بهترین روش‌ها برای گرفتن بک‌ لینک با کیفیت در وردپرس

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. advertising
  4. chevron_right
  5. بهترین روش‌ها برای گرفتن بک‌ لینک با کیفیت در وردپرس

در این مقاله میخواهیم درمورد بهترین روش های ممکن برای گرفتن بک‌ لینک با کیفیت در وردپرس آشنا شویم پس با ما در این آموزش همراه باشید.

شاید تا به حال در مورد مفهوم بک لینک و کاربردهایی بک لینک شنیده باشید آیا می‌دانید به چه درد می‌خورد و باید چگونه آن را به کار برد؟ بهتر است کمی درباره مفهوم آن صحبت کنیم. بک‌لینک به زبان ساده لینکی است که از یک سایت دیگر برای وبسایت خود دریافت می‌کنیم. برای اینکه بتوانیم رتبه سایت خود را در گوگل افزایش دهیم. حال کمی محدودتر شویم و به سراغ وردپرس بیاییم. چگونه می‌توانیم دریافت بک‌ لینک با کیفیت در وردپرس را امکان‌پذیر سازیم؟ در این مقاله پیرامون بک‌لینک‌ها و نحوه استفاده از آن‌ها صحبت می‌کنیم.

اول یک توضیح کوتاه در مورد اینکه بک لینک در وردپرس چیست را میگوییم ودر آخر بهترین روش‌ها برای گرفتن بک‌ لینک با کیفیت در وردپرس را توضیح می دهیم.

دریافت بک‌ لینک با کیفیت در وردپرس

دریافت بک لینک‌های با کیفیت برای هر سایتی یکی از ضروریات است و به وبسایت شما در گوگل جایگاه با ارزشی می‌بخشد. اما بسیاری از افراد در انتخاب آن و اینکه چگونه آن را بدست آورند دچار شک و تردید هستند. به همین دلیل ممکن است از سایت‌هایی برای دریافت آن استفاده کنند که استاندارد نیستند و به جای کسب رتبه و جایگاه استاندارد، دچار مشکل و افت رتبه شوند. برای اینکه اصولی رفتار کنیم باید قبل از پرداختن به مسئله دریافت بک‌ لینک با کیفیت در وردپرس، درباره دریافت لینک‌ها جهت بهینه‌سازی سئوی سایت صحبت کنیم.

انواع لینک‌های مفید برای سایت

برای اینکه بتوانید وبسایت وردپرسی خود را بصورت کامل بهینه‌سازی کنید نیازمند استفاده از سه دسته از لینک‌ها هستید. این سه دسته بصورت زیر است.

لینک‌های داخلی (Internal link)

با کمک لینک‌های داخلی می‌توانید کاربران را از مطلبی به سایر مطالب سایت مرتبط سازید. در واقع حرکت کاربر را در سایت به جریان انداخته و باعث ماندگاری بیشتر او می‌شوید.

لینک‌های خارجی (external link)

لینک‌ خارجی لینکی است که کاربران را به بیرون از سایت منتقل می‌کند یعنی به سایت‌هایی که ما می‌خواهیم منتقل می‌کند. اما چرا این‌کار را انجام می‌دهیم؟ باید بدانید که در چه صورتی این‌کار را انجام دهید تا نتیجه خوبی ایجاد شود. معمولا زمانی که می‌خواهید به مطالب خود اعتبار ببخشید می‌توانید منابع آن را ذکر کنید و لینک اصلی را بگذارید. یا زمانی که قرار است درباره آمار و ارقامی صحبت کنیم، خوب است که به منبع اصلی اطلاعات لینک بدهیم. اینگونه نه تنها کاربران خود را از دست نمی‌دهیم بلکه باعث اعتباربخشی نیز می‌شویم.

بک‌ لینک‌ها (Back link)

همان‌طور که گفتیم دریافت بک‌لینک یعنی لینک‌هایی که از سایت‌های دیگری دریافت می‌کنیم. این سایت‌ها معمولا مکانی هستند که اطلاعات و مطالب ما را منتشر می‌کنند. مبحث اصلی ما نیز در مورد دریافت بک‌ لینک با کیفیت در وردپرس است که روش‌های مختلف آن را بررسی می‌کنیم.

۱- یک محتوای اجرایی بنویسید

برای دریافت بک‌ لینک با کیفیت در وردپرس اولین قدمی که باید برداشته شود تولید یک محتوای با کیفیت و اجرایی است. این تصور که پست‌های رایگان را باید بی‌کیفیت بنویسید، تصور خطایی است بلکه باید برای آن‌ها وقت گذاشته و کار کنید. معمولا تولید یک محتوای راهنما که بصورت گام به گام است تاثیرگذاری بیشتری دارد. اما چه تاثیری در دریافت بک‌ لینک دارد؟ وقتی محتوای خوبی تولید می‌کنید، کاربران ترغیب به اشتراک‌گذاری آن می‌شوند. همین اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی و در جاهای مختلف خود نوعی دریافت بک‌لینک است.

۲- پست مهمان ایجاد کنید

نوشتن پست مهمان از لحاظ نگارشی و تولید تفاوتی با تولید محتوا در بلاگ وردپرسی خودتان ندارد تنها تفاوتش اینجاست که شما باید با قوانین وبسایت مورد نظر آن را نشر دهید. شاید به شما اجازه لینک‌دهی در طول محتوا را ندهند؛ نگرانی ندارد! می‌توانید لینک وبسایت خود را در بخش بیوگرافی قرار دهید. (یعنی در امضای خودتان). این مورد نیز باعث دریافت بک‌ لینک با کیفیت در وردپرس می‌شود.

۳- از وبسایت‌های ثانویه در کنار سایت اصلی

شاید یکی از بهترین موقعیت‌هایی که بصورت رایگان در اختیارتان قرار می‌گیرد استفاده از وبسایت‌های ثانویه در کنار سایت اصلی است. یعنی چه؟ وبسایت‌های ثانویه یا به اصطلاح third-party سایت‌هایی هستند که می‌توانید محتوای خود را همانگونه که در بلاگ خود منتشر می‌کنید در آن‌ها نیز نشر دهید. مثلا شبکه اجتماعی linked in این امکان را در اختیارتان قرار می‌دهد تا پست‌های بلاگ خود را در آنجا نیز منتشر کنید.

مقالات پیشنهادی کاربران
گواهی SSL و مزایای خرید SSL

۴- محتوا با تاریخ انقضای طولانی مدت تولید کنید

گاهی محتوایی را تولید می‌کنیم که تاریخ انقضای آن به مدت زمان خاصی محدود می‌شود و بعد از آن زمان یا باید بروزرسانی شود یا اینکه کلا از گردونه خارج می‌شود. اما باید برای سایت خود محتواهایی را در نظر بگیریم که دارای تاریخ انقضای طولانی مدتی باشند. این مدل نوشته‌ها معمولا نوعی راهنما، کتاب الکترونیکی یا آموزش عملکرد چیزی است. تولید چنین محتوایی به مراتب تاثیرگذاری بیشتری در دریافت بک‌ لینک با کیفیت در وردپرس می‌شود.

 

۵- مجموعه آموزشی ایجاد کنید

سری آموزشی همیشه جایگاه ویژه‌ای در میان افراد داشته است. مثلا اگر تخصص شما در حوزه برنامه‌نویسی است؛ می‌توانید یک آموزش جامع را طی جلساتی به همراه ویدئو، اینفوگرافیک و متن آماده کنید و آن را در سایت خود برای فروش بگذارید. معمولا این گونه آموزش‌ها نه تنها مخاطبین زیادی را جذب می‌کند بلکه توسط آن‌ها به افراد دیگر نیز پیشنهاد می‌شود. (البته به شرط آنکه واقعا مورد قبول بوده و قیمت مناسبی نیز داشته باشد)

۶- فضایی برای مطالعه موردی خلق کنید

همه افراد از مطالعات موردی خوششان می‌آید. مطالعات موردی شامل چک‌لیست‌ها، استفاده از آمار و ارقام و ارجاع دادن به مرجع اصلی آن‌ها می‌شود. برای اینکه مخاطب را از این فرآیند راضی نگه دارید حتما لینک صفحه اصلی را نیز در محتوای خود به‌کار ببرید. معمولا در این مطالعات موردی افراد به اطلاعات بخصوصی دست می‌یابند که برایشان ارزشمند است. به همین منظور آن را با سایرین به اشتراک می‌گذارند.

۷- استفاده از لوگوی شرکت‌های همکار

می‌توانید مذاکره‌ای با شرکت‌های همکار و آن‌هایی که فعالیتشان با شما یکی است یا به نوعی مشتری شما حساب می‌شوند داشته باشید. اگر بتوانید لوگو و لینک آن‌ها را در وبسایت خود قرار دهید و متقابلا آن‌ها نیز چنین کاری را انجام دهند در دریافت بک‌ لینک با کیفیت می‌توانید بسیار موثر قدم بردارید.

۸- ارائه نظرات دیگران

اگر افراد متخصصی از سایت شما استفاده می‌کنند و قرار است بعدها از سایت شما در جایی صحبتی به میان آورند، از آن‌ها بخواهید که لینک سایت را مطرح کنند و برای دیگران نیز معرفی نمایند. این مورد نیز در دریافت بک‌ لینک با کیفیت در وردپرس موثر است.

۹- لینک مورد نظر را در شبکه‌های اجتماعی قرار دهید

شاید گوگل اطلاعات کافی درباره شبکه‌های اجتماعی و تاثیرگذاری آن‌ها در کسب رتبه در اختیار ما قرار نداده است اما این بدان معنا نیست که نمی‌توان از شبکه‌های اجتماعی بک لینک دریافت کرد. برعکس شما می‌توانید:

  • لینک سایت خود را در پروفایل شبکه‌های اجتماعی قرار دهید.
  • محتوا و محصول مورد نظر را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.
  • ایجاد ویدئو، اسلایدشو و سایر محتواهای تصویری را می‌توان در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، آپارات و … با توضیحات و لینک امکان‌پذیر کرد.

۱۰- بروزرسانی گراواتار

اگر وردپرسی باشید حتما می‌دانید گراواتار چیست. در واقع وبسایتی است که با ایمیل به سایت وردپرسی شما متصل می‌شود. شما می‌توانید تصویر خود را در آن بارگذاری کنید تا در سایتتان نیز نمایان شود. تصویر و نوشته بیوگرافی را همیشه بروز نگه دارید.

۱۱- عضویت در انجمن‌های مرتبط

می‌توانید در انجمن‌هایی که مرتبط با فعالیت شما کار می‌کنند یا انجمن‌های وردپرسی عضو شوید. پروفایل خود را در آن‌ها تکمیل کنید و حتما آدرس و اطلاعات سایت را قرار دهید. این مورد هم گزینه خوبی برای دریافت بک‌ لینک با کیفیت در وردپرس است.

۱۲- بارگذاری نمونه‌کارها

آیا در وبسایت خود بخشی برای نمونه‌کارهایتان دارید؟ مثلا شرکتی هستید که تصاویری از نمونه محصولات و تولیدات خود ارائه می‌کنید. یا یک سایت عکاسی، نقاشی یا در کل هنری دارید که نمونه‌کارهایتان را در آن قرار می‌دهید. بد نیست که نمونه‌کارهایتان را در یک سایت تصویری بارگذاری کنید و لینک دهید به سایت. سایت Dribble گزینه خوبی برای این منظور است و می‌توانید اینگونه به دریافت بک‌ لینک با کیفیت بپردازید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست