توقف سرویس Huawei از خدمات Android توسط گوگل

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. علمی
  4. chevron_right
  5. توقف سرویس Huawei از خدمات Android توسط گوگل

Huawei اعلام کرده است که اگر گوشی های هوشمند خود را از نرم افزار Android گوگل قطع کند، می تواند سیستم عامل تلفن همراه خود را “بسیار سریع” گسترش دهد.

توقف سرویس Huawei از خدمات Android

بزرگترین سازنده گوشی های هوشمند جهان در آینده نزدیک از سیستم عامل محبوب گوشی های هوشمند جهان خارج می شود و پس از آنکه کاخ سفید در فهرست “لیست ممنوع” قرار گرفت و شرکت های آمریکایی آن را با تکنولوژی عرضه می کنند.

Huawei که سال گذشته 200 مگاوات را فروخت، به مشتریان خود قول داد که تلفن های فعلی خود همچنان به کار خود ادامه دهند و به فروشگاه Play Store Google برای خرید برنامه ها دسترسی پیدا کنند. این گوشی ها گواهی شده است تا گوگل بتواند آنها را با به روز رسانی و دانلود بدون رفتن از طریق Huawei ارائه دهد.

اما تیم واتکینز، معاون هوآوی برای اروپای غربی، هشدار داد: “آینده خیلی جدی نیست.” هوآوی خود را قربانی تجارت تجاری در حال جنگ بین ایالات متحده و چین کرده است و آقای واتکینز اظهار داشت که این شرکت “گرفتار” شده است در وسط”.

وی گفت که این گروه در سال گذشته به عنوان هدف برای ایالات متحده در بدترین حالت آماده سازی شده بود و این کار بر روی سیستم عامل خود کار می کرد که «می توانست بسیار سریع کار کند». او اشاره کرد که OS در بعضی از بخش های چین مورد آزمایش قرار گرفته است.

Huawei، که از ویندوز مایکروسافت در لپ تاپ ها و تبلت ها استفاده می کند، مدت ها تلاش کرده تا سیستم عامل خود را توسعه دهد. ریچارد یو، مدیر اجرایی بخش مصرف کننده، در مصاحبه ای با روزنامه Die Welt آلمان، که متعاقبا هوواوی آن را تایید کرد، گفت: این شرکت در صورت هر گونه فهرست سیاه فهرست “آماده” خواهد شد.

او گفت: “این برنامه ما است. اما البته ما ترجیح می دهیم با اکوسیستم های گوگل و مایکروسافت کار کنیم.” مایکروسافت اظهار نظر کرده است

Huawei نیز بر روی تراشه های سیلیکونی ساخته شده از سوی شرکت های آمریکایی از جمله کوالکام و اینتل متکی است و آقای واتکینز گفت که این شرکت پنج سال قطعات یدکی برای تلفن های خود و اجزای ارزش یک ساله آن را ذخیره کرده است.

تحلیلگران سیتی در یک یادداشت تحقیقاتی به مشتریان گفتند که ممنوعیت نرم افزار بالقوه می تواند “گوشی هوشمند و تجهیزات شرکت هوآوی را فلج کند”.

گوگل روز دوشنبه اعلام کرد که با دستورات کاخ سفید مطابقت دارد و “بررسی مفاد آن” را بررسی می کند.

اگر گوگل بلوک Huawei را از آندروید، که در تقریبا سه چهارم تلفن های همراه در جهان استفاده می شود و بیش از 2.5 میلیون برنامه ارائه می دهد، شرکت چینی همچنان قادر خواهد بود از نسخه اصلی نرم افزار open source استفاده کند.

اما تلفن های هوشمند آینده ممکن است دسترسی به برنامه ها از جمله یوتیوب، جیمیل و نقشه ها، و همچنین فروشگاه Google Play و به روز رسانی های امنیتی را از دست بدهند. این احتمالا تاثیر شدیدی بر جذابیت آنها برای مصرف کنندگان خارج از چین دارد، که در آن بسیاری از برنامه های Google قبلا ممنوع شده اند.

توقف سرویس Huawei از خدمات Android

Huawei کسب و کار تلفن های هوشمند خود را شکستن نیست، اما در سال گذشته گفت که کسب و کار مصرف کننده 48 درصد از درآمد شرکت را به خود اختصاص داد. ریچارد ویندزور، تحلیلگر مستقل، گفت که از دست دادن اکوسیستم گوگل “به احتمال زیاد هزینه تمام گوشی های هوشمند خود را در خارج از چین هزینه می کند” – که طبق داده های مشاوره ای از جمله Counterpoint Research، حدود نیمی از آن است.

پیامدهای ممنوعیت کاخ سفید در روز دوشنبه پس از اعلام این که بزرگترین تراشههای تولیدی در جهان، از جمله Qualcomm، Broadcom، Intel و Infineon، برنامه های خود را برای متوقف کردن عرضه Huawei ادامه دادند، در ماه دسامبر، تحت فشار قرار گرفتند.

مقالات پیشنهادی کاربران
جدیدترین‎ تکنولوژی در (CES)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست