تمام چیزهایی که باید در مورد اینترنت اشیا بدانیم

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. آموزش
  4. chevron_right
  5. تمام چیزهایی که باید در مورد اینترنت اشیا بدانیم

اینترنت اشیا چیست؟

اینترنت اشیاء  یا به شکل مختصر (IoT) به دستگاه هایی اشاره دارد که به اینترنت متصل هستند تا بتوانند داده های خود را با چیزهای دیگر به اشتراک بگذارند. مانند برنامه های IoT ، دستگاههای متصل ، دستگاههای صنعتی و موارد دیگر.

دستگاه های متصل به اینترنت از سنسورهای داخلی برای جمع آوری داده ها استفاده می کنند و در بعضی موارد بر روی آن عمل می کنند. دستگاه های متصل به IoT می توانند نحوه کار و زندگی ما را بهبود بخشند.

مثالهای دنیای واقعی اینترنت اشیاء شامل یک خانه هوشمند است که به طور خودکار گرمایش و روشنایی را در یک کارخانه هوشمند که نظارت بر ماشین های صنعتی را برای جستجوی مشکلات تنظیم می کند، تنظیم می کند، سپس به طور خودکار تنظیم می کند تا از خرابی جلوگیری کند.

تاریخچه اینترنت اشیا

تمام چیزهایی که باید در مورد اینترنت اشیا بدانیم

اصطلاح “اینترنت اشیاء” توسط کارآفرین کوین اشتون ، یکی از بنیانگذاران مرکز خودکار شناسایی در MIT ابداع شده است. اشتون بخشی از تیمی بود که کشف کرد چگونه اشیاء را از طریق برچسب RFID به اینترنت وصل کنید. او برای اولین بار از عبارت “اینترنت اشیاء” در یک نمایش 1999 استفاده کرد و از آن زمان تا کنون تغییر نکرده است.

احتمالاً اشتون اولین بار از اصطلاح اینترنت اشیاء استفاده کرده است، اما مفهوم دستگاههای متصل – مخصوصاً ماشینهای متصل – مدتهاست که مورد استفاده قرار گرفته است. به عنوان مثال، از زمان ایجاد اولین تلگرافهای برقی در اواخر دهه 1830، ماشین آلات با یکدیگر ارتباط برقرار کرده اند.

فن آوری های دیگری که به IoT وارد شده اند عبارتند از: انتقال صدا رادیویی، فناوری های بی سیم (Wi-Fi) و نرم افزار کنترل نظارت و جمع آوری داده ها (SCADA).

امروزه، ما در دنیایی زندگی می کنیم که دستگاه های متصل به IoT بیشتر از انسان ها هستند. این دستگاه های IoT متصل از پوشیدنی مانند ساعت هوشمند تا تراشه ردیابی موجودی RFID هستند.

دستگاه های متصل به IoT از طریق شبکه ها یا سیستم عامل های مبتنی بر ابر متصل به اینترنت اشیاء ارتباط برقرار می کنند. اینترنت اشیا وعده تغییرات مثبت زیادی را در زمینه بهداشت و ایمنی، عملیات تجاری، عملکرد صنعتی و مسائل جهانی محیط زیست و بشر دوستانه ارائه می دهد.

چه کسانی از IoT استفاده می کنند؟

بسیاری از صنایع از IoT برای: درک نیازهای مصرف کننده در زمان واقعی، پاسخگویی بیشتر، افزایش کیفیت ماشین و سیستم در پرواز، ساده سازی عملیات و روشهای ابتکاری برای کشف بخشی از تلاشهای دیجیتال خود استفاده میکنند.

مقالات پیشنهادی کاربران
کد خطای ۴۰۴ چیست و تاثیر آن بر روی گوگل

چگونه کار می کند؟

اتصال از طریق اینترنت اشیاء – برای ارسال، دریافت و اکثر اوقات بر اساس داده ها – منجر به بسیاری از موارد هوشمند IoT می شود که ما می توانیم برای ساختن جهانی ایمن تر، راحت تر، تولیدی و باهوش تر از آنها استفاده کنیم.

در حال حاضر، قابلیت های اینترنت اشیا نقش مهمی در تلاش های تحول دیجیتال مشاغل دارند. وقتی داده های IoT را با تجزیه و تحلیل پیشرفته و هوش مصنوعی ترکیب می کنیم – که منجر به “هوش مصنوعی اشیا” می شود – امکانات بی پایان به نظر می رسد.

اصطلاحات اساسی که اینترنت اشیاء را تعریف می کنند بیاموزید و ببینید چگونه IoT در دنیای واقعی کار می کند:

مدیریت داده ها و تجزیه و تحلیل جریان:

اینترنت اشیاء برای مدیریت داده های بزرگ برای جریان داده های بزرگ از سنسورها، تقاضای بالایی را ایجاد می کند. فناوری پردازش جریان رویداد – که اغلب آنالیز جریان نامیده می شود – مدیریت داده ها و تجزیه و تحلیل داده های زمان واقعی را بر روی داده های IoT انجام می دهد تا ارزشمندتر شود.

قابلیت های اصلی شامل فیلتر، عادی سازی، استاندارد سازی، تحول، جمع شدن، همبستگی و تجزیه و تحلیل زمانی است.

تجزیه و تحلیل داده های بزرگ:

IoT کمک بزرگی به داده های بزرگ می کند – حجم عظیم، سرعت و تنوع شغل داده های ساختاری و بدون ساختار هر روز جمع آوری می کند. دریافت ارزش داده های بزرگ در IoT نیاز به تجزیه و تحلیل داده های بزرگ دارد. تکنیک های مرتبط شامل تجزیه و تحلیل پیش بینی، استخراج متن، محاسبات ابری، داده کاوی، دریاچه های داده و Hadoop است. بیشتر سازمان ها از ترکیبی از این تکنیک ها استفاده می کنند تا بیشترین ارزش ممکن از IoT را کسب کنند.

هوش مصنوعی:

تمام چیزهایی که باید در مورد اینترنت اشیا بدانیم

هوش مصنوعی می تواند ارزش IoT را با استفاده از تمام داده های دستگاه های متصل هوشمند برای ترویج یادگیری و هوش جمعی ضرب کند. برخی از تکنیک های اصلی استفاده از هوش مصنوعی عبارتند از: یادگیری ماشین، یادگیری عمیق، پردازش زبان طبیعی و بینایی رایانه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست