اپ، اطلاعاتی را در مورد دوام باتری در زبانه Discharging خواهید یافت.

این اطلاعات همچنین میانگین استفاده از باتری، میزان مصرف هر اپ و اطلاعات دیگری را در اختیار شما قرار می‌ دهد.

مقالات پیشنهادی کاربران
همه چیز درباره سیستم عامل اندروید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست