کد ۳۰۱چیست و چگونه ازآن استفاده کنیم ؟

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. سئو
  4. chevron_right
  5. کد ۳۰۱چیست و چگونه ازآن استفاده کنیم ؟

کد ۳۰۱چیست و چگونه ازآن استفاده کنیم ؟

ریدایرکت ۳۰۱ چیست ؟

کد ۳۰۱چیست و چگونه ازآن استفاده کنیم ؟ ریدایرکت ۳۰۱، ریدایرکت دائمی است که از یک URL به یک URL دیگر صورت می‌گیرد. در واقع، ریدایرکت ۳۰۱ بازدیدکنندگان و موتورهای جستجو را برای همیشه به آدرسی غیر از آنچه کاربر در مرورگر خود تایپ کرده (یا بر روی لینک آن در نتایج جستجو کلیک کرده) است، منتقل می‌کند.

با استفاده از ریدایرکت ۳۰۱ می‌توانید تمام URLهای مختلف که برای یکی از صفحات سایت تان وجود دارند را یک جا جمع کنید تا موتورهای جستجو تمام این آدرس‌ها را تحت عنوان یک صفحه رتبه‌بندی کنند.

در حقیقت، برای اینکه از ایجاد محتوا و URL تکراری برای سایت خود جلوگیری شود باید از ریدایرکت ۳۰۱ برای انتقال تمامی سیگنال‌های رتبه‌بندی به یکی از صفحات سایت از ریدایرکت ۳۰۱ استفاده نکنید، گوگل هر یک از این آدرس ها را به عنوان صفحه‌ای مجزا در نظر می‌گیرد (با اینکه هر دو به یک صفحه ختم می‌شوند). بنابراین با استفاده از ریدایرکت ۳۰۱ می‌توانید از ایجاد چند نسخه از صفحات سایت‌تان جلوگیری کنید.

کد 301چیست وچگونه ازآن استفاده کنیم ؟

چرا باید از ریدایرک ۳۰۱ استفاده کنیم ؟

شاید بتوان گفت تمام دلایلی که یک وبمستر یا کارشناس سئو از ریدایرکت ۳۰۱ استفاده می‌کند را بتوان به موارد زیر خلاصه کرد:

  • ادغام کردن و کنترل کنوانسیون‌های وب (مانند http://، www و …) تحت یک URL جهت بالا بردن اعتبار دامنه
  • جهت ریبرندینگ یا تغییر نام تجاری و URL وب‌سایت
  • برای هدایت ترافیک از یک صفحه از سایت به صفحه‌ای دیگر

همچنین، گاهی اوقات برندهای تجاری دامنه‌هایی که شبیه به دامنه خودشان است یا از لحاظ محتوایی با فعالیت‌شان همسویی دارند را خریداری می‌کنند تا بتوانند ترافیک بیشتری را به وب‌سایت خود هدایت کنند. در این شرایط نیز استفاده از ریدایرکت ۳۰۱ برای حفظ اعتبار جستجوی دامنه اصلی ضروری است.

 تغییر مسیر ۳۰۱ چیست؟

تغییر مسیر ۳۰۱ تغییر مسیر دائمی از یک URL به دیگری است. ۳۰۱ redirects بازدیدکنندگان سایت و موتورهای جستجو را به یک نشانی اینترنتی متفاوت از آنچه که در ابتدا در مرورگر خود تایپ کرده بودند یا از صفحه نتایج جستجو موتور

حمل و نقل ایمیل گامی مهم در هر روند حرکتی است، زیرا تضمین می کند که هیچ اطلاعات ارزشمندی را که به شما ارسال می شود را از دست ندهید. و همین طور برای وب سایت شما می توان گفت: اگر شما یک وب سایت را از یک URL به یک دیگر انتقال می دهید، باید اقدامات لازم را انجام دهید تا مطمئن شوید بازدیدکنندگان شما به مکان مناسب ارسال می شوند. در دنیای فناوری، این ۳۰۱ تغییر مسیر نامیده می شود.

چگونه می توانم تغییر مسیر ۳۰۱ ایجاد کنم؟

با ۳۰۱ Redirect، یک وب سرور، کد وضعیت HTTP 301 را به مشتری وب درخواستی باز می گرداند. که می تواند به عنوان مثال Google Bot یا مرورگر کاربر باشد. این کد وضعیت به مشتری می گوید که منابع درخواست شده به طور دائمی نقل مکان کرده است و اکنون در یک URL جدید در دسترس است.

شما به راحتی می توانید ۳۰۱ تغییر مسیر را در PHP یا از طریق فایل .htaccess و mod_rewrite لازم، اگر از وب سرور Apache استفاده می کنید، تنظیم کنید.

  • ایجاد یک تغییر مسیر در پی اچ پی ۳۰۱

اگر می خواهید ۳۰۱ تغییر مسیر در PHP ایجاد کنید، سند منبع باید یک فایل پی اچ پی باشد. اگر این مورد باشد، کد PHP 301 redirect را می توان مستقیما به سند اضافه کرد که باید هدایت شود.

  • ایجاد یک مسیر مستقیم ۳۰۱ از طریق .htaccess

اگر می خواهید یک پروتکل ۳۰۱ را از طریق فایل .htaccess ایجاد کنید، باید یک وب سرور آپاچی و یک ماژول mod_rewrite فعال کنید. با توجه به اینکه Apache یکی از محبوب ترین وب سرورهاست، تقریبا همه وب سایت های بزرگ از آن استفاده خواهند کرد. علاوه بر این، ماژول mod_rewrite در اغلب موارد فعال است. فایل htaccess نیز به طور پیش فرض در بسیاری از بسته های وب میزبانی موجود است.فایل .htaccess در دایرکتوری سطح بالا محتوای وب یافت می شود، اما همچنین می تواند در یک مدیر زیر کار کند.

کد 301چیست وچگونه ازآن استفاده کنیم ؟

 هدایت۳۰۱ چیست؟

تغییر مسیر ۳۰۱ تغییر مسیر دائمی از یک URL به دیگری است. بازدیدکنندگان سایت و موتورهای جستجو را به یک URL متفاوت از آنچه که در ابتدا به مرورگر خود تایپ کرده یا از صفحه نتایج موتور جستجو انتخاب شده است، ارسال می کند. این تغییر مسیرها URL های مختلف را تحت یک چتر لینک می کنند تا موتورهای جستجو همه آدرس ها را بر اساس مالکیت دامنه از لینک های ورودی رتبه بندی کنند.

در زیر دو URL مختلف هستند که شما را به یک سایت می برد. این به خاطر هدایت ۳۰۱ است. به این ترتیب، هنگامی که افراد به بلاگ HubSpot با استفاده از هر URL پیوند می دهند، URL هایی که ترافیک وبلاگ ها را به (blog.hubspot.com) هدایت می کنیم، قدرت موتور جستجو را در ارتباط با لینک های ورودی به هر URL حفظ می کنند.

آیا متوجه شدید که حتی اگر لینک دوم در ابتدای URL با “http: //” باشد، در زمان ورود به وبلاگ، URL در مرورگر شما “blog.hubspot.com” را خوانده است؟ این به خاطر تغییر مسیر ۳۰۱ است. ضروری است این تنظیم را انجام دهید تا اقتدار دامنه از لینک های ورودی به آدرس http: // به blog.hubspot.com مرتبط شود تا رتبه بندی جستجو خود را بهبود بخشد.

تفاوت بین تغییرات دائمی HTML و سایر موارد چیست؟

به طور کلی، تغییر مسیر دائمی ۳۰۱ برای بهینه سازی موتورهای جستجو بهتر از تغییر مسیر موقت است زیرا لینک های ورودی از دامنه هدایت شده را به جدید انتقال می دهد، که به وب سایت اجازه می دهد رتبه های جستجوی خود را حفظ کند و از ترافیک جستجو جلوگیری کند.

چندین موقعیت وجود دارد که تغییر مسیر موقت بیش از ۳۰۱ هدایت دائمی ترجیح داده می شود، مگر زمانی که محتوای وب سایت باید به طور موقت منتقل شود، مثلا زمانی که یک سایت تحت نگهداری قرار می گیرد و بازدیدکنندگان باید به دامنه دیگری جهت مصرف محتوای خود هدایت شوند.

کد 301چیست وچگونه ازآن استفاده کنیم ؟

و در آخر

شما دیگر می‌دانید که، کد ۳۰۱ چیست و چگونه از آن استفاده کنیم ؟، و برای اعمال آن باید از چه روشی استفاده کرد. زمانی که از ریدایرکت ۳۰۱ استفاده می‌کنید، در حقیقت به موتورهای جستجو می‌گویید این صفحه از اینجا نقل مکان کرده است. برای یافتنش بهتر است به این آدرس مراجعه کنید.

برای اطلاعات بیشتر به سایت تبلیغات اصفهان سر بزنید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

5 + پانزده =

فهرست