استارتاپ چیست؟

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. تبلیغ ایران
  4. chevron_right
  5. استارتاپ چیست؟

استارتاپ و مزایای آن

استارت-آپ

استارتاپ یا استارت آپ به کسب و کار نوپایی می گویند که هسته اصلی تشکیل دهنده آن تعدادی افراد متخصص و با انگیزه بالا برای کارآفرینی می باشند.

استارت آپ یک کمپانی نوپا می باشد که راه حلی نوین را برای یک مسئله ارائه می دهد. امروزه در دنیای فناوری استفاده زیاد از استارتاپ می شود. این واژه ریشه در سن فرانسیسکو دارد.

بعضی از افراد استارتاپ را فرهنگی نو برای بیان اندیشه های جدید و ایجاد خلاقیت می دانند.

استارتاپ به کسب و کارهای می گویند که قبل از آن نمونه مشابه ای در کشور و حتی در دنیا وجود نداشته باشد.

استارتاپ تنها مربوط به کسب و کار نمی شود و امروزه صحبت های زیادی مخصوصا در میان جوانان برای تاسیس کارهای جدید و استارتاپ می شود. ایده های جدیدی که در ذهن افراد ایجاد می شود و احساس می کنند که می توانند با این ایده ها باعث تغییر و دگرگونی دنیا شوند.
امروزه همه استارتاپ ها درحال تلاش هستند تا یک مدل تجاری ایجاد کنند که اولا مقیاس پذیر باشند و دوما مشتریان زیادی را بتوانند به خود جذب کنند.

ترکیب این دو مورد در بیشتر مواقع باعث شکست استارتاپ ها می شود و تنها تعداد اندک شماری می توانند به موفقیت برسند. دلیل بسیاری از شکست ها نداشتن علاقه و انگیزه و عدم تمایل به کسب موفقیت بیشتر می باشد. تنها افرادی که اطلاعات و دانش لازم را در این زمینه دارند و نحوه چگونگی تعیین بودجه و ارائه محصولات را دارند می توانند در این زمینه به موفقیت برسند.

استارت آپ ایرانی

استارت آپ ایرانی به کسب و کارهایی گفته می‌شود که نیازها را براساس فناوری‌های جدید راه اندازی می‌کنند.
البته ناگفته نماند که استارت آپ فقط به کسب و کارهای آنلاین محدود نمی‌شود. در کشور ایران بیشتر استارتاپ های شکل گرفته حول تکنولوژی‌های جدید راه اندازی می‌شوند به همین دلیل به نظر می‌رسد که همه استارت اپ‌ها آنلاین هستند در صورتی که یکسری استارت آپ‌ها هستند که کاملا سنتی می باشند.

مقالات پیشنهادی کاربران
زیست فناوری و کاربرد آن در زندگی انسان

استارتاپ ها به گونه ای طراحی می شوند که امکان کپی در آن ها به هیچ وجه وجود ندارد. تمرکز بیشتر استارتاپ ها بر روی بیشتر دیده شدن می باشد. استارتاپ ها برای شروع کارشان نیازمند به سرمایه هستند و با حمایت سرمایه گذار می توانند کار خود را شروع کنند.

استارت-آپ

انواع استارت آپ

استارتاپ سبک زندگی

به استارتاپ هایی گفته می شود که به زندگی روزمره مربوط می شود.

کسب و کارهای کوچک

توسط یک خانواده اداره می شوند و به منظور تامین مخارج خانواده به وجود می آیند.

استارت آپ‌های گسترش پذیر

در این نوع استارتاپ سود و بازدهی بیشتری نسبت به سایر استارتاپ ها دارند که خوشه های خلاق یک گروه را تشکیل می دهند. در این گروه ها یک ایده خوب باعث ایجاد یک ایده عالی و ناب می شود.

استارتاپ‌هایی که طراحی شده‌اند به سرعت فروخته شوند.

در حوزه مسکن از این نوع استارتاپ استفاده می شود. استارتاپ هایی برای حل مشکل بنگاه های مسکن با سرعت بالا شکل می گیرند، که هدف آن ها فقط فروش این استارتاب ها به شرکت های بزرگ می باشد.

استارتاپ های اجتماعی

در این نوع کسب و کار هدف فقط کسب و کار نیست بلکه به دنبال روش هایی هستند تا بتوانند دنیا را به مکانی بهتر برای انسان ها تبدیل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست