10 ترفند روانشناختی

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. آموزش
  4. chevron_right
  5. 10 ترفند روانشناختی

معرفی 10 ترفند روانشناختی بسیار مفید

برقراری ارتباط و برخورد با مردم می تواند برای یک نفر سخت باشد. مهم این است که این کار مربوط به کار باشد یا اگر لذت ببرید، این 10 ترفند روانشناختی که می تواند زندگی شما را بسیار آسان تر کند را یاد بگیرید تا همه چیز را با هم هماهنگ کنید. اینها نباید با شیوه های سوءاستفاده از دیگران برای دست آوردن آنچه که میخواهید اشتباه گرفته شوند، بلکه فقط به منظور بهبود کلی ارتباطات و ارتباطات با دیگران است.

1- هنگامی که شما یک پاسخ ناراضی را دریافت می کنید، به چشمان کسی نگاه کنید

10 ترفند روانشناختی که می تواند زندگی شما را بسیار آسان تر کند

 یکی از ترفند های روانشناخی این است که گاهی اوقات ما پاسخ به سوال که دریافت می کنیم را دوست نداریم و گاهی اوقات آن را درک نمی کنیم. به جای تکرار این سوال یا درخواست دیگری، به چشم افراد نگاه کنید. این باعث می شود که فرد تحت فشار قرار بگیرد یا به سمت جلو حرکت کند، و این باعث می شود که آنها افکار خود را بیشتر توضیح دهند.

2- هنگامی که کسی صدای خود را بالامی برد، آرام باشید

ترفند روانشناختی

تلاش برای ارام بودن خود کنید. هنگامی که کسی صدایش را بالا می برد، معمولا از روی خشم است و رفتار ما گاهی اوقات ناخواسته باعث آن می شود. احساس خشم معمولا به سرعت فروکش می کند وان شخص احساس گناه میکند و معمولا این فرد برای اولین باراز شما درخواست بخشش میکنند

3- برای جلوگیری از حمله, به مهاجم نزدیک نشوید

ترفند روانشناختی

اگر شما به یک جلسه می روید و می دانید که در اتاق با یک فرد پرخاشگر هستیدو می دانید بحث ممکن است برانگیخته شود، یا شما ممکن است یک انتقاد منفی را درمیان بگذارید، نقطه ای دور برای نشستن در کنار آن فرد انتخاب کنید . شما ممکن است احساس نا خوشایندی داشته باشید، اما شما تنها  نخواهید بود. نوعی ارتباط شناخته شده است که مردم را ناراحت کننده می کند که سطح پرخاشگری آنها با توجه به انجام تمرین ها کاهش می دهد

4- اگر می خواهید محبوب باشید، نام همه افراد را به خاطر بسپار.

ترفند روانشناختی

اگر می خواهید دربین همسالان و همکاران خود محبوب باشید، عادت  به برقراری تماس با افراد وصحبت کردن با اسامی خودشان داشته باشید . هنگامی که شما با نام او تماس  برقرار می کنید، فرد بلافاصله  احساس ویژه ای می کند.

5- هنگامی که احساس تنش و اضطراب می کنید، افکار خود را بنویسید

ترفند روانشناختی

همه ما برخی مواقع احساس اضطراب می کنیم. افکار خود را در یک دفتر بنویسید و سپس آن را ببندید. شما قادر خواهید بود در کار خود به راحتی تمرکز کنید، زیرا اکنون افکار خود را با کسی به اشتراک گذاشته اید. هنگامی که شما آنها را به اشتراک می گذارید، پس از آن احساس می کنید که این باراز ذهن شما کاهش می یابد

مقالات پیشنهادی کاربران
بک لینک GOV چیست؟

6- گزینه های کمتری برای تصمیم گیری انتخاب کنید

 

ترفند روانشناختی

بعضی افراد معتقدند بهتر است که انتخاب های بیشتری و اطلاعات بیشتری داشته باشند. با این حال، این واقعاباعث گیجی و سردرگمی میشود که تصمیمات زیاد باشند. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد که داشتن چهار گزینه در یک زمان، حداکثر تعداد است که می توانیم در نظر بگیریم و هنوز هم انتخاب کنیم. برای اینکه یک تصمیم گیرنده موثر باشد، تنها باید چندین گزینه را در یک زمان خود داشته باشید. این به شما اجازه می دهد زمان بیشتری برای بررسی اطلاعات و گزینه ها داشته باشید.

7- وضعیت درست می تواند اعتماد به نفس را افزایش دهد

ترفند روانشناختی

این ترفند روانشناختی برای هر دو کار و لذت بخش است. این می تواند قدمت زندگی شما را به طرز چشمگیری بهبود بخشد و به شما کمک کند تا تا در کارتان پیشرفت کنید.  بهترین راه برای انجام این کار از طریق شناخت وضعیت خود است. اگربه خودتان فرصت و زمان  بیشتری بدهید، احتمال زیادتری  دارد که شما احساس رضایت کنید. این به قدرت زبان اشاره دارد.

8- راه مطمئن برای برنده شدن در سنگ، کاغذ، قیچی

ترفند روانشناختی

هنگامی که شما در یک بازی مشهور هستید، از حریف خود یک سوال تصادفی درست قبل ازبازی  بپرسید. این به طور معمول حریف را به اشتباه می اندازد و باعث تصمیم عجولانه او میشود. این یک ترفند روانشناختی معتبر است که قطعا شما تاثیر ان را می بینید.

9-زمانی که برای کمک درخواست می کنید …

ترفند روانشناختی

 

اگر شما به کمک کسی نیاز دارید، با  عبارت “من به کمک شما نیاز دارم …”  شروع کنید.مردم دوست دارند احساس کنند که مورد نیاز هستند و از احساس مجازات نفرت دارند. با شروع گفتگو با این عبارت، احتمال بیشتری برای دریافت کمک لازم دارید.

10- دست های خود را گرم کنید تا جو گرمی بوجود بیاید

ترفند روانشناختی

آیا می دانید که دست های سرد با بی اعتمادی ارتباط دارند؟ هنگامی که شما در مورد لمس کسی یا لرزش دست خود اطمینان حاصل کنید که دستانتان  گرم است.  باعث می شود  که دست های گرم شما  یک فضای دوستانه را تبلیغ  کنند.


برای ارتباط بیشتر با ما به سایت تبلیغات اصفهان مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست