از بین رفتن جذابیت محبوب ترین اپلیکیشن در کشور چین

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. مقالات آموزشی
  4. chevron_right
  5. از بین رفتن جذابیت محبوب ترین اپلیکیشن در کشور چین

وی‌چت به‌عنوان محبو‌ب‌ترین اپلیکیشن چین شناخته میشه، اما به‌نظر می‌رسه جذابیت و محبوبیت خودشو از دست داده و رقبای دیگه ای جایگزین اون خواهند شد.

اپلیکیشن وی‌چت یکی از محبوب‌ترین پیام‌ رسان‌ها در بین کاربران چینی محسوب می‌شه که روی گوشی‌های هوشمند بسیاری در چین نصب شده و کاربران از آن استفاده می‌کنند.

اما به‌نظر می‌رسد این پیام‌رسان محبوب، جذابیت پیشین خود را از دست داده است و کاربران چینی به‌سمت پیام‌رسان‌های دیگری سوق پیدا کردند.

استارتاپ Bytedance

براساس گزارش رسانه‌های چینی، استارتاپ Bytedance توسعه‌دهنده‌ی اپلیکیشن TikTok و خبرخوان Toutiao، در حال توسعه‌ی اپلیکیشن جدیدی به‌نام Flipchat است.

وی‌چت

هنوز استارتاپ Bytedance در مورد اپلیکیشن فلیپ‌چت اظهارنظری نکرده و جزئیات مربوط‌ به این برنامه‌ی جدید در گزارش رسانه‌های چینی به‌اشتراک گذاشته نشده است اما به‌نظر می‌رسد این اپلیکیشن در زمان خوبی در دسترس کاربران قرار می‌گیرد.

استارتاپ Bytedance توانست برخی از رقبای خود را با اپلیکیشن‌های محبوبش از صحنه‌ی رقابت حذف کنه و حتی به حوزه‌های دیگه ای از جمله تجارت الکترونیک وارد شد.

Tencent سازنده‌ی اپلیکیشن وی‌چت با بیش از یک میلیارد کاربر در کشوری با جمعیت ۱.۴ میلیارد نفر، ظاهرا هیچ‌گونه‌ برنامه‌ای برای توسعه و رشد محصول خود ندارد.

مقالات پیشنهادی کاربران
قالب وردپرس تک صفحه ای

با این تعداد کاربر، فضایی سرد بر وی‌چت حاکم است؛ تا جایی که نوجوانان تصور می‌کنند وی‌چت اپلیکیشن سالمندان است.

پیش‌تر گفته شده بود که تعداد حساب‌های کاربری وی چت به مرز یک میلیارد رسید.

اپلیکیشن Yinyu

برای مثال اپلیکیشن Yinyu که یکی از محبوب‌ترین برنامه‌ها در بین جوانان است، رویکری متفاوت را در پیش گرفته است. کاربران این اپلیکیشن مسابقه‌ی کارائوکه می‌دهند، در چت‌روم‌ها چالش (‌خوانندگی و آواز) برگزار می‌شود و کاربران با یکدیگر رقابت می‌کنند.

اپلیکیشن Yinyu در ماه سپتامبر در دسترس کاربران قرار گرفت و اکنون یکی از پنج اپلیکیشن برتر شبکه‌های اجتماعی در اپل استور چین است و رتبه‌ی دوازدهم را در بین تمامی اپلیکیشن‌های رایگان از آن خود کرده.

ایده‌های مشابه دیگری نیز برای توسعه‌ی اپلیکشن‌های مبتنی بر ارتباط کلامی و نه فقط ارتباط متنی مطرح شده است. بسیاری از شبکه‌های اجتماعی مبتنی بر صحبت کردن، از محبوبیت خاصی برخوردار هستند و کاربران می‌توانند ازطریق این برنامه‌ها، در چت‌روم‌ها یا در چت خصوصی به‌صورت صوتی با یکدیگر در ارتباط باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.