AMP چیست؟نگاهی مختصر بر AMP

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. دنیای طراحی سایت
  4. chevron_right
  5. AMP چیست؟نگاهی مختصر بر AMP

AMP چیست؟

 

Accelerated Mobile Page

اگر تاکنون با تلفن همراه خود در گوگل به جستوجو پرداخته باشید، حتما به علامت زیر برخورده اید. همان AMP  یا  افزایش بارگذاری صفحات موبایل  است.

AMP چیست؟

پروژه ای برای تلفن های همراه در سال 2015-2016 توسط Google ارائه شد که با محتوای مجموعه ای از کتابخانه های استاندارد برای پیاده سازی صفحات سایت ها با سرعت بالا می باشد. استفاده از اسکریپت های بارگذاری شده و استفاده از یک حافظه نهان برای بهتر و آسان شدن خدمات وب سایت ها. این پروژه برای بهبود بارگیری صفحات سایت ها و عدم استفاده و جلوگیری از کتابخانه و کدهای شخص ثالث راه اندازی شد.

یک فریم ورک متن باز است برای بهینه سازی کدهای HTML. زیرا از همه تگ ها و کدها نمی توان استفاده کرد. و استفاده از کدهای ساده ی CSS را مجاز می باشید. و همه جا از JS نمی توان استفاده کرد. در واقع این فریم ورک با سرعت بالا و کدهای بهینه و فضای کمتر برای کاربران اماده شده است.

سال 2019 رو به اتمام است ، اما برخی از سایت ها همچنان AMP  را بر بستر سایت خود اجرا نکرده اند. در یک سوال ساده که پرسیده می شود، مگر نبود AMP  عواقبی دارد؟ می توان پاسخ کوتاه به این سوال داد: بله

 

مقالات پیشنهادی کاربران
توقف سرویس Huawei از خدمات Android توسط گوگل

AMPچیست؟

 

تاثیر مثبت AMP در دنیای جستوجو و اینترنت این است که به کاربر (بازدیدکنندگان)  اجازه می دهد صفحه های زیادی را مرتب و بارگیری کنند، حتی اگر صفحات دارای حجم بالایی باشند.

AMP بیشتر توسط ناشران خبری مورد استفاده قرار می گرفت. اما به مرور زمان بیشتر سایت ها و وبلاگ ها با AMP شروع به کار کردند.

AMP در سایت های وردپرس بگونه ای پیشرفت و بهبود یافته اند، که می توان آن ها را اضافه کرد. معمولا جواب خوبی به کاربر وردپرس داده اند، تا جایی که کلی ات سایت را به AMP تبدیل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست