بک لینک و رابطه آن با seo

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. دنیای طراحی سایت
  4. chevron_right
  5. بک لینک و رابطه آن با seo

بک لینک و رابطه آن با seo

یک موضوع مهم در سئو بک لینک ها هستند. تاثیر بسزای آن ها در رتبه بندی و سئو به اثبات رسیده است. در این پست به شما خواهیم گفت بک لینک چیست و چه تاثیراتی را به جا می گذارد. در نظر داشته باشد که بک لینک یکی از فاکتورهای مهم سئو در سایت است و ساخت بک لینک نیاز به تخصص فراوان دارد. مجموعه تبلیغات اصفهان، خدمات سئو سایت در اصفهان و سایر شهرهای ایران را با کیفیت بالا و تضمین موفقیت شما عزیزان انجام میدهد. فرقی ندارد شما اهل کجا هستید، میتوانید سئو سایت خود را به ما بسپارید.

بک لینک و رابطه آن با seo

شاید تا کنون دیده باشید در یک سایت محتوای خاصی (عکس،  فیلم، صوت، حروف) با رنگ متفاوت به سایت دیگری لینک شده است، این کار لینک سازی در سایت دیگر است یا دریافت بک لینک به آن گفته می شود. اما گونه دیگر بک لینک همان روشی است، که خودتان  در سایت خودتان انجام می دهید.

در واقع ایندکس و جستوی صفحات شما توسط موتور جستوجوگر (گوگل) از همین بک لینک ها شکل می گیرد. حال چه بک لینک دریافت کرده باشید و چه لینکی در صفحات سایت خود بجا گذاشته باشید. بصورت کلی با ارزش و بی ارزش بودن سایت شما از محتوای آن و لینک هایی که برای آن ساخته می شود مشخص می شود.

این ارزشمندی را ربات های گوگل با ایندکس صفحات سایت شما تعیین می کنند. بک لینک ها به دو دسته داخلی و خارجی تقسیم می شوند. توضیحات این دو دسته را در بالا به شما بصورت ساده گفتیم.

اما خود این لینک ها به دو گروه Do Follow و No Follow تقسیم می شوند. بصورت پیش فرض همه لینک ها Do Follow می باشند، مگر اینکه برنامه نویس در کدهای خود آن را No Follow  تعریف کند. نو فالو ها از نظر گوگل بی ارزش  هستند.

اما نمونه بک لینک به شکل زیر در کدهای برنامه نویسی تعریف می شوند:

بک لینک

اگر در تصویر دقت کنید، کلمه Backlink توسط کاربر سایت، لینک گذاری شده است و اگر یک کاربر در گوگل به جستوجو در مورد بک لینک بپردازد، موتور جستجو سایت شما را هم برای نمایش در رتبه های خود قرار می دهد.

هشدار: توجه داشته باشید که بک لینک ها مرتبط با محتوای سایت شما باشند. بک لینک های غیرمرتبط و غیر طبیعی باعث جریمه و حذف از رتبه بندی ها می شود.

چگونگی ارزشمندی بک لینک سایت شما توسط موتور جستوجو :

1-میزان ارتباط موضوعی سایت شما با سایت  لینک دهنده

2-اعتبار دامنه

3-اعتبار صفحه

4-تعداد بک لینک ها

5-محل قرار گرفتن بک لینک

مقالات پیشنهادی کاربران
لینک بیلدینگ چیست و لینک سازی چه مزایایی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست