آماده نبودن گوگل دوپلکس در پاسخ‌گویی به تماس‌ها

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. علمی
  4. chevron_right
  5. آماده نبودن گوگل دوپلکس در پاسخ‌گویی به تماس‌ها

بسیاری از تماس‌های گوگل دوپلکس را انسان پاسخ می‌دهد و هنوز هوش مصنوعی آماده‌ی پاسخ‌ گویی به تمام تماس‌ها نیست.

معرفی گوگل دوپلکس (Google Duplex)

گوگل دوپلکس (Google Duplex)، فناوری هوش مصنوعی شرکت گوگل، به‌منظور رزرو تلفنی برای کاربران طراحی شده است. قابلیت رزرواسیون گوگل دوپلکس می‌تواند به‌طورگسترده دردسترس باشد؛ اما این بدان معنا نیست که هوش مصنوعی آماده‌ی پاسخ‌گویی به هر تماسی است. غول دنیای جست‌وجو در مصاحبه‌ای با نیویورک‌تایمز تأیید کرد حدود ۲۵ درصد از تماس‌های گوگل اسیستنت در مرکز ارتباط تماس را انسان پاسخ می‌دهد و ۱۵ درصد از دیگر تماس‌ها نیز به مداخلات انسانی نیاز دارند. در آزمون‌های روزنامه‌‌ی مذکور، این نسبت بیشتر از مقدار یادشده بود؛ از هر چهار رزرو موفق، سه مورد با مداخله‌ی انسان ثبت می‌شد.

دلایل متعددی برای نیاز به مداخلات انسانی وجود دارد. برای مثال، در یکی از موارد به‌نظر نمی‌رسد Google Duplex هنوز نمی‌تواند نشانه‌های رزرواسیون در دنیای واقعی را تشخیص دهد. بنابراین، قبل از آنکه در هر موقعیت مسئولیتی برعهده داشته باشد، به آموزش بیشتر تماس‌های واقعی در محیط واقعی نیاز دارد. نکته‌ی درخورتوجه این است که دستیار صوتی هوشمند گوگل از رویکردی محتاطانه برای ارتباط با کاربران استفاده می‌کند. این رویکرد به این معنا است که Google Duplex باید در محیط کسب‌و‌کار با احترام با کاربران رفتار کند و برخورد مناسبی با آن‌ها داشته باشد. این قابلیت به Google Duplex کمک می‌کند به هوش مصنوعی بهتری تبدیل شود.

نگرانی اصلی این است که گوگل درباره‌ی قابلیت‌های فناوری دوپلکس بیش‌ازحد اغراق کرده باشد؛ چراکه این فناوری برای انجام هرگونه رزرو طراحی شده و طبق نتایج به‌دست‌آمده، مشخص شده Google Duplex هنوز آماده‌ی انجام این کار نیست. گوگل دوپلکس نیازمند آموزش و یادگیری بیشتری است و این آموزش‌ها مدتی طول می‌کشد تا هوش مصنوعی بتواند رؤیای مدیران شرکت گوگل را به واقعیت تبدیل کند.

مقالات پیشنهادی کاربران
چگونه از وای فای جان سالم به در ببریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست