آموزش مرحله به مرحله سرمایه گذاری در بورس

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. تبلیغ ایران
  4. chevron_right
  5. آموزش مرحله به مرحله سرمایه گذاری در بورس

آموزش مرحله به مرحله سرمایه گذاری در بورس به زبان ساده

 سرمایه گذاری در بورس

آغاز سرمایه گذاری در بورس

با توجه به بازدهی خوبی که بورس تهران نسبت به بقیه بازارها دارد، افراد زیادی تمایل دارند که در این بازار حضور پیدا کنند و سرمایه‌ مازاد خود را در بورس سرمایه‌گذاری کنند.
بعضی افراد به اشخاص عادی توصیه می کنند که وارد بازار بورس نشوند. دلیل این کار پر ریسک بودن این بازار و همچنین مسدود شدن سرمایه در طولانی مدت می باشد.
البته همه افراد می توانند با جمع آوری اطلاعات و به دست آوردن تجربیات کافی، همانند افراد حرفه ای در بورس سرمایه گذاری کنند و بتوانند سرمایه گذاری پر سودی را داشته باشند.

مزیت های سرمایه‌گذاری در بورس

1. برای سرمایه گذاری دربورس نیاز به سرمایه زیادی ندارید.

2. سرمایه شما قابل نقد شدن می باشد.

با سرمایه گذاری در بورس فقط کافی است برگه سهام خریداری کنید و اگر سهام درستی را انتخاب کرده باشید که نقد شوندگی بالایی داشته باشد، سریعا می توانید سهام خود را بفروشید و کارگزار 3 روز بعد، مبلغ به دست آمده از فروش سهام را به حساب شما واریز کند.

3. در همه جا و در هر زمان خرید و فروش سهام قابل انجام شدن است.

فرق ندارد کجای دنیا باشید با در اختیار داشتن یک کامپیوتر به اینترنت متصل شوید و معاملات دلخواه خود را از طریق پلتفرم‌های معاملاتی متنوع که برای موبایل‌ها، تبلت‌ها و کامپیوترها ساخته شده انجام دهید.

4. سرمایه گذاری در بورس می تواند برای شما ثروت عظیمی ایجاد کند.

5 گام برای ورود به بورس

سرمایه-گذاری-دربورس

گام اول : دریافت کد بورسی

کد بورسی یا کد سهامداری شناسه‌ای برای تشخیص افراد در بازار بورس اوراق بهادار می باشد. این کد برای انجام معاملات بورسی لازم است اما کافی نیست.
در معاملات بورسی علاوه بر کد سهامداری باید به سامانه معاملاتی یکی از کارگزارهای مهم نیز دسترسی داشته باشیم.
برای دسترسی به سامانه معاملاتی، زمانی که برای دریافت کد بورسی اقدام می کنید، با امضای توافق نامه اینترنتی دسترسی به سامانه معاملاتی برای شما ایجاد می شود.

مقالات پیشنهادی کاربران
انواع زبان های برنامه نویسی | مزایا و معایب

گام دوم : آموزش بورس

آموزش بورس مانند یادگیری مفاهیم بورسی، توانایی تحلیل سهام از نظر بنیادی و تکنیکال، آشنایی با دستورالعمل های بورسی و فرابورسی از نیازهای ضروری و مهم ورود به بازار بورس می باشد.

گام سوم : حداقل مبلغ مورد نیاز برای ورود به بورس

حداقل سرمایه ی مورد نیاز برای اینکه بتوانید اولین خرید خود را در بورس اوراق بهادار تجربه کنید، حدود ۱۰۰ هزار تومان است! شاید باور آن برایتان سخت باشد، اما بسیاری از خبرگان بازار سرمایه با همین مبالغ کم شروع کرده اند و اکنون در دنیای بورس، حرفی برای گفتن دارند.

گام چهارم : مشاوره و تحلیل بورسی

همواره افرادی هستند که کار اصلی آنان بررسی بازارها و سهام شرکت های بورسی و فرابورسی است. این افراد که تحلیلگر بازار بورس می باشند، علاوه بر دانش و مدارکی که در این حوزه کسب کرده اند، بر اساس تجربه و بررسی مداوم بازار مهارت تحلیل و معامله سهام را نیز دارند. تحلیلگران با بررسی وضعیت بنیادی نمادها از روی صورت های مالی و بررسی نمودارهای تکنیکال نمادها پیش بینی می‌کنند که نماد در بازه های زمانی پیش‌ رو سودآوری دارد یا با ضرر همراه است. اگر می خواهید بدانید سهام کدام نمادها برای سرمایه گذاری مناسب می باشد، می‌توانید از تحلیلگران بازار بورس جویا شوید.

گام پنجم : شروع سرمایه‌گذاری است.

برای شروع سرمایه‌گذاری در بورس کافی است به پنل معاملاتی وارد شوید و اولین درخواست خود را برای خرید سهم مدنظرتان ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست