نقاشی هنری دیرینه

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. گالری
 4. chevron_right
 5. نقاشی هنری دیرینه

نقاشی چیست؟

نقاشی یک شکل مهم در هنرهای تجسمی است که عناصری مانند نقاشی، ژست، ترکیب، روایت یا انتزاع می باشد. نقاشی ها می توانند طبیعت گرایی و نمایندگی (مانند نقاشی های طبیعت و نقاشی های چشم انداز)، عکاسی، انتزاعی، روایی، نمادین، عاطفی یا طبیعت سیاسی باشد.

نقاشی-چیست

مشهورترین نقاشان جهان

نقاشی هنری دیرینه

انواع رنگ برای نقاشی

در طی دوره های مختلف تاریخ، شیوه نقاشی هنرمندان و ابزاری که استفاده می کنند، تکامل یافته است. تکنولوژی جدید و تغییر سلیقه ها به این معنی است که رنگ هایی که توسط هنرمندان استفاده می شوند به تنوع و گسترش ادامه می دهند.

 • رنگ روغن

نقاشی هنری دیرینه

برای قرن ها، هنرمندان از رنگ روغن برای ایجاد شاهکارهای خود استفاده کرده اند. این ماده خشك كننده آهسته از رنگدانه هاي رنگي در روغن معلق ساخته شده است. هنرمندان با توجه به زمان خشک شدن طولانی، زمان کارشان طولانی می شود. رنگ روغن اغلب برای ایجاد اثرات بافت فوق العاده با توجه به انطباق ضخیم آن استفاده می شود.

 • اکریلیک

نقاشی هنری دیرینه

از لحاظ زمان بافت و خشک شدن یک آرایه وسیعی از رنگ های اکریلیک وجود دارد. این رنگ محلول در آب به سرعت خشک می شود، غیر سمی و مقرون به صرفه است، و اغلب تمام نقاشان با هر  سطح مهارتی آن را انتخاب می کند.

 • آبرنگ

نقاشی هنری دیرینه

به طور معمول بر روی کاغذ نقاشی می شوند. آبرنگ از رنگدانه هایی که در یک محلول آب قرار گرفته اند، ساخته شده است. رنگ آبرنگ محلولی که حتی هنگامی که در لایه های شفاف مورد استفاده قرار می گیرد و خشک می شود محلول باقی می ماند.

 • گواش

نقاشی هنری دیرینه

در حالی که گواش شبیه به آبرنگ است، پس می توان آن را دوباره مرطوب کرد. این نوع رنگ مات خشک است و به دلیل گچ که در آن گنجانده شده، رنگ سنگین تر است. گواش دارای ویژگی هایی شبیه به اکریلیک است که در آن یک رنگ مات است.

 • پاستل

نقاشی هنری دیرینه

از زمان قرن شانزدهم استفاده از کیسه های دست ساز گاهی اوقات به عنوان “نقاشی خشک” شناخته می شد. شکل چوب آنها و عدم وجود زمان خشک شدن، آنها را برای هنرمندان یک راه حل آسان و قابل حمل می ساخت. محبوب ترین پاستیل ها، که به عنوان پاستیل های نرم شناخته می شوند، دارای گریس هستند، اما پاستیل های نفتی با قوام نیز موجود است.

 • رنگی از جنس موم یا نقره داغ

این روش نقاشی به مصر باز می گردد و شامل افزودن رنگدانه به موم گرم است. سپس روی چوب نقاشی می کنند.  ابزارهای ویژه برای خنک کردن و شکل گیری مایع استفاده می شود. هنرمندان معاصر اغلب از اسلحه های گرم استفاده می کردند تا کارایی رنگ را افزایش دهند. اگر چه نقاشی موم یا نقره داغ ممکن است دشوار باشد، اما  می تواند نقاشی پیچیده با ابعاد و رنگ ایجاد کرد.

فواید نقاشی برای جسم و روح

 • ارتباطات

هنر ما را انسان تر می سازد این به ما کمک می کند که در یک زبان متفاوت و شخصی صحبت کنیم. این یک مزیت بزرگ برای همه مردم و عمدتا برای کسانی است که با کمبود ارتباطات و یا مشکلات خود بیانگر چنین هستند: خجالت، اوتیسم و ​​سایر معلولیت.

 • درمان

نقاشی یک فعالیت فردی است حتی در کارگاه یا کلاس درس؛ نقاشی فرد را وارد دنیای خود می کند. نقاشی محرک ذهن است و انسان را خلاق می کند و به او اجازه می دهد تا از واقعیت ها منحرف شود، که یک استراحت ذهنی را فراهم می کند که استرس را کاهش می دهد و احساس آرامش و خوشبختی را ایجاد می کند. این به ویژه برای افراد مبتلا به پرخاشگری یا با عصبانیت بسیار مهم است.

اعتماد به نفس

کار کردن در یک محیط غیر رقابتی و آرام فرد را قادر می سازد دستاوردهای شخصی بیشتری پیدا کند؛ این شخصیت و عزت نفس را تقویت خواهد کرد. این به ویژه برای افرادی که دارای وابستگی به شرایط آسیب زا هستند و به فعالیت هایی نیاز دارند بسیار مهم است و خودمختاری را تقویت میکند.

 • تحرک

یادگیری نگه داشتن و برخورد با یک قلم مو و یا مداد به تنظیم حرکات دست و تحریک ارتباط مغز در همان زمان مهارت در حال توسعه است. در سالمندان، نقاشی به آنها کمک می کند تا مهارت حرکتی خود را خوب تقویت کنند.

 

 • تمرکز و شفا

افرادی که نقاشی چند ساعت خود را غوطه ور می کنند یا چیزی را ایجاد می کنند، در یک منطقه خالص وارد می شوند، در یک حالت بسیار قوی تمرکز می کنند. آنها خود را از محیط اطرافشان خلاص می کنند و زمان بدون توجه به آن می گذرد.

 • سلامت روان

نقاشی به ما کمک می کند از مشکلات و حالت پریشانی خارج شویم؛ نقاشی به ما کمک می کند تا هنگامی که به دردسر افتادیم آن را به چیزی زیبا، که عنوان شده است، تبدیل کند.

با تشکر از همراهی شما برای اطلاعات بیشتر به  وب سایت تبلیغات اصفهان مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست