۱۷ نکته کاربردی و مفید برای نوشتن ایمیل (بخش سوم)

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. مقالات
  4. chevron_right
  5. ۱۷ نکته کاربردی و مفید برای نوشتن ایمیل (بخش سوم)

۱۱- آدرس ایمیل گیرندگان را چک کنید

برای مثال در کشور ایران فامیلی هایی مثل “محمدی” یا “حسینی” میان اکثر مردم آن رایج می باشد . بنابراین باید خیلی مراقب باشید که به اشتباه ایمیلی را برای کسی که نام خانوادگی مانند نام خانوادگی گیرنده مورد نظر شما دارد ارسال نکنید و برای اطمینان به آدرس ایمیل افراد توجه کنید.

نوشتن ایمیل

 

۱۲- از قسمت موضوع استفاده کنید

بسیار عجیب می باشد که تعداد زیادی از افراد این کار را انجام نمی دهند . فراموش نفرمایید که در سطر موضوع دقت به خرج دهید . به عنوان مثال در قسمت موضوع تنها ننویسید «سوال» بلکه جزییات را نیز شرح بدهید برای مثال « سوال درباره جلسه ی روز جمعه » . در این صورت گیرنده سریعا متوجه می شود که ایمیل درباره چه چیزی است .

۱۳- با یک احوالپرسی آغاز کنید

آغاز کردن ایمیل با نوعی احوالپرسی خواهد توانست آنرا به صورت مودبانه تر جلوه دهد . اگر ششخص را به خوبی می شناسید و ایمیلتان غیررسمی می باشد می توانید بگویید: (نام “سارا” مثال است) “Hey Sarah” یعنی “سلام سارا”

همچنین میتوانید از عباراتی مثل “Hi Sarah” یا “Hello Sarah” نیز استفاده کنید تا بیشتر خودمانی باشید.

اگر نام شخص را نمیدانید از عبارت “To whom it may concern” یعنی “قابل توجه فرد مربوطه” استفاده نمایید.

۱۴- به علامت گذاری ها توجه کنید

برای نوشتن ایمیل انگلیسی , جملات را با حروف بزرگ آغاز نمایید و در پایان نقطه یا هر علامتی که نیاز است بگذارید مانند : ویرگول ، دو نقطه ، پرانتز ، کروشه و غیره . این جزییات امکان دارد ناچیز به نظر برسند و به چشم نیایند ولی در اصل به تاثیرگذاری مثبت روی خواننده کمک می نماید .

نوشتن ایمیل

 

۱۵- جایی را برای قسمت سخن کوتاه و مختصر در نظر بگیرید

اگر شخص گیرنده را می شناسید شاید مایل باشید این قسمت را به ایمیلتان اضافه نمایید . در اینجا می توانید از حال و احوال خانواده فرد یا دوست مشترکتان بپرسید .

برای مثال اگر از فرد میخواهید لطفی در حقتان بکند اول درخواستتان را بیان نمایید و سپس قسمت سخن مختصر اضافه نمایید .

اشخاص متفاوت با فرهنگ های مختلف امکان دارد ترجیح دهند این بخش را در آغاز ایمیلشان بنویسند . پس مکان آن را میتوانید بسته به میزان شناختی که از شخصیت گیرنده دارید خودتان تعیین نمایید .

۱۶- با در نظرگرفتن پایان ایمیل ، نوشتن ایمیل را شروع کنید

در هنگام نوشتن روی هدف ایمیل خود تمرکز نمایید برای مثال اگر برای مطرح نمودن یک سوال ایمیلی می نویسید احتمالا آن سوال هدف اصلی ایمیل شما می باشد . اگر درخواستی از گیرنده دارید باید آنرا به صورت واضح بیان نمایید و بگویید که گیرنده چگونه می تواند کمکتان کند . برای اینکار خودتان را جای گیرنده ایمیل بذارید ، آیا اگر شما گیرنده بودید سریعاً متوجه کاری که می بایست در پاسخ به آن ایمیل انجام دهید می شدید؟

۱۷- میان پاراگراف ها فاصله بگذارید

اگر این کار را انجام ندهید نتیجه ایمیلتان یک متن بلند می شود که قطعا ظاهر خوبی ندارد و در نتیجه برای خواننده نیز طولانی و خسته کننده به نظر می آید . تنها کافی می باشد که پس از هر پاراگراف دو بار کلید اینتر را فشار دهید تا خواندن آن را برای گیرنده ساده تر نمایید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

هشت + 3 =

فهرست