گواهی SSL و مزایای خرید SSL

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. سئو
  4. chevron_right
  5. گواهی SSL و مزایای خرید SSL

گواهی SSL و مزایای خرید SSL

SSL چیست؟

 گواهی دیجیتال SSL یا Secure Socket Layer راه حلی جهت برقراری ارتباطات ایمن میان یک سرویس دهنده و یک سرویس گیرنده است که در این تعریف در حال حاضر سرویس دهنده، وبسایت شما می باشد و سرویس گیرنده، کاربر سایت شماست که از سایت شما بازدید می کند.

از پروتکل HTTPS برای امن کردن پروتکل های غیرامن نظیر IMAP,LDAP,HTTP و… استفاده می شود. بر این اساس یکسری الگوریتم های رمزنگاری بر روی داده های خام که قرار است از یک کانال ارتباطی مثل اینترنت (که امنیت آن تامین نشده است) عبور کنند، اعمال می‌شود و محرمانه ماندن داده‌ها را با رمز نگاری در طول انتقال تضمین می‌کند.

بسیاری از سرویس دهندگانی که اطلاعات و داده‌های حساس مانند اطلاعات کارت‌های بانکی (مثلاً در شبکه بانکی کشور)، کارت‌های شناسایی، رمزهای عبور مهم و … را بین خود و سرویس گیرنده رد و بدل می‌کنند، از پروتکل‌های امنیتی مانند SSL استفاده می‌کنند.

بنابراین به فروشگاه های اینترنتی به شدت توصیه می شود از گواهی SSL برای سایت های خود استفاده کنند.

به زبان خیلی ساده اگر بخواهیم بگوییم، گواهی SSL برای رمزگذاری اطلاعات تبادل شده کاربران با سایت های اینترنتی می باشد، و بعد از نصب گواهینامه اس اس ال بر روی سایت، HTTP که کنار آدرس سایت شما در مرورگر می باشد، تبدیل به HTTPS می شود و سبز رنگ می شود.

گواهی SSL و مزایای خرید SSL

SSL  دو مورد بسیار حیاتی را جهت تأمین امنیت ارتباط در شبکه فراهم می کند:

۱-  رمز گذاری بسته های اطلاعاتی در هنگام تبادل :

SSL این امکان را به سرویس دهنده  و کاربر آن می دهد که ارتباط خود را در بستری امن و به دور از مداخله دیگران بصورت رمز شده و غیر قابل خوانش برای دیگران برقرار سازند و از صحت رد و بدل اطلاعات اطمینان حاصل کنند. بدون وجود این پروتکل، تمامی اطلاعات تبادل شده به سادگی توسط افراد ثالث در گره‏های (Node) بین راه قابل رویت، تغییر و سوء استفاده هستند.

۲- تایید هویت سایت

کاربران به سایتی که دارای گواهینامه SSL است می تواند اطمینان بیشتری دارند و از جعلی نبودن سایت و صحت هویت آن اطمینان می کنند.

پروتکل SSL دارای دو زیرپروتکل زیر می باشد:

۱- SSL Rocord Protocol که نوع قالب بندی داده های ارسالی را تعیین می کند.

۲- SSL Handshake Protocol که براساس قالب تعیین شده در پروتکل قبلی، مقدمات ارسال داده ها میان سرویس دهنده ها و سرویس گیرنده های مبتنی بر SSL را تهیه می کند.

مزایای استفاده از SSL

در این بخش از مقاله به مزایای مهم استفاده از SSL می پردازیم و اینکه واقعا چرا تا این حد استفاده از گواهی دیجیتال SSL در سایت مهم هست؟ و به سه دلیل مهم امنیت سایت، تاثیر SSL روی سئو و تجربه و اعتماد کاربر می پردازیم.

۱- امنیت سایت

یکی ازبزرگترین دلایل برای استفاده از گواهی ssl تامین امنیت سایت شماست. شما به عنوان مدیر سایت یا یک وبمستر وظیفه دارید از اطلاعاتی که از کامپیوتر یا سیستم کاربران به سمت وب سرور سایت ارسال می شود، صیانت کنید.در صورتیکه در سایت شما اطلاعاتی نظیر یوزرنیم و پسورد یا مهمتر مثل شماره کارت یا حساب بانکی، و دیگر اطلاعات شخصی کاربران به صورت رمزنگاری شده ارسال نشود، بستر مناسبی برای دزدیدن این داده ها توسط هکرها به سادگی آماده شده است و دو دستی اطلاعات رد و بدل شما بین کاربران و سایت  را به هکرها تقدیم کرده ایم.
با نصب گواهی اس اس ال روی سایت، هکرها اطلاعات ردو بدل شده بین سایت شما و کاربر را به صورت ناخوانا و رمزنگاری شده مشاهده خواهند کرد و این داده ها تنها برای کاربری که با سایت شما در ارتباط هست و آن  اطلاعات را وارد کرده و همینطور برای مدیر سایت به صورت خوانا نمایش داده میشود. در واقع این داده ها فقط در ۲ سمت ارتباط ، از رمزنگاری خارج می شوند.

۲- تاثیر مثبت در سئو سایت

یکی از مهمترین مزایای خرید SSL تاثیر آن در موتور جستجوی گوگل می باشد و شرایط شما را در گوگل ارتقا می دهد، بنا براین با نصب SSL روی سایت خود معجزه گوگل را مشاهده کنید. یکی از مهمترین دلایلی که وبمستران را مجاب می کند از SSL برای سایت های خود استفاده کنند، تاثیر بسیار مثبت استفاده از SSL برای بهبود شرایط سایت در نتایج موتور جستجوی گوگل می باشد.

آمارها نشان می دهد:

75% مشتریان هیچگاه به صفحه دوم گوگل برای جستجو نمی روند

بنابراین برای همه ی افرادی که سایت دارند، اهمیت دارد جایگاه سایت آن ها در صفحه اول گوگل باشد. یک ضرب المثل خنده دار هم که بین وبمسترها رایج هست : اگر می خواهید جسدی را پنهان کنید؛ در صفحه دوم گوگل پنهان کنید.

همه ی این موارد نشان می دهد؛ بودن یک سایت در صفحه اول گوگل از چه اهمیت بالایی برخوردار است. هرچقدر  لینک شما در نتایج گوگل رتبه بهتری داشته باشد، بازدید یا فروش سایت شما افزایش می یابد. در نظر داشته باشید که ssl یکی از فاکتور های سئو سایت است و در سئو عوامل بسیاری دخیل هستند. شایان ذکر است که مجموعه تبلیغات اصفهان، خدمات سئو سایت در اصفهان و سایر شهرهای ایران را با کیفیت بالا و تضمین موفقیت شما عزیزان انجام میدهد. فرقی ندارد شما اهل کجا هستید، میتوانید سئو سایت خود را به ما بسپارید.

گوگل می گوید امنیت و حفظ حریم خصوصی کاربران همیشه برای آنها یک اولویت مهم است. بنابراین گوگل در بلاگ خود در این آدرس اعلام کردند که استفاده از پروتکل HTTPS برای پیاده سازی یک ارتباط امن بین سایت و کاربر را به عنوان یکی از پارامترهای افزایش رتبه سایت در نظر می گیرند.

بر اساس قواعد جستجوی گوگل اگر سایت شما دارای گواهینامه ssl باشد ۴ درصد بالاتر از رقبایی که بدون گواهینامه هستند نمایش داده می شود، البته گوگل اعلام کرده تاثیر SSL را بزودی افزایش می دهد، بنابراین توصیه می کنیم در صورتیکه SSL ندارید، سریع تر نسبت به خرید گواهی SSL اقدام کنید.

مقالات پیشنهادی کاربران
تبلیغات در اصفهان

با توجه به این که تنها ۱% از وب سایتها از SSL استفاده می کنند، برای دیده شدن در صفحه اول گوگل، همواره رقابت برای حفظ و رسیدن به این جایگاه وجود دارد و برای این جایگاه باید از ارتباطات امن استفاده کرد و همواره سایت هایی که ارتباطات امن دارند از طرف موتورهای جست و جو بیشتر به کاربران پیشنهاد می شوند.

گوگل اعلام کرده که در راستای ارتقا  امنیت سایت های اینترنتی در مرورگر گوگل  اقدام به نمایش عبارت Not secure در کنار آدرس همه صفحاتی که با http در دسترس هستند خواهد کرد. گوگل برای HTTPS یا SSL به قدری اهمیت قائل است که برای پسوندهای دامنه .app یا .dev که رجیستری آنها شرکت گوگل می باشد، امکان بالا آمدن سایت ها با این پسوندها را بدون SSL فراهم نمی کند، بنابراین در صورتیکه برای کسب و کار خود پسوندهای .App یا .Dev را ثبت نمودید، توجه کنید که قبل از استفاده برای این دامنه ها حتما باید SSL تهیه کنید.

۳-اعتماد کاربر

برای اعتماد کاربر و اینکه بهترین تجربه رو از کار کردن با سایت ما داشته باشند، باید سنگ تموم بزاریم، بر اساس یک نظر سنجی :

۸۴% کاربران در زمان خرید اینترنتی در صورتی که با یک سایت نا امن مواجه شوند از خرید خود منصرف می شوند.

با اضافه کردن گواهینامه SSL به وب سایتتان و نمایان شدن رنگ سبز رنگ روی قفل وب سایت ، اعتبار وب سایت بسیار افزایش پیدا می‌کند. این بسیار مهم است که کاربران شما از امنیت وب سایت شما مطمئن شوند و به اینکه اطلاعاتشان در وب سایت شما محفوظ است ، اعتماد کنند و این موضوع تاثیر بسیار زیادی بر روی تجربه کاربری دارد، چرا که کاربران اگر حس امنیت در سایتی را نداشته باشند bounce rate  یا همان نرخ پرش افزایش می یابد و می‌تواند روی فروش و رتبه سایت شما در موتور گوگل اثرگذار باشد.

وقتی یک سایت گواهینامه امنیتی از یک صادر کننده دریافت می کند، آن صادر کننده به عنوان تامین کننده امنیت و شخص سوم این ارتباط، ایفای نقش می کند. وقتی مرورگر شما به یک سایت دارای گواهینامه امنیتی می رسد، اطلاعات آن را با صادر کننده آن چک کرده و در صورت گرفتن تاییده، ارتباط امن را ایجاد می کند. کاربری که تفاوت بین این دو نوع پروتکل را می شناسد با آرامش بیشتری به خرید و تبادل داده با این سایت می پردازد.

بنابراین سبز بودن آدرس سایت شما؛ اعتماد کاربرانتان را افزایش می دهد و به آن ها تجربه بهتری منتقل می کند.

داشتن SSL چگونه فروش محصولات سایت ما را افزایش می دهد؟

یکی از مهمترین دلایلی که می تواند فروش محصولا شما را افزایش دهد، افزایش اعتماد کاربران شما می باشد، وقتی گوگل سایت شما را به عنوان یک سایت ایمن معرفی می کند در اعتماد کاربر تاثیر زیادی دارد و احتمال خرید از سایت شما افزایش می یابد. تحقیقات نمایش می دهد ۸۷ درصد سایت هایی که دارای گواهی SSL هستند نرخ تبدیل بهتری در گوگل دارند و ۸۷ درصد کاربران در نتایج جستجو وارد سایتهای دارای SSL می شوند که این مورد نیز به فروش بیشتر شما کمک می کند. علاوه بر این موارد، همانطور که در قسمت تاثیر SSL روی سئوی سایت شما صحبت کردیم، با دارا بودن SSL سایت شما از رتبه های بهتری بهره مند می شود که شرایط خوب سایت شما در نتایج گوگل در فروش مستقیم شما تاثیر بالایی می گذارد و نکته نهایی که بد نیست به آن اشاره کنم، همیشه در هر کسب و کاری باید حرفه ای بودنمان را به کاربر ثابت کنیم، با دارابودن گواهی امن SSL به کاربر اعلام می کنیم که برای امنیت اطلاعات شما ارزش قائلیم و یک کسب و کار حرفه ای هستیم.

ریدایرکت http به https پس از نصب و دریافت SSL رایگان:

بهرحال در صورتی که از ssl رایگان let’s encrypt استفاده کنید و یا گواهینامه معتبر ssl خریداری کرده اید یکی از مهمترین کار که تاثیر زیادی در سئو سایت شما خواهد داشت redirect شدن سایت شما از http به https می باشد. یعنی اگر سایت شما به صورت domain.com در مرورگر وارد شد به آدرس https://domain.com ریدایرکت شود و علاوه بر بهبود سئو سایت شما؛ باعث بالا رفتن اطمینان بازدیدکنندگان سایت شما می شود. تنها کافیست کد های زیر را در فایل .htaccess هاست قرار دهید.

 

اگر از قبل فایل .htaccess در هاست شما وجود ندارد در پوشه public_html یک فایل نام .htaccess ایجاد کنید و در آن کد های فوق را قرار دهید با این کار سایت شما با https بارگذاری خواهد شد.

اس اس ال و نماد اعتماد الکترونیکی:

نماد اعتماد الکترونیکی که حدود ۶ سال است توسط  مرکز توسعه تجارت الکترونیکی از سمت  وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان تاییدیه به سایت های اینترنتی ارائه می‌شود. این نماد با هدف ساماندهی سایتهای اینترنتی بعد از احراز هویت و صلاحیت مدیر سایت بصورت حقیقی یا حقوقی واگذار می شود. مرکز توسعه تجارت الکترونیکی پس از بررسی سایت  و احراز هویت و صلاحیت مالک حقیقی یا حقوقی برای مدت یک سال صادر می شود.

زمانیکه شما ابتدا برای سایت خود نماد اعتماد دریافت می کنید؛ نماد اعتماد شما یک ستاره می باشد. یکی از شروطی مرکز صدور اینماد برای اعطا نماد دو ستاره؛ قائل شده است؛ پشتیبانی سایت از SSL  می باشد.

در واقع اگر سایت شما دارای گواهی SSL  باشد؛ می توانید نماد اعتماد دو ستاره دریافت کنید.

چطور برای سایت خود گواهی SSL خرید کنم؟

گواهی SSL و مزایای خرید SSL

برای خرید SSL  می توانید با کارشناسان تبلیغات اصفهان در ازتبط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست