روشهای مختلف گذاشتن استوری دراینستاگرام

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. آموزش
  4. chevron_right
  5. روشهای مختلف گذاشتن استوری دراینستاگرام

استوری چیست؟

استوری اینستاگرام یک قابلیت جدید در اینستاگرام برای به اشتراک گذاری لحظات شاد با سایر کاربران اینستاگرام می باشد و تقریبا جایگزین ویدیوهایی شد که مدت زمان زیادی را از کاربران برای آپلود می گرفتند. استوری در حقیقت یک داستان کوتاه است که به وسیله فیلم و عکس ها روایت می شود شما با استوری می توانید تمام اتفاقاتی که در طول 24 ساعت اتفاق می افتد را به فالوورهای خود نشان دهید. با مشاهده استوری ، فالوورهای شما شاهد اتفاق های افتاده شده در طول 24 ساعت هستند.

انواع استوری اینستاگرام

استوری لایو (Live)

به محض شروع لایو ستوری کلیه فالوورهای پیج از استوری شما باخبر می شوند. لایو استوری در اصل یک ویدیو است که حداکثر 24 ساعت زمان داشته و شما می توانید در این مدت بصورت زنده فیلمی را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید. هر شخصی که در آن لحظه لایو شما را مشاهده نماید، می تواند به استوری شما پیوسته، و درباره آن نظر دهد. پس از اینکه فردی نظر خود را تایپ و ارسال نمود، شما می توانید در لحظه پاسخ ایشان را بدهید.

استوری نرمال (Normal)

در استوری نرمال شما قادر هستید تا از میان تصاویری که در گالری خود دارید، یا تصویری که با دوربین موبایل خود می گیرید و یا ویدیویی که از قبل در گالری خود دارید یا در لحظه فیلم برداری می نمائید، مورد یا مواردی را با سایر کاربران (فالوورها) به اشتراک بگذارید.

استوری بومرنگ (Boomerang)

اگر می خواهید چندین عکس را به هم بچسبانید و به صورت گیف انیمیشن آن را با فالوورهای پیج خود به اشتراک بگذارید، از استوری بومرنگ استفاده کنید.

استوری ریوایند (Rewind)

این استوری فقط برای ارسال فیلم کاربرد دارد. به این صورت که شما فیلمی کوتاه (حداکثر 20 ثانیه) گرفته و با سایر کاربران به اشتراک می گذارید. زمانی که فیلم شما پخش شود، از انتها به ابتدا پخش می شود و این روند ادامه خواهد داشت.

استوری هندزفری (Hands-free)

استوری هندزفری دقیقا همانند استوری ریوایند می باشد با این تفاوت که نمایش فیلم از ابتدا به انتها بوده و تکرار می شود.

چگونه در اینستاگرام استوری بگذاریم؟

همانگونه که می دانید، قابلیت استوری در دو ورژن (نسخه) آخر اینستاگرام موجود می باشد. پس قبل از هر اقدامی، از بروز بودن اپلیکیشن اینستاگرام مطمئن شوید.

نحوه گذاشتن استوری در اینستاگرام

برای گذاشتن استوری در اینستاگرام مراحل زیر را انجام دهید :

نحوه گذاشتن استوری در اینستاگرام

روی Your Story بزنید

انواع استوری اینستاگرام

سپس در صفحه جدیدی که برای شما ظاهر می شود، یکی از انواع استوری را انتخاب کنید. (برای تغییر نوع استوری به چپ و راست بکشید)شروع استوری

برای شروع انواع استوری روی دکمه دایره ای بزنید تا استوری شما آغاز شود[/caption] قبل از ارسال استوری، می توانید با استفاده از ویرایشگر اینستاگرام، بر روی عکس یا ویدیوی خود، متن یا شکلک بگذارید.استوری خود را ارسال کنید

مقالات پیشنهادی کاربران
آموزش ورود و ثبت نام دراینستاگرام

شما سه دکمه مشاهده می کنید. توضیح دکمه ای که با فلش سفید و نوشته Next مشخص شده است: با استفاده از این دکمه می توانید استوری خود را برای شخص یا اشخاص خاص یا منتخب خود ارسال کنید. توضیح دکمه ای که با فلش زرد و نوشته Your Story مشخص شده است: برای ارسال استوری از این دکمه استفاده می کنیم. توجه نمائید که با زدن دکمه فوق، استوری شما برای کلیه فالوورهای پیج اینستاگرامتان قابل مشاهده می باشد. توضیح دکمه با فلش قرمز و نوشته Save : با زدن این دکمه استوری شما ارسال نشده اما در گالری و در پوشه اینستاگرام ذخیره می گردد.

نحوه گذاشتن استوری در اینستاگرام به صورت زنده (live)

ارسال ویدئو زنده از ویژگی های اصلی و جذاب استوری اینستاگرام است. در این ویژگی کاربران شما می توانند اتفاقات روزمره شما را به صورت زنده مشاهده کنند. اما چگونه می توان از قابلیت live استوری استفاده کرد؟ گذاشتن استوری در اینستاگرام به صورت زنده کار سختی نیست. برای گذاشتن استوری در اینستاگرام به صورت لایو لازم است بعد از فعال شدن دوربین گوشی خود ، تعدادی گزینه پایین گوشی خود مشاهده خواهید کرد در بین گزینه های  موجود  گزینه Live را انتخاب کنید. و دکمه Start Live Video را فشار دهید. بنابراین به این صورت فرآیند استوری اینستاگرام شما آغاز خواهد شد.

نحوه گذاشتن استوری در اینستاگرام

افزودن فیلتر به عکس و ویدئو در استوری

استوری اینستاگرام قابلیت های زیادی دارد که یکی از این قابلیت های اضافه کردن فیلتر عکس و ویدئو بر روی تصاویر و و یدئوهای منتشر شده در استوری است. تنوع فیلترها در استوری بدون شک به متنوعی فیلترها در ارسال پست اینستاگرام نیست ، اما با این حال با استفاده از این فیلترها می توانید جذابیت استوری اینستاگرام خود را دو چندان کنید. برای جابجایی و مشاهده انواع فیلترها در استوری می توانید انگشت خود را به بر روی فیلترها به سمت راست و چپ بکشید.

قابلیت ادیت در گذاشتن استوری

فعال سازی فیلترهای صورت در استوری اینستاگرام

فیلترهای صورت یکی از ویژگی های جذاب اینستاگرام می باشد.این فیلترهای نیز در هنگام گذاشتن استوری در اینستاگرام نیز در دسترس شما خواهد بود این تکنیک با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی قادر به تشخیص صورت شما به صورت اتوماتیک است با استفاده از این قسمت شما می توانید فیلترهای جذابی را به صورت چهره خود اضافه کنید. از ویژگی های اصلی فیلترهای صورت این است که شما می توانید قبل و یا هنگام فیلم گرفتن به صورت خود اضافه کنید.

نحوه گذاشتن استوری در اینستاگرام

نحوه گذاشتن استوری در اینستاگرام

نکته ای در مورد نحوه ارسال استوری :

در قسمت تنظیمات اپلیکیشن اینستاگرام شما می توانید تنظیمات پیش فرض برای استوری را مشاهده و یا تغییر دهید. برای مثال تعیین کنید که استوری شما برای چه کسانی غیر قابل مشاهده باشد. یا بازخورد خود را از چه افرادی بگیرید…

آموزش اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست