بارکد مخصوص خود را بسازید!

اگر به تازگی به فکر ایجاد بارکد برای کاربرد تجاری یا شخصی افتاده اید و اطلاعات چندانی درباره نوع بارکد مورد نیاز خود ندارید در این سایت امکان ساخت بارکد آنلاین به همراه انواع متنوعی از بارکد ساز خطی در دسترس است.

نوع بارکد را انتخاب نمایید، اطلاعات خود را وارد کنید. بارکد شما آماده است! شما می توانید آن را ذخیره کنید و در صورت نیاز از طریق گزینه تنظیمات اندازه عکس و حاشیه آن را تغییر دهید. همچنین میتوانید به طور مستقیم آن را به اشتراک بگزارید، هم برای صفحات اینترنتی هم به صورت آدرس عکس. در نهایت می توانید از طریق گزینه چاپ بارکد خود را بر روی کاغذ پرینت نمایید.

بارکد ساز تبلیغات اصفهان

بارکد چیست؟

بارکد متشکل از تعدادی خطوط و فاصله می باشد که نمایشی قابل خواندن از ماشین و اعداد و حروف است. امروزه بارکد روی بسته های انواع محصولات در سوپرمارکت ها و سایر فروشگاه ها و تقریبا در همه جا وجود دارد.

انواع بارکد

بیش از 30 نوع بارکد وجود دارد و انواع رایج آن شامل1D Linear ، 2D Data Matrix ، 2D Quick Response (QR) و UPC Code است.

بارکدها به دو نوع اصلی تقسیم می شوند: تک بعدی (1D) و دو بعدی (2D).

بارکد های تک بعدی قدیمی ترین و گسترده ترین نوع مورد استفاده از بارکدها هستند که از خطوط عمودی و فضاهایی تشکیل شده اند که داده ها را با یک قلم قابل خواندن توسط ماشین رمزگذاری می کنند. این بارکدها معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند اما به دلیل روش کدگذاری فضای بیشتری برای رمزگذاری داده های بیشتر طول می کشد.

بارکد های دو بعدی اطلاعات را به صورت عمودی و افقی ذخیره می کنند بنابراین می توان داده های بیشتری را در یک فضای بسیار کوچکتر رمزگذاری کرد تا تصحیح بهتر خطا همراه با پشتیبانی از داده های بسیار بالاتر باشد. بارکدها را می توان به همزیستی یا زبان بارکد تقسیم کرد که از انواع و مقادیر مختلف داده پشتیبانی می کند.

بارکدها چگونه کار می کنند؟

بارکد اطلاعات رمزگذاری شده را در خود نگه می دارد و یک اسکنر بارکد قادر به ترجمه این کد به اعداد و حروف است که به سیستم میزبان منتقل می شود.

بارکدها قرائت سریع  ساده و دقیق و همچنین انتقال داده را برای مواردی که باید شناسایی، ردیابی یا مدیریت شوند فراهم می کند. بارکدها را می توان به طور مستقیم بر روی هر ماده چاپ کرد و یک راه حل مقرون به صرفه و دقیق برای گرفتن اطلاعات ارائه داد. هیچ نوع بارکدی وجود ندارد که دارای یک برنامه کاربردی جهانی باشد.

انواع اسکنرهای بارکد کدامند؟

سه نوع فناوری اسکن وجود دارد: لیزر اسکنر، تصویرگر خطی و تصویر آرایه.

اسکنر لیزر

یک اسکنر لیزری می تواند بارکد چاپی تک بعدی را بخواند اما نمی تواند بارکد موبایل را بخواند. همچنین قادر به اسکن کدهای 2 بعدی یا ضبط تصاویر نیست اما عملکرد خوبی در کدهای بی کیفیت همراه با اسکن همه جهته فراهم می کند. این نوع اسکنرها گزینه خوبی و مقرون به صرفه برای بارکد های چاپی تک بعدی استاندارد و با کیفیت هستند.

تصویرگر خطی

یک تصویرگر خطی می تواند بارکد چاپی 1D و بارکد تلفن همراه تک بعدی را بخواند اما نمی تواند کد 2D را اسکن کند و همچنین همه جهته نیست. همچنین نمی تواند تصاویر را ضبط کند اما عملکرد بسیار خوبی روی کدهای بی کیفیت و کدهای با چگالی بالا دارد.

Array Imager

یک Array Imager می تواند بارکد چاپی و موبایل 1D و 2D را بخواند و اکثر آنها توانایی ضبط تصاویر را دارند. آنها عملکرد بسیار خوبی روی کدهای بی کیفیت و کدهای با چگالی بالا همراه با اسکن همه جهته دارند. یک Array Imager همچنین می تواند برای پشتیبانی از ضبط امضا ، OCR ، علامت گذاری مستقیم قطعات و ضبط اسناد بهینه شود.