اینفلوئنسر چیست؟

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. اینستاگرام
  4. chevron_right
  5. اینفلوئنسر چیست؟

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

اینفلوئنسر به اشخاصی گفته می شود که به علت دانش و جایگاه اجتماعی که در اجتماع دارند قادر هستند که در تصمیم خرید مردم تاثیر بسزایی داشته باشند. زیرا مردم این باور را دارند که این اشخاص تجربه کافی در این زمینه را دارا می باشند و در این مورد می تواند بهترین مشاور باشند.

در این مقاله ما قصد داریم شما را بیشتر با اینفلوئنسر آشنا کنیم و راه حل هایی برای اینفلوئنسر ارائه دهیم و بگوییم که چرا تبلیغات با کمک این افراد بسیار موثر می باشد.

اینفلوئنسر چیست؟

اینفلوئنسر ها در شبکه های اجتماعی

درحال حاضر یکی از بخش های جدایی ناپذیر زندگی اجتماعی ما شبکه های اجتماعی نظیر اینستگرام و تلگرام و… شده است.

یکی از شبکه هایی که باعث می شود اطلاع از آخرین اخبار افراد مشهور داشته باشیم و اینکار را برای ما بسیار ساده کرده است اینستاگرام می باشد. این اشخاص با جذب فالوور های فراوان در اینستگرام به افراد مشهور تبدیل می شوند و بعد از آن شروع به تبلیغات در پیج خود و درآمد زایی در اینستگرام می کنند. در آمد این افراد گاهی از چند میلیون تومان از هر پست نیز عبور می کند.

معرفی انواع اینفلوئنسرها

افراد مشهور یا سلبریتی ها :

این گروه را افرادی می توانند تشکیل دهند که جز هنرمندان، بازیگران، بازیکنان فوتبال و… باشند.

این اشخاص به دلیل شغل و حرفه ای که دارند در بین مردم از محبوبیت زیادی برخوردار هستند.

اگر محصولی را سلبریتی ها تبلیغ کنند قطعا فروش آن به میزان زیادی افزایش می یابد. مشکلی که در استفاده از افراد مشهور در تبلیغات می باشد قیمت بسیار بالای آن ها در قبول تبلیغات می باشد.

البته ناگفته نماند که اگر این اشخاص از محصول مورد نظر استفاده کرده باشند و از آن رضایت داشته باشند امکان دارد که هزینه ی کمتری را قبول کنند.

مشکل دیگری که وجود دارد آن ها نمی توانند در تبلیغ هر موضوعی موفق عمل کنند.

کارشناسان و رهبران یک صنعت

این گروه را افرادی تشکیل می دهند که به دلیل طرز فکر و جایگاهی که دارند از احترام بسیاری در بین مردم برخوردار هستند.

که عبارتند از نویسندگان، افراد تحصیل کرده آکادمیک، این اشخاص به دلیل شغل و حرفه ای که دارند در بین مردم از محبوبیت زیادی برخوردار هستند.

زیرا مردم این اشخاص را یک خبره در حیطه کاری خود می دانند و اگر در مورد موضوعی صحبت کنند قطعا تاثیر زیادی در بین  مردم دارد.

یکی از بهترین حالت ها برای شرکت ها این است که یک نویسنده در مورد محصول آن ها در شبکه های اجتماعی ، روزنامه و… به صورت مثبت صحبت کند.

بلاگرها و تهیه کنندگان محتوا:

بلاگرها نیز جز این گروه از افراد می باشند. وب سایت های زیادی وجود دارد که در هر زمینه ای فعالیت می کنند که خوانندگان با مطالعه آن ها می توانند در مورد خرید یک محصول تصمیم خود را بگیرند.

اغلب شرکت ها برای تبلیغ محصول خود، آن را در اختیار یک بلاگر می گذارند تا با تست و بررسی آن در مورد آن محصول مطلبی را در وب سایت خود انتشار دهند.

میکرو اینفلوئنسرها:

این گروه را افراد عادی جامعه تشکیل می دهند با این تفاوت که به دلیل تخصصی که در یک زمینه دارند باعث محبوبیت آن ها در بین مردم شده است.

مقالات پیشنهادی کاربران
آموزش مرحله به مرحله سرمایه گذاری در بورس

در این مورد تنها تعداد دنبال کننده ها مهم نمی باشد بلکه ارتباطی که با مردم دارند از اهمیت زیادی برخوردار است.

تعداد زیادی از آن ها ممکن است شرکتی که  پیشنهاد تبلیغات به آن ها را داده است را نشناسند اما نکته بسیار مهمی که وجود دارد این اشخاص دوست ندارند که بخاطر یک تبلیغ مخاطبین خود و محبوبیتی که بین آنها دارند را از دست بدهند.

بعضی از این اشخاص  امکان دارد که حتی به اندازه یک سلبریتی شناخته شوند و در بین مردم محبوبیتی به دست آورند زیرا در حال حاضر مردم بیشتر زمان خود را صرف شبکه های اجتماعی می کنند.

آینده در دست میکرو اینفلوئنسر هاست زیرا جز مردم عادی جامعه هستند و مردم هر حرفی که از این افراد بشنوند یا ببینند واقی می دانند و راحت تر می توانند با آن ها ارتباط برقرار کنند.

اینفلوئنسر چیست؟

نکاتی که یک اینفلوئنسر مارکتینگ موفق به آن نیاز دارد.

رویکرد کار با اینفلوئنسر:

در این کار با اینفلوئنسر خود برنامه ریزی کنید و رویکرد خود را مشخص کنید. مردم به تبلیغات مردمی بیشتر توجه می کنند پس سعی کنید هم رنگ جماعت باشید. به او اجازه بدهید تا برنامه ریزی کند تا در چه زمان هایی باید به تولید محتوا و انتشار آن بپردازد زیرا او مخاطبان را بیشتر می شناسد .

اینفلوئنسر ها را با برند و محصول خود آشنا کنید:

یکی از قانون های بسیار مهم برای استفاده بهتر از اینفلوئنسرها این است که خود آن ها محصولات شما را استفاده کرده باشند و از محصولات شما رضایت داشته باشند و آن ها را جز مخاطبان هدف قرار دهید و توجه آن ها را به برند خود جلب کنید.

اینفلوئنسر مارکتینگ خود را به اینستاگرام محدود نکنید:

درسال های گذشته با توجه به آمارها اینستگرام یکی از موفق ترین شبکه های اجتماعی در زمینه اینفلوئنسر مارکتینگ ها بوده است. ولی این موضوع نباید شما را از شبکه های ارتباطی دیگر غافل کند.

از محتوای مناسب استفاده کنید.

برای کار در این زمینه نباید به طور مستقیم تبلیغات را ارائه بدهیم  و باید بگذاریم خود اینفلوئنسر ها  آن را به اشتراک بگذارند مثلا اینفلوئنسر هایی که ویدئو های طنز تولید می کنند ویدئو طنز خود را قرار دهند و به صورت  یادداشتی اسپانسر نام برند شما را در زیر آن درج می کنند.

جمعیت اینفلوئنسرها رو به افزایش است.

به دلیل در آمد بالای این شغل و جالب بودن آن هر روز افراد زیادی در این حرفه وارد می شوند. آمار جستجوی گوگل گویای این موضوع می باشد .

بیشتر به محتوای ویدیویی توجه کنید.

در حال حاضر محتوای ویدیویی بسیار مورد توجه عموم کاربران قرار گرفته، به این دلیل که پیامی که با چندین صفحه نوشتاری منتقل می شود را می توان با یک ویدیوی چند دقیقه ای آن را به مخاطب عرضه کرد.

اینفلوئنسرهای ایرانی در اینستاگرام

در ایران نیز این موضوع در بین اشخاص از اهمیت بسیاری برخوردار است و توجه عده زیادی را به خود جلب کرده است و توانسته اند مخاطبان زیادی را به سمت خود جذب کنند.

در ایران اینستاگرام را می توان قطب اینفلوئنسر ها دانست. اینفلوئنسرهای ایرانی در همه زمینه ها فعالیت می کنند و این موضوع آنقدر گسترش پیدا کرده است که وب سایت هایی سعی کرده اند این افراد را ساماندهی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست