وبلاگ و وب سایت چیست ؟ | تفاوت های وب سایت و وبلاگ

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. مقالات
  4. chevron_right
  5. وبلاگ و وب سایت چیست ؟ | تفاوت های وب سایت و وبلاگ

وب سایت ها و وبلاگ ها تفاوت های بسیاری با یکدیگر دارند که ما در ابتدا به توضیح هر کدام از آن ها می پردازیم و سپس تفاوت هایشان را در ادامه ذکر خواهیم کرد . پس با ما همراه باشید با تفاوت های وب سایت و وبلاگ .

وبلاگ چیست ؟

تفاوت های وب سایت و وبلاگ

وبلاگ نوعی وب سایت است که در آن مطالب به ترتیب زمانی ارائه می شود ( ابتدا محتوای جدید ظاهر می شود ). محتوای وبلاگ معمولاً به صورت مدخل یا “پست های وبلاگ” می باشد . وب سایت های معمولی در جایی که محتوا در صفحات برگزار می شود ، طبیعتا ایستا هستند و به روز نمی شوند . در حالی که یک وبلاگ پویا است و معمولاً تقریباً به روز می شود . برخی از وبلاگ نویسان روزانه چندین مقاله جدید منتشر می کنند .

سایت بلاگر در سال 1999 راه اندازی شد و بعدا توسط گوگل ادامه پیدا کرد . Blogger اولین پلتفرم بلاگ نویسی واقعی بود که در روزهای ابتدایی وبلاگ نویسی آن را به گزینه de facto تبدیل کرد .

اما وقتی WordPress در سال 2003 راه اندازی شد ، بازی بلاگ نویسی را کاملاً تغییر داد . اولین نرم افزار وبلاگ نویسی که به کاربران و توسعه دهندگان اجازه می دهد تا کد را دستکاری کنند و یک وب سایت را کاملاً مورد تأکید بسازند .

برخی از پرطرفدارترین سایتهای جهان وبلاگ ها هستند ، مانند :

هافینگتون پست : 110 میلیون بازدید کننده ماهانه

30 :TMZ  میلیون بازدید کننده ماهانه

: Business Insider  25 میلیون بازدید کننده ماهانه

: Mashable   24 میلیون بازدید کننده ماهانه

: The Daily Beast  15.5 میلیون بازدید کننده ماهانه

وب سایت چیست ؟

وب سایت مجموعه ای از صفحات وب و محتوای چندرسانه ای است که همه در یک دامنه جمع آوری شده اند . وب سایت ها معمولاً بر روی میزبانی وب سرویس ها میزبانی می شوند و این امکان را می دهد تا به این صفحات و محتوا از طریق شبکه جهانی وب دسترسی پیدا کنید . برای اضافه کردن ، وب سایته ا همچنین می توانند به سایتهای داخلی از طریق شبکه محلی مطمئن دسترسی پیدا کنند که این مورد برای اکثر اینترانت های سازمانی است .

وب سایت ها می توانند برای اهداف مختلف استفاده شوند . مانند : مشاغل ، شخصی و حتی برای دولت ها و سازمان ها . در حالی که طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی وجود دارد ، یک هدف همیشه یکسان باقی می ماند : وب سایت ها برای ارائه اطلاعات به بازدید کنندگان یا مخاطبان هستند و نوعی از بروشور آنلاین برای یک شرکت یا سازمان .

تفاوت های وب سایت و وبلاگ

وبلاگ ها نوعی وب سایت هستند . تنها تفاوت این است که وبلاگ ها اغلب محتوا را به روز می کنند و وب سایت ها تمایل دارند بسیار ایستاتر باشند و در صفحات سازماندهی شوند .

وبلاگ می تواند به صورت خود وب سایت یا بخشی از سایت بزرگتر باشد . تکرار اولیه وبلاگ ها زمانی بیشتر برای مجلات شخصی آنلاین انجام می شد . اما هنگامی که قدرت جذب مخاطب آن محقق شد ، مشاغل نیز شروع به بهره برداری از پتانسیل وبلاگ نویسی کردند . شرکت ها اکنون به عنوان بخشی از استراتژی های بهینه سازی موتور جستجو و به منظور نگه داشتن کاربران درگیر داستان های سرگرم کننده ، استفاده از وبلاگ ها را برای به روز کردن مشتریان خود درمورد رویدادها و به روزرسانی محصولات ، آغاز کرده اند .

محتوا به طور مرتب در قالب وبلاگ نوشته شده و به روز می شود ، اما ما همچنین صفحات استاتیک مانند صفحه “درباره ما” داریم .

تفاوت از نظر محتوا چیست ؟

از نظر محتوا ، یک وب سایت دارای “برگه” است . براساس محتوای آن ها ، صفحات وب را می توان در طبقه بندی های مختلف طبقه بندی کرد . به عنوان مثال ، یک برگه می تواند همان صفحه اصلی باشد که اطلاعات کلی در مورد سازمان می دهد . صفحه دیگر می تواند شامل لیست و توضیحات محصولات و خدمات باشد  و یک صفحه وب دیگر می تواند اطلاعات مخاطب را لیست کند یا یک فرم تماس با ایمیل باشد .

به راحتی ، وردپرس دو نوع محتوایی را که می توانید در ” پست ” و ” صفحه ” منتشر کنید ، ترتیب می دهد . ” پست ها ” شامل تاریخ ، نام نویسنده و ارسال شده در فید وبلاگ شما است . در حالی که ” صفحات ” فقط نوع خود را در پس زمینه قرار می دهند ، مگر اینکه آن ها را در مکان برجسته مانند سایت نوار پیمایش در سایت خود ارجاع دهید .

چرا وبلاگ می نویسید ؟

وبلاگ ها راه های خوبی برای بدست آوردن ایده ها برای مخاطبان گسترده هستند .

برای مشاغل ، بهترین رسانه برای دریافت اخبار و به روزرسانی ها به مشتریان است . بسیاری از افراد از وبلاگ نویسی به عنوان یک شیوه زندگی یا وسیله بیان گفته های خود استفاده می کنند . بیشتر اوقات ، وبلاگ ها از ویژگی هایی برخوردار هستند که خوانندگان می توانند در مورد پست اظهار نظر کنند و نویسنده می تواند پاسخ دهد و این باعث شده تا برای بسیاری از افراد نیز یک منبع اجتماعی باشد . بهترین مزیت وبلاگ نویسی ، هم از نظر شخصی و هم برای تجارت ، این است که این بستری است که در آن مخاطبان می توانند یاد بگیرند و درگیر شوند .

وبلاگ ها نه تنها مخاطبان را به خود جلب می کنند و اجتماع ایجاد می کنند بلکه می توانند پول جدی نیز کسب کنند .

چگونه می توان با وبلاگ ها درآمد کسب کرد ؟

بیشتر اوقات ، وقتی شخصی اصطلاح ” وبلاگ ” را ذکر می کند ، اولین چیزهایی که به ذهن می رسد یک وب سایت شخصی برای مجله یا سرگرمی است . در حالی که بسیاری از افراد برای سرگرمی از این وبلاگ استفاده می کنند ، عده دیگری نیز هستند که از وبلاگ نویسی برای کسب درآمد استفاده می کنند .

چند روش برای درآمدزایی با بلاگ نویسی :

یکی دیگر از تفاوت های وب سایت و وبلاگ نوع درآمدزایی آن است .

نمایش تبلیغات

 محبوب ترین روش برای نمایش تبلیغات در یک وبلاگ از طریق Google Adsense است . AdSense ، مانند اکثر برنامه های تبلیغاتی ، هر بار که یک خواننده روی تبلیغاتی که در وبلاگ قرار دارد کلیک می کند ، هزینه ای صاحب دامین پرداخت می کند .

بازاریابی وابسته

راه دیگر برای جلب درآمد از طریق بازاریابی وابسته است . سایت های بازاریابی وابسته مانند آمازون و eBay وجود دارند که برای هر کالایی که از تبلیغات در وبلاگ خریداری شده ، کمیسیون پرداخت می کنند . ما با عضویت در شبکه های وابسته به آن ها یا با دستیابی و ایجاد رابطه ، به عضویت ابزارهای نرم افزاری بازاریابی فروخته ایم .

راه دیگر برای درآمدزایی از وبلاگ ها ، عضویت در خبرنامه ها و اشتراک ها است . این یک روش بسیار دشوار برای درآمدزایی است و قطعاً با محصولات بسیار با کیفیت ( مواردی که اطلاعات آن بسیار سخت یافت می شود ) بهترین کار را می کنید .

چگونه وبلاگ نویسی را شروع کنیم ؟

برخلاف تصور عامه ، راه اندازی یک وبلاگ کار چندان دشواری نیست .

امروزه ، به عنوان یک وبلاگ نویس مشتاق ، دیگر نیازی به مهارت برنامه نویسی ندارید . شما فقط می توانید برای یک سرویس آنلاین رایگان ثبت نام کنید و بلافاصله بلاگ نویسی را شروع کنید و نیازی به هیچ مهارت فنی نیست .

بهترین توصیه ای که می توانم انجام دهم این است که مانند WordPress ، یک سیستم مدیریت محتوا تهیه کنید . WordPress به شما امکان می دهد یک وبلاگ سفارشی و یا یک وبلاگ ترکیبی از وب سایت ایجاد کنید .

به هر حال ، وقتی می گویم “WordPress” منظور WordPress.org است . برای اطلاعات بیشتر در مورد آن ، می توانید WordPress.org vs WordPress.com به سایت مربوطه مراجعه کنید .

برای شروع یک وبلاگ وردپرس به یک نام دامنه (blahblahblah.com) و یک هاست ( میزبان ) نیاز دارید . معمولاً یک نام دامنه ی .com برای شما 15 دلار یا بیشتر و میزبانی وب ، حدود 8 دلار دیگر در هر ماه نیاز است .

مقالات پیشنهادی کاربران
بهترین ترفندهای پنهان اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست